Die heeft echter geen kans om op te scheppen over het blocken van die banners, want hij mag niet reageren.

En van mensen die wel geregistreerd zijn, maar toch banners blocken én daarover opscheppen, hebben we ook liever niet dat ze reageren; dus wordt hun account dichtgezet.
Het topic dat
* Superdeboer bedoelt is dit:
Iemand die banners blokt
In dat topic is het hoe en waarom van het weren van users die banners blocken uitgebreid besproken; er is met gebruikmaking van allerlei metaforen gediscussieerd over de toelaatbaarheid van het blocken van banners... dus misschien is het handig om die discussie eens na te slaan voor hier hetzelfde verhaal te herhalen.

MissingDog schreef op 07 juni 2004 @ 00:10:
[...]
het zal mij persoonlijk een worst zijn, aangezien T.net bij mij overal als homepage ingesteld staat en ik ze alle inkomsten gun, maar troublemaker als ik ben heb ik altijd de onbedwingbare dwang om bepaalde dingen ter discussie te stellen waar onbewust onrecht aangericht kan worden. We leven in een maatschappij waar eigen keuzes gepromoot worden, wanneer het maken van een keuze door een niet altijd even duidelijke set regeltjes misschien de verkeerde keuze kan zijn....dan is 't toch iets waar een verandering zou kunnen plaatsvinden.
De algemene voorwaarden worden dus tijdens het registratieproces ter hand gesteld. Dat kan dus het probleem niet zijn. De AV zijn ook te vinden via de
Tweakers.net FAQ (onderaan staat een link) waarvan óók iedereen kennis moet nemen, zoals ook duidelijk in de registratieprocedure wordt aangegeven. Ook ná de registratie is er nog voldoende gelegenheid om kennis te nemen van die algemene voorwaarden. Dit is naar mijn idee dan ook voldoende om in overeenstemming te zijn met art. 6:234 lid 1 sub a (of b) BW. Zelfs als dat niet op zou gaan, dan geldt nog lid twee van dat artikel, namelijk dat de voorwaarden
op verzoek kostenloos toegezonden moeten worden als de terhandstelling niet bij het aangaan van de overeenkomst is gebeurd. Als iemand even mailt naar [nick]@tweakers.net, zal hij vast en zeker een net mailtje terugkrijgen met de AV, als hij die niet kan vinden op de site.
Overigens... het is wat mij betreft maar de vraag of er wel sprake is van een echte 'overeenkomst' hier. Je zou kunnen beargumenteren dat er niet meer dan een natuurlijke verbintenis is, en die is niet in rechte afdwingbaar, dus daar gaat het hele AV verhaal amper bij op. Tenminste, niet voor toepassing van de betreffende afdeling uit het BW. In zoverre blijven de AV dan hoe dan ook gelden, dat het gewoon huisregels zijn van T.net. Het akkoord gaan met die paar regeltjes en het verkrijgen van een username, leveren volgens mij écht niet het *recht* op (voor de niet-betalende user) om T.net-content te kunnen lezen. Dus als je je misdraagt wordt aan jou die mogelijkheid ontzegd.
Op dezelfde manier trap ik een gast mijn huis uit als hij zich niet meer als gast gaat gedragen, maar dingen doet die ik niet tolereer in mijn huis. Daarop is geen wetsartikel van toepassing; dat recht komt mij eenvoudigweg toe als huiseigenaar. *Ik* als aanbieder van plaats in mijn huis heb het recht om mijn gast eruit te trappen; mijn gast heeft niet het recht om in *mijn* huis te zijn, behalve bij de gratie van mij. Niet veel anders werkt het met Tweakers.net. Dit is overigens een standpunt dat al meermalen door mij, zeef, of curry is verkondigd in soortgelijke draadjes. Altijd roept het weer heftige reacties op dat dat een lekkere houding is tegenover de community, maar basically komt het er wel op neer. Wij als T.net vinden het blocken van banners waar iedere andere user wel gewoon naar kijkt en waar T.net voor een deel van moet rondkomen, hufterig tegenover de community.
[
Voor 3% gewijzigd door
Superdeboer op 07-06-2004 00:36
]
When I write my code, only God and I know what it means. One week later, only God knows.
Hell yes it's a Cuban Cigar, but I'm not supporting their economy, I'm burning their fields.