[Slackware 9.1] Server kan niet wgetten, uploads hangen

Pagina: 1
Acties:

  • G33rt
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-06-2022
Mijn server heeft een klein probleempje, en ik heb geen flauw idee waar het aan ligt. Het betreft hier een Duron 400 die Slackware 9.1 (weinig tot niets aan de config veranderd, hij is net 3 dagen overnieuw geinstalleerd omdat mn vorige voeding doodging) met Pure-FTPd draait. De NIC is een Realtek 8139 (zo'n standaard chip die op tig kaarten terugkomt)

Een wget op de server blijft hangen op 'connecting':

code:
1
2
3
4
5
geert@devslet:~$ wget http://www.google.nl/intl/nl_nl/images/logo.gif
--10:28:18--  http://www.google.nl/intl/nl_nl/images/logo.gif
           => `logo.gif'
Resolving www.google.nl... done.
Connecting to www.google.nl[66.102.11.104]:80...

Het vreemde is, dat ik google wel kan pingen op domeinnaam (evenals andere sites). Daarmee lijkt het probleem van DNS uitgesloten (anders was de ping niet gelukt). SSH-en naar een andere server is ook niet mogelijk, evenals ftp en http (lynx www.google.com blijft ook hangen).

Omgekeerd, werkt de server normaal. Een SSH naar de server lukt prima, en de httpd levert netjes output zoals ik verwacht.

Als ik vanaf een server een bestand probeer te uploaden, resulteert dat in een file die precies 1896357 bytes groot is omdat de upload hangt, elke keer. Als de file kleiner is (625kb file heb ik het mee geprobeerd), werkt het wel. Echter, gunzip weigert de file (het was een gzipped tar) omdat hij corrupt zou zijn. Een 'ls' of 'pwd' commando levert wel keurig output.

Herhaal ik het geintje van fileuploads intern, kan ik prima bestanden uploaden en ondervind ik geen problemen. De oorzaak ligt dus ook niet aan domme configuratie van de ftpd. Het ligt ook niet aan mijn router (een Edimax 6104W), want als ik op mijn workstation thuis ftp draai, is het geen probleem. Waar moet ik de oorzaak nu zoeken? Een brakke NIC lijkt me stug, want intern werkt het wel.

[ Voor 6% gewijzigd door G33rt op 01-06-2004 11:40 ]


Verwijderd

Kleine titeledit, zoals min of meer requested ;)

Edit: en nog een keer :P Zoiets? :)

[ Voor 29% gewijzigd door Verwijderd op 01-06-2004 12:04 ]


  • G33rt
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-06-2022
En voorzichting een klein schopje omhoog :)

Ik ben er nog steeds niet achter, de server blijft gewoon hangen op het moment dat er data over de connectie moet gaan (http connectie en RETR zijn allebei als de data komt).

  • strandbal
  • Registratie: Juli 2003
  • Nu online

strandbal

Was het maar zo'n feest.

Probeer eens een andere NIC (liefst van een leuk merkje, als 3com) ook al is 'ie 10mbit en ISA. Heb wel meer van zulk soort problemen met die wazige el-cheapo nicjes gehad.

Hier stond een dode link.


  • G33rt
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 22-06-2022
Het probleem is inmiddels door puur geluk en wat gepruts opgelost - het lag aan het feit dat de server in de DMZ van mn firewall stond. Dat vond ie niet zo lief :)