Toon posts:

D&D en AD&D

Pagina: 1
Acties:
  • 246 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Welke tweakers spelen D&D of AD&D.
Ik zelf speelde eerst 2nd edition met dragonlance setting en nu gaan we 3rd edition spelen. Zijn er mensen hier die al 3rd edition hebben gespeeld en kunnen vertellen wat ze leuker vinden en waarom ze het leuker vinden.

En waar kan ik de trailer van D&D the movie bekijken, die zoek ik al een tijdje

  • BoneZ
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-05-2021

BoneZ

don't panic

Ik snap het ff nie:? Waar gaat dit over? D&D? = Dungeons & Dragons? Ikke nie begrijp

reality is for people with no imagination


Verwijderd

Topicstarter
AD&D= advanced dungeons and dragons
D&D= dungeon and dragons
het is een rpg (role playing game)
Het is dus een spel, er is 1 DM (dungeon master) en er zijn verschillende spelers die samen een avontuur beleven met hun characters die ze van tevoren hebben gemaakt op een character sheet. Allerlei variabelen worden bepaald door het gooien van dobbelstenen (er zijn 4,6,8,10,12,20 en 100 zijdige dobbelstenen), zoals het aantal hitpoints e.d. Behaalde ervaring word uitgedrukt in experience points (XP) en na het halen van bijv 1000 xp ga je een level omhoog-->meer hitpoints en je kan je dan beter specialiseren in wapens of je kan spells van een hoger level leren.

ben ik nog te volgen?

Verwijderd

AD&D bordspel he ik geloof ik weleend gespeeld.

  • Acolyte57
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19-05 12:06

Acolyte57

Omnia Mutantur, Nihil Interit

Heb een tijdje AD&D (2nd ed) gespeeld. Vond er eigenlijk vrij weinig aan. Shadowrun, dat is nou een echte RPG :)

De trailer zit IIRC op www.seednd.com....

~/~ 101 little bugs in the file / 101 little bugs / take one out and recompile / 102 little bugs in the file ~/~


  • Tim Schuhmacher
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 02-10 15:28

Tim Schuhmacher

abasios

Ik moets in een flits effe denken aan ADHD, maar dat is het niet heb ik nu wel door.

Verwijderd

Wel een par keer AD&D gespeeld, ook ook DL setting.
Ga binnenkort misschien een keer AD&D'en tijdens een paddo-trip, denk alleen wel dat je dan een goeie DM nodig heb als je een badtrip wil voorkomen :)

  • botoo
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 03-10 13:29

botoo

💀 too old to die young

Eens per twee weken speel ik de laatste 12 jaar AD&D met een vaste ploeg (gezellig een avondje bieren en ouwehoeren met de mannen). Eerst nog met de eerste editie, nu nog steeds met de tweede.
Als je al zo lang speelt kom je vaak genoeg onvolkomendheden tegen waar je dan zelf wel oplossingen voor bedenkt, dus de laatse editie laat ik voorlopig ff links liggen.

FXDLS 'S&S edition'

💀 memento mori 💀


  • TumbleCow
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 02-10 09:58

TumbleCow

Waarschijnlijkheids elastiekje

yipz, ik speel ook ad&d, met nog een aantal ander figuren op dit forum :) (maja, die moeten zich zelf maar ff melden)

we spelen eigenlijk vooral 2nd edition (daar zijn nou eemaal bijna al onze boeken van), maar we gaan langszaam wel over naar 3rd edition (toch?)

  • IceStorm
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 22:26

IceStorm

This place is GoT-like!!!

Ja... Ik speel een jaartje of 2-3 nou AD&D (2nd edition dus). Voornamelijk in Forgotten Realms setting of in een zelfbedachte wereld. Ik blijf het een geweldig spel vinden, gewoon lekker op vrijdag of zaterdag met wat vrienden rond een tafel zitten en gezellig zijn ;)...
Aan de 3rd editie hebben wij (ja ik 'hoor' bij wHiTeRaZoR, nou ja eigenlijk andersom 8-)) eigenlijk nog niet echt veel aandacht besteedt, voornamelijk omdat ik geen zin heb om een nieuwe collectie boeken aan te schaffen als ik niet ZEKER weet dat ze ook te krijgen zijn :)... Probleempje in Den Bosch is namelijk dat er maar 1 winkel is met boeken en die hebben 'we' ondertussen leeg gekocht ;)..

Ik ben overigens op dit moment in 2 groepen "Crusader"... Wat zijn jullie favo mannetjes (of vrouwtjes ;))....

Verwijderd

Ik wil zelf beginnen met AD&D. Maar ken helaas niet veel mensen , die interesse in hebben.:(

Verwijderd

Ik heb het heel lang gespeeld maar nu niet meer, onze DM ging verhuizen en eigenlijk nooit meer gespeeld..

Die vent was gewoon zo goed dat het moeilijk is om een nieuwe te vinden :)

ik blijf het een heel erg kewl spel vinden.
Onze DM was er trouwens ook altijd mee bezig, weken van te voren begon ie altijd een nieuw verhaal in elkaar te draaien.

Ohja wij speelden ook AD&D 2nd edition

Ik krijg er weer helemaal zin in ! :)
lekker biertje erbij, vaag muziekje :)

Verwijderd

speel geen AD&D of D&D
speel GURPS
is ook wel een geinig systeem, kan je ook gebruiken om campagnes in het 'nu' te laten lopen.

  • PM
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 09-12-2022

PM

heb hele tijd URG gespeelt (universal Roll playing Game) op de UT, viel beetje tegen, heb vroeger ook ADND gespeelt, viel ook tegen, speel nu Delaam, zelf gemaakte game door paar lui uit Deventer volgens mij, zeer tof.

Laten we lekker link gaan doen...


  • GaiusBertus
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 25-07-2022

GaiusBertus

aka Gajes

Ik speel ruim 2 jaar AD&D 2nd edition, we zijn nog niet overgestapt naar 3rd alhoewel een iemand al de boeken heeft (Monster Manual is mooi maar zwaard chaotisch). Hij schijnt wel goed te zijn, op de Energy Drain na maar die was altijd al fuck geregeld, veel te hard... En geen level of class limits voor welk ras dan ook... dus een half-orc paladin of dwarven necromancer zijn mogelijk :D

As a matter of fact, ik ben morgen avond zelfs weer DM, morgen de hele dag voorbereiden :P Ze komen heel wat leuks tegen in mijn quest... tanar'ri, drow, mind flayers, slaadi... en natuurlijk de broodnodige hoeveelheid zelfgemaakte monsters en NPC's. Vooral NPC's vind ik leuk om te DMen, lekker inleven in stereotypen :)

We spelen voornamelijk in een zelf gemaakte Forgotten Realms achtige wereld, die wordt belaagd door drie Evils (een ras van NE demigods, een ras van CE mensen die voor de mensen zijn wat de drow voor de elfen zijn, en een ras van LE fiends, de fee-zhu, een zijtak van de baatezu). Vaak komt er ook een grote hoeveelheid Planescape in mijn quests voor.

Yeah well, that's just, ya know, like, your opinion, man.


Verwijderd

PM, je speelde bij de fanaat? geinig, lucas heeft weer een nieuwe versie van URG af.
en we spelen daar tegenwoordig ook vampire , GURPS,D&D en URG.
kom anders nog eens kijken.

  • Simkin
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-10 10:00

Simkin

Bzzzzz

veel gedaan vroeger ja, oa magician
nu niet meer

  • Ordilogicus
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19-05 11:15
Nou ik speel dus met IceStorm en wHiTeRaZoR, Booster zit er ook nog bij ... altijd ontzettend gaaf ... ik ben nu een Fighter Mage met wat vage dinguh ...

I think therefor I am ... I think


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

D&D 3E is echt super. Het systeem zit heel erg knap in elkaar en verschaft veel duidelijkheid. Als je AD&D leuk vond/vind moet je de 3e editie zeker aanschaffen.

Btw. de MM is zeker chaotisch en crap, maar de PHB maakt alles goed

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PM
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 09-12-2022

PM

paladin: ja, speelde bij fanaat, viel beetje tegen, groep waarin ik speelde was beetje fanaatiek als ik dat zo mag zeggen. Vind het een beetje overdreven om boos te worden als je onaangekondigd voor mijn deur staat (mijn DM dus) om vervolgens te eisen dat we dan een of andere sidequest even door te spelen omdat dat moet, en ik daar dan dus EVEN geen zin in heb. Over het algemeen waren de lui die ik bij fanaat kende (is nu ook al weer ruim 2 jaar geleden dat ik daar geweest ben, woon niet meer op de campus) niet "my kind of people"

speel nu met wat lui in de stad, veel leuker, is tenminste ook plaats voor humor in het spel, dat werd bij fanaat niet gewaardeerd toen... jammer.

PM

Laten we lekker link gaan doen...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GaiusBertus
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 25-07-2022

GaiusBertus

aka Gajes

Ja humor is tof. Van die vage dingen in je fantasy wereld brengen zoals koffie automaten en McDonald's is wel lachen, maakt het niet zo serieus. En wat ook altijd cool is: encounters hebben met orcs of andere slappe beesten als je al level 10+ bent. Dan kan je zo leuk spelen met die gastjes, ze kunnen je toch niets doen. Als de DM dat soort figuren dan nog een beetje cool speelt is het helemaal leuk. :)

Yeah well, that's just, ya know, like, your opinion, man.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jaymz
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 21:33

Jaymz

Keep on moving !

2 Jaar geleden 1 of 2 quests gespeeld DM deed het heel leuk.

'T is alleen jammer dat ik geen van alleen meer zie. Ik zou zo weer meedoen als ik de kans zou krijgen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

in de GURPS campagne die we nu spelen is het bijna alleen humor :)
ik weet niet welke DM je had die zo lastig was , maar volgens mij was dat niet emile.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PM
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 09-12-2022

PM

nee, was sander

Laten we lekker link gaan doen...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik DM, maar ben daar pas net mee begonnen..

't Loopt nog niet echt in de groep. Wordt veel te veel gein gemaakt en doorelkaar heen gepraat.. Iemand tips?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jaymz
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 21:33

Jaymz

Keep on moving !

Zorg voor een 'zeer' spannend stuk. En zorg ervoor dat ze een 'probleem' alleen _samen_ kunnen oplossen, zet desnoods het leven van 1 van de spelers op het spel ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IceStorm
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 22:26

IceStorm

This place is GoT-like!!!

Das idd lastig als beginnende DM. Probeer er iig voor te zorgen dat je mensen hun ideeen op tafel laat brengen. Zorg voor spanning/gevaarlijke situatie. Geef ze ook maar een bepaalde hoeveelheid tijd bijv. en laat desnoods iemand dood gaan (die je dan weer voor een schappelijke prijs raist ;)). Laat de groep iig beseffen dat ze ook serieus moeten zijn (ja DUh... natuurlijk ook gewoon laten kloten :)).
Hou het iig wel boeiend, zorg voor constante actie en niet van die 'real time dagtocht woestijn'-situaties...

Als er maar 1 of 2 mensen binnen de groep met ideeen zijn, neem ze een keer apart. Zorg er bijv. voor dat de ene helft van de groep gevangen wordt genomen en dat de andere hun moeten redden. Laat mensen zelf goed nadenken over dingen etc etc.... :)..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Wat ook helpt is gedetaieerder vertellen hoe het eruit zit wat de mensen aanhebben en wat ze precies doen en hoe het er ruikt bijvoorbeeld.
Zorg ook dat ze niet naar elkaars character sheet gaan kijken en vergelijken wie het beste en het sterkste is enzo.
Probeer ze ook bezig te houden met van alles en nog wat, jij bent de DM, dus jij kan alles bedenken wat je wilt en in je verhaal verwerken

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kaj.
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

Kaj.

1 LED is niet genoeg

Weet je wat ook helpt? Dit soort dingen in het goede forum zetten...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Daar ben ik het toch niet mee eens
Softe goederen--spielerij
Volgens mij lullen we hier niet over software

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IceStorm
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 22:26

IceStorm

This place is GoT-like!!!

* IceStorm moves the topic back to AD&D ;)

Ik vraag me eigenlijk af hoe andere bestaande groepen spelen? Met hoeveel man zijn jullie, wat is jullie level/race etc?
Gewoon een beetje benieuwd :)...

* IceStorm is zelf 2x 3de level Crusader ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 13-09 14:23

Booster

Superuser

Goh IceStorm ben je nu ook al 3de level? :)

Ik ben dus die Booster die bij wHiTeRaZoR, IceStorm en Ordilogicus hoort :)
(ik tank ze op een avond ad&d altijd helemaal af met chips >:))

Anyway, ik heb net mijn allereerste avontuur afgerond in Forgotten Realms Campaign-setting, en ik heb gewoon het hoogste XP van ons groepie (ah EAT THAT Ice, jij ervaren speler >:) :P)

Verder weet ik dus echt niet veel van ad&d af, ik heb net een beetje door welke dobbelstenen ik moet gebruiken enzo...

Ik speel een thief, een character naar mijn evenbeeld denk ik/hoop ik, en tot nu toe lukt me dat best goed dus...

The cake is a lie | The Borealis awaits...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb meerdere characters gespeeld, te veel om allemaal te onthouden. Ik kan me wel een keer herinneren dat alle spelers een eigen draak hadden en dorpjes gingen plunderen (ja we waren evil>:)). Maar dat was eigenlijk helemaal niet zo leuk, want we begonnen gewoon bij level 20 ofzo en dan is er heel snel al geen reed meer aan.
We gaan nu 3rd edition spelen en ik heb meteen maar de MM en de PHB gekocht:) om te lezen en ik ga nu een first level human thief spelen.
Ik vind het ook veel leuker om op first level te beginen en dan na een jaar ofzo veel hoger te zijn dan ken je je character door en door, dat speelt ook veel makkelijker.
Is hier trouwens nog iemand die ook AD&D pockets leest?? Ik ben nu bezig in dragons of winter night en het zijn echt heeeeeeeel e goede boeken. Als je ja een beetje met AD&D bezig houd moet je zeker deze pockets gaan lezen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bene
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 03-10 13:34

Bene

list incomprehension

Speel al jaren met eenzelfde posse, zijn recent overgegaan naar 3e editie en ik moet zeggen - het heerst. Dump al je oude boeken en ga half-orc sorcerer met een paar levels barbaar spelen.

Ze hebben de hele zwik opgeschoond, alle (ALLE) onlogische troep eruit gegooid en er een leuk spelletje van gemaakt. Let wel op de regels mbt attacks of oppertunity, maar daar kom je zelf wel uit }:O

* Bene hart gaat toch echt uit naar LARPs, in alle kleuren en smaken..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ViNcE
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

ViNcE

Nog 3, nog 2, nog 1, .....

Ik heb een tijdje in Enschede gespeeld, maar woon nu in Arnhem. Ik zou het hier best wel weer op willen pakken, dus als er hier nog groepen zijn...
Je merkt wel dat iedereen een beetje zijn eigen regels maat , omdat ze nooit alles in de regels kunnen dekken. Dan moet je zelf maar wat verzinnen :)

"Sometimes I really think people ought to have to pass a proper exam before they're allowed to be parents. Not just the practical, I mean." - Terry Pratchett, Thief of Time
Mijn BGG profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GaiusBertus
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 25-07-2022

GaiusBertus

aka Gajes

Wat ik een erg handig boek vind bij 2nd edition is High Level Campaigns, daarin staat hoe je voor high level characters (level 11+) toch nog spannende quest kan maken. Geef je monsters bijvoorbeeld eens ability scores... een dragon met een con van 23 (en dus flinke dosis extra hit points) kan het dan wat langer uithouden zodat het gevecht weer spannender wordt.

Als ik niet DM ben ik op dit monent een level 14 priestess of Athena. Daarvoor was ik een tijd lang een thri-kreen psionicist, maar psionicist zijn ging erg vervelen. Niet erg balanced, goed dat ze psionics in 3rd eruit hebben gehaald alhoewel ik het ontbreken van de gem dragons wel erg jammer vind.

Yeah well, that's just, ya know, like, your opinion, man.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • aXe
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 09-11-2024

aXe

[#]aXe

Heb ook wel met me maten gespeeld, maar toen wilde ik zelf eens DM spelen en dat viel me toch wel eens zwaar tegen, nu wacht ik Neverwinter Nights af en dan maak ik alles op de pc :)

Intel I7, 32 GB DDR3, Nvidia Geforce 570GTX, 250 Gb SSD

Pagina: 1