Multi boot heeft MBR stuk gemaakt :)

Pagina: 1
Acties:

  • Sjod
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 21:11

Sjod

Ik ben goed luisterend

Topicstarter
Een vriend van mij heeft het volgende probleem:

Hallo,

Mijn eerste topic ooit, dus als er iets niet goed is meld me dit dan even.

Ik heb een probleem. Maar ik zal eerst even uitleggen wat er is gebeurd.
Op mijn hardeschijf heb ik meerdere partities
1 Windows Xp Home
2 Backup
3 Windows 2000 Server
4 Recover Partitie
5 Linux partitie.

Op mijn pc had ik gewoon Windows Xp draaien. Daarnaast had ik ook Windows 2000 server geinstalleerd. Via Bootmagic kon ik gewoon beide besturingssystemen benaderen.

Ik wilde ook linux installeren op mijn pc. Dus ik ervoor gezorgd dat boot magiq uitstond en dat de pc van de toekomstige linux partitie opstartte. De andere partities heb ik verborgen voor de Linux partitie zodat er niets op een andere partitie geinstalleerd werd. (dit had ik al eens eerder gehad met Win2000 Server.
Nadat Linux was geinstalleerd startte mijn pc niet meer op.
Fout tijdens laden van besturingssysteem. Ik heb geprobeerd op op allemogelijkheden de andere partities weer zichtbaar te maken maar niets werkt. Bootmagic doet niets meer, ook recovery werkt niet meer.
Toen heb ik Linux nog een keer geinstlleerd maar nu met zijn eigen bootmanager. Dat werkt dus ook niet. Toen met recovery fixmbr gedaan...daar zit volgens mij de fout. En linux startte weer op. Toen nog een keer geprobeerd om de andere partities te benaderen maar niets werkt. Linux start nu ook ineens niet meer op.
Als ik fixmbr doe stelt ie automatisch een pad naar de hardeschijf in. /dev/hda4 ? Maar die partitie werkt niet!

Heb ook met knoppix een keer opgestart...de partities zijn dan wel zichtbaar!
Snapt iemand mijn verhaal en wat kan er fout zijn? Ik weet dat de mbr waarschijnlijk helemaal overhoop ligt maar is dat nog op te lossen. Heb me helemaal rot gezocht naar oplossingen, heb van alles geprobeerd maar niets lost mijn probleem op. Het enige wat ik nu wil is gewoon in één van de windows versies op starten zodat ik mijn zeer belangrijke data weer kan benaderen. Ik heb geen zin om mijn schijf weer opnieuw te installeren. Help me!

Alvast bedankt voor de reacties!!!


Ik zal voor hem reageren, want op een één of ander manier kan hij niet inloggen op GOT.

Ik hoop dat iemand een idee heeft

  • Erik Jan
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

Erik Jan

Langzaam en zeker

Misschien dat het helpt om vanaf een WinXP cd booten naar de recovery shell en dan "fdisk /mbr" uitvoeren? Of ligt dat teveel voor de hand?

This can no longer be ignored.


  • Dekaasboer
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 21:33
Er is ook nog /fixboot probeer die ook eens.

http://axrotterdam.blogspot.nl


Verwijderd

Ik denk dat het het handigst is om bootmagic even te vergeten. Linux heeft zelf een uitstekende bootmanager in de vorm van grub of lilo.

Zaak is het om je linux te installeren zodat deze boot met z'n eigen bootmanager. In principe moet dit het geval zijn als je een schone linux install met boot-manager doet, daarna moet je je linux kunnen booten.

Als dat werkt, dien je nog je linux-bootmanager aan te passen zodanig dat hij je andere OS-sen ook kan laden. Hoe dit moet hangt af van welke manager je kiest (grub/lilo).

Nadat je Fdisk/mbr of fixmbr gedaan hebt, is je bootmanager config naar z'n grootje, die krijg je pas weer terug nadat windows geboot is en je de config hebt uitgevoerd. Om zover te komen, moet je eerst windows zien te booten en daar heb je een bootmanager voor nodig. Vandaar dat ik aangeeft dat het waarsch. het meest eenvoudig is om gewoon de linux bootmanager te gebruiken.

Verwijderd

Uitgebreid te maken gehad met dezelfde problemen. Iets uitgebreidere info zou wel prettig zijn, maar onderstaande "oplossing" van de mensen van SuSE Linux werkte bij mij prima, al had ik inmiddels mijn XP-installatie verklooid. Overigens heb ik onder linux altijd de windowspartities kunnen benaderen.

In je BIOS staat bij je harddisks iets over adressering. Alle BIOS-en die ik gezien heb hebben daar standaard "auto" staan; dat moet veranderd worden in "LBA". Is niet in alle BIOS-en op dezelfde plek te vinden, gewoon even zoeken. De technische uitleg erover ben ik kwijt.

Een andere oplossing is keihard een complete XP-Professional installatie doen. Die maakt op het eind een nieuw MBR aan en dan werkt het ook weer, al moet je je data dan wel weer op zijn plek zetten.