davey s. schreef op 17 mei 2004 @ 16:56:
Ik heb wat problemen met het overclocken van m'n 2800+ (Barton)
Als mijn multiplayer verander van 166 naar 200 en de fsb 12.5 naar 11 dan start de pc niet meer op.
Ik snap niet wat ik fout doe en wat er fout is want ik heb 2 reepjes van 512MB 400mhz in dual channel zitten op me Asus A7N8X-E Deluxe.
Nou heb ik mijn vcore ook al veranderd van mijn cpu en geheugen maar dat helpt ook niet.
Zouden jullie mij kunnen helpen om het probleem op te kunnen lossen?
Alvast bedankt.
Je hebt je multi en fsb omgedraait
de multiplier doet het aantal x de fsb. 12.5 x de fsb levert dan ook de clocksnelheid op.
Het zou best kunnen dat je een gelockte poc hebt. Dit is een beetje afhankelijk van wanneer deze gemaakt is (staat op de proc zelf). Wanneer deze van voor week 39 vorig jaar is dan kun je de multiplier nog veranderen. Is de proc echter na deze week geproduceerd dan heb je daar weinig kans op.
Je zult dan dus ook altijd met dezelfde multi blijven zitten.
Overklokken doe je in kleine stapjes. Het gemakkelijkste is om eerste te kijken hoe hard je cpu maximaal wil en daarna de gewenste fsb erbij te zoeken. Dit is echter alleen mogelijk wanneer je geen gelockte proc hebt.
Tegenwoordig is dit meestal niet meer mogelijk en zul je gewoon stapje voor stapje de fsb omhoog moeten doen. Ondertussen prime draaien en dan maar zien hoever je komt. Wanneer je pc crasht dan zul je de voltages wat moeten verhogen en ondertussen ook de temperaturen in de gaten houden.
Met pifast kun je wel een beetje achterhalen waar je pc precies op vastloopt. Wanneer pifast crasht met een P in giantstep error dan ligt dit meestal aan je cpusnelheid. Andere errors hebben meestal met het mem of de chipset te maken. Door gewoon de tijd ervoor te nemen en instelling voor instelling te testen merk je vanzelf wel hoever je komt.
Wanneer je pc crasht kun je daar het voltage dan ook op aanpassen. Mocht je op een gegeven moment niet meer verder kunnen met je mem voltage dan kun je nog proberen om de timings wat losser te zetten, hierdoor kun je ook nog wel eens wat harder, maar de prestaties gaan dan wel wat achteruit.
Tweaken is dus een kwestie van de goede balans tussen al je hardware....