Toon posts:

Oude flitsers op de FZ10

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste FZ10-ers,
Een maand geleden heb ik -na rijp beraad- ook een FZ10 aangeschaft en ben er nog steeds dik tevreden over. Je blijft foto's nemen met dit veelzijdige toestel :*)

Het filtservoetje nodigde me uit om eens te kijken of een oude filtser, een Agfatronic C341A het erop deed. Het resultaat was in eerste instantie prima. Maar toen ik ergens las, dat dit soort flisers vaak hoge spanningen aan de kontakten afgeven, ben ik even gaan meten. Tot mijn grote schrik bleek de open spanning maar liefst 60 volt!
Hoewel de Panasonic niet merkbaar schade ervan heeft opgelopen, durf ik het toch niet weer te proberen. Weet iemand daar meer van af? Is het ingangs-circuit soms beveiligd tegen optredende hoge schakelspanningen?

Fotogroet, Wim Eradus

  • Chilly_Willy
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 30-01 06:05
60 volt is heel wat, misschien dat ze het bij dpreview weten: http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1033

Post ff in het grote topic: [rml][ Panasonic DMC-FZ10] 12x zoom, IS, 4MP[/rml]

[ Voor 38% gewijzigd door Chilly_Willy op 27-05-2004 21:44 ]

Coïtus ergo sum