Toon posts:

Alcatel Speedtouch is een brak modem?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb van mijn werk een tweede anologe lijn gekregen met adsl via xs4all. Zelf heb ik al een jaar of drie adsl op mijn eigen anologe lijn, ook via xs4all. Deze is verbonden via een Draytec Vigor router.

Al jaren vond ik de Alcatel "gevoelig" voor storingen. Als ik de adsl modem uit zet, kan deze maar met moeite een verbinding opbouwen (linesync). Ik dacht altijd van: is druk op telefoonnet ofzo, en meestal laten staan proberen en de volgende morgen deed ie het wel weer.

Nu komt het: ik sluit voor de grap de nieuwe Thomson modem aan op mijn eigen lijn: direct verbinding. Ik sluit de Alcatel aan in plaats van de Thomson: geen linesync. Zelfde proberen op de tweede lijn: zelfde resultaten (!)

Instellingen zijn bij beide modems gelijk (althans, voor zover ik kan nagaan). Voor de zekerheid ook nog even gecontroleerd of die Alcatel de laatste firmware heeft: versie 281.

Is die Alcatel gewoon een brak/gevoelig modem? Iemand soortgelijke ervaring?

Verwijderd

Die Alcatel Speedtouches waren niet echt de meest robuuste modems geloof ik. Heb er zelf een, het werkt maar daar heb je alles mee gezegd.

  • lSltAlKeR
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 19-05 02:16

lSltAlKeR

Time destroys everything!

Oudere modellen idd. Er zijn nieuwere modellen op de markt onder dezelfde naam. Te herkenen aan modelnummer beginnend met DSL... oudere modellen dus de brakke beginnen met 3EC. Die oudere modellen werken ook op 9 volt @ 1000 mA en de nieuwere 15 volt @ 1000 mA Hebben dus vernieuwde PCB. Maar zitten in bijna exacte dezelfde behuizing. De behuizing van TOPIC lSltAlKeR in "Alcatel 510i NAT-problemen topic" en dan naar poststart scrollen ;)

DUS STEEK OOK NIET DE ADAPTER VOOR DE NIEUWE THOMSON IN EEN OUDE THOMSON / ALCATEL want dan is het zeker einde verhaal maar ja ze waren toch al brak!

[ Voor 16% gewijzigd door lSltAlKeR op 04-05-2004 17:43 ]

Speedtouch freak