Datafouten met Maxtor schijf

Pagina: 1
Acties:

  • Byteripper
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 14-02 18:10

Byteripper

The bytes make the rip.

Topicstarter
Beste Tweakers,

Ik heb al een tijdje een probleem met me compu, namelijk dat ik regelmatig fouten heb met het schrijven naar mijn harde schijf. Bijvoorbeeld als ik iets met WinRAR uitpak krijg ik vaak CRC-errors, probeer ik de bestanden opnieuw uit te pakken dan gaat het soms weer foutloos. Of als ik iets van CD naar me HD kopieer. Het komt meestal voor als er veel gegevens in weinig tijd geschreven moeten worden (dus als de schijf constant achter elkaar aan het werk is). Best wel vaag, en het irritante is, dat mijn Windows installatie na verloop van tijd daardoor corrupt raakt. Ik heb al een tijd gezocht naar het probleem en Windows opnieuw geinstalleerd en andere IDE drivers gebruikt, maar niets helpt. Ik heb de volgende configuratie:

--AMD K6-2 450 @ 500
--Asus P5A-B mobo
--128Mb PC133 RAM
--Maxtor DiamondMax 15,2 Gb HD, UltraDMA33(zonder bad-sectors ofzo, al een aantal keren gescand)

De problemen zijn er als ik de standaard windows IDE driver (met DMA aan of uit, maakt niet uit) gebruik, maar ook als ik de speciale Ali IDE drivers gebruik (ik heb al met de DMA instellingen gespeeld, maar dat maakte niets uit). Is misschien de HD kapot?

Byteripper.

Verwijderd

Heb je wel een goede virus scanner?? :+

  • Frank Timmer
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 23:17
Weet je zeker dat het de HD is? Ik vermoed namelijk dat het je CD-ROM speler is! Heb ik ook een keer gehad!

  • Byteripper
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 14-02 18:10

Byteripper

The bytes make the rip.

Topicstarter
Jep, weet zeker dat het mijn HD is. Ik heb het namelijk ook als ik vanaf het netwerk kopieer of gewoon een kopie maak van een groot bestand dat al op mijn HD staat.

Nog vergeten te vermelden:

--Primairy IDE
Channel 1: Maxtor HD
Channel 2: None
--Secondary IDE
Channel 1: AOpen 36x cd-rom speler
Channel 2: Philips 2x2x6 CD-writer

Byteripper.

  • Byteripper
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 14-02 18:10

Byteripper

The bytes make the rip.

Topicstarter
Op woensdag 20 december 2000 16:29 schreef TeRrACiDe het volgende:
Heb je wel een goede virus scanner?? :+
Heb McAfee en Norton, beide met nieuwste engine en virusdefinities, maar heb geen virus...

Byteripper.

Verwijderd

Kijk eens in je drivers of je geen GENERIC drivers hebt installed. Haal op de site van je HD fabrikant de goede drivers op. KAn ook zijn dat je bios niet good met het aantal cylinders overweg kan van je HD . Er zijn altijd andere jumper settings op je HD om dat te verhelpen.
;)

Verwijderd

Of een bios update.

  • Byteripper
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 14-02 18:10

Byteripper

The bytes make the rip.

Topicstarter
Ik gebruik de nieuwste BIOS, deze heeft support voor schijven > 30Gb... En op de site van Maxtor heb ik geen drivers kunnen vinden. Ali (Acer Labs) biedt wel een IDE driver aan, alleen die doet het nog slechter dan de standaard windows driver.

Byteripper.

Verwijderd

mischien beetje stom maar probeer een ander IDE kabel. Als je 7200 RPM schijf hebt probeer dan een speciale kabel voor ATA 66 - ATA 100.

Verwijderd

maxtor

kaput

gooi maar eens fix-it utilities erop en laat het een S.M.A.R.T. test doen, dan zegt ie waarschijnlijk dat je schijf binnenkort helemaal kaput is.
Pagina: 1