Toon posts:

VoIP privé wie heeft zich erin verdiept?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
8)7 Hallo computervrienden, ik bekijk sinds enige tijd de ontwikkelingen rond voice over IP, ook op deze site. Het komt er eigenlijk steeds op neer dat voip nog geen volwaardig alternatief is voor de telefoon, althans voor de privé situatie. Wel begrijp ik dat grote organisaties intussen wel steeds meer overstappen op voip, onlangs hoorde ik op de radio een grote werknemersorganisatie die dit had gedaan en supertevreden is. Wat ik redelijk onbegrijpelijk vind is het feit, daarover is iedereen het wel eens, dat er groot potentieel zit in de techniek en de afzetmarkt. Waarom lukt het dan niet om dit groot in de markt te zetten? Ongetwijfeld komt dit door de techniek. Hiervoor heb ik even bij onze oosterburen gekeken. Daar zijn enkele partijen al lang bezit om het product ‘sexy’te maken, zonder echt succes overigens. O.a. provider www.freenet.de en http://www.sipgate.de/catalog/index.php
Deze laatste aanbieder komt het dichtst in de buurt van een ideaal, maar toch blijft ’t ook hier een heel technisch verhaal waar een zg. gateway nodig is om verbinding te maken met een vaste telefoon enz. Dit doet mij in ieder geval nog steeds afschrikken. In een duits blad stond kort geleden een uitgebreide test van de techniek, de bruikbaarheid en mogelijkheden ( zg soft- en hardwarephones) De conclusie van het blad was even hard als duidelijk. Niet aan beginnen. Ik vind het onbegrijpelijk dat er bv. Miljarden zijn gestoken in UMTS , een heel dure techniek voor de eindgebruiker i.p.v. in Voip. Jammer.
Goed tot zover mijn teleurstelling, wanneer er PRIVE gebruikers van deze techniek zijn die zeer tevreden zijn, dan laat ik me overigens graag overtuigen.
Nu nog een korte vraag. Als alternatief (in wil de voordelen van telefoon & pc combineren) heb ik de volgende vragen. Op alweer een Duitse site www.web.de zag ik dat deze een betaalde service bieden die het telefoonverkeer en meer afhandelt
https://www1.comwin.web.d...i=iMFz.1byaDc.4f5Rrk.28**
dit kost natuurlijk weer aardig geld en dus als alternatief hierop vroeg ik me af wat voor mogelijkheden mijn standaard Windows xp home biedt? Ik zie dat er conferentiesoftware op zit en ook kan ik direct vanuit ’t adresboek bellen. Hoewel de kiezer niet belde bij mij. Dit komt mogelijk doordat ik adsl heb?
Mijn ideaalbeeld totdat voip echt goed is; eigenlijk heel eenvoudig. Ik wil snel nummers kunnen invoeren en draaien. Kortom ik bel een nummer. De volgende keer moet ik deze met de muis weer kunnen aanklikken in mijn laatst gedraaide nummers.
Telefoonnummers kunnen aanklikken op websites en Word e.d. Het web.de programma biedt deze functie. Wie weet goede progammatjes die dit bieden of kan dit gewoon met standaard xp?
Als laatste superwens staat handsfree en draadloos bellen op mijn program. Kan dit met een Bluetooth stick + headset, of is hier meer voor nodig? En lukt dit ook met adsl of zijn de lijntjes zo gescheiden dat dit niet samengaat.
Bedankt voor jullie aandacht en nu alvast dank voor jullie eventuele bijdrage, ronald
_/-\o_

  • Ghandi
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 22-02 18:56
Ronaldo,

Ik heb me afgelopen tijd redelijk in VOIP verdiept, naast VoDSL. Voor ons bedrijf heb ik een Voip centrale opgezet; enthousiast geraakt, heb ik voor mezelf een ISDN bridge gebouwd met daarin de mogelijkheid om een deel van mijn gesprekken over voip weg te routeren en zodoende mijn telefoonkosten een 'stuk' aantrekkelijker te maken, waarbij ik als telefoontoestellen naast moderne voip toestellen ook mijn gewone ISDN spul kan blijven gebruiken.

De gateway naar het vaste telefonienet blijft altijd noodzakelijk; al is het alleen maar om je kosten te kunnen billen naar netwerken die betaald zijn. Ook omgekeerd is het handig om een nummer te hebben wat gewoon bereikbaar is.

Al enige tijd staat het op m'n planning om een kleine gateway af te bouwen, waarmee je bijvoorbeeld de Vigor 2600 met voip mogelijkheid zou kunnen aansluiten. Grootschalige ontsluiting van dit soort dingen heeft bijvoorbeeld als beperking dat dit redelijk CPU intensief is. Vooral codecs als G.729a/b schieten behoorlijk op wat betreft CPU belasting.

Er zijn een aantal zaken die bij voip een issue zijn.

- de gateway (sip, h323 of iax); de eerste twee zijn het populairst, maar hebben problemen met NAT (Network Adress Translation).
- authenticatie. sip/h323 en iax authenticatie gaat alleen plaintekst en is dus ongecrypt.
- belasting van lijnen. Als jij een flinke download aan het doen bent, is dat in het gunstigste geval hoorbaar.
- garantie op de verbinding. Klassieke telefonie werkt 'altijd'. Met voip zijn er zoveel partijen betrokken, dat er altijd wel stukken het niet kunnen doen.