Toon posts:

Probleem: Draytek 2200e i.c.m. L2TP Motorola modem Wanadoo

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

ik weet niet of dit de juiste manier of plaats is, maar ben redelijk radeloos aan het worden om via mijn Draytek 2200e router en het kabelmodem het internet op te komen.

Ik heb het idee dat de Draytek wel communiceert met de router (online status e.d. werkt), maar vanaf de computer (XP) kan ik geen netwerkverbinding met de router maken..

Pingen naar de router gaat prima. Volgens de website van Draytek: (www.draytek.nl/router/extra/casemawanadoo.html) dien ik als laatste nl. een netwerkverbinding te maken via de wizard. Echter als ik die uitvoer gebeurt er helemaal niets.

Alle aansluitingen, netwerkadapters werken. Als ik mijn computer direct aansluit op het modem en de installatie van Wanadoo (voor de zoveelste maal) heb uitgevoerd, kan ik weer zonder problemen het internet op.

Mochten jullie meer info willen hebben dan hoor ik dat graag (heb diverse screenshots indien nodig)..

M.vr.gr.
Aad

Verwijderd

Je kunt je bij casema nu om laten zetten naar dhcp ipv l2tp, dat werkt met alle routers probleemloos. (l2tp is nogal buggy)

Even de servicedesk bellen dus. En er is hier genoeg over geschreven in andere topics

Verwijderd

Topicstarter
Volgens mij heb ik (gezien de handleiding van casema) mijn netwerkadapter als DHCP (dynamisch) ingesteld.

De feitelijke vraag (die ik overigens niet tegenkom in andere topics, want die gaan over het feit welke routers L2TP ondersteunen) is waarom ik vanaf mijn XP comp geen verbinding met de router kan maken. Het lukt mij niet om een netwerkverbinding aan te maken. De router werkt volgens mij goed met het modem (krijg in de online status ook een ip-adres te zien).

Maar nu moet de computer nog standaard direct praten met de router.. Pingen lukt, maar dan?

Verwijderd

Je moet op je clients die aan de router hangen instellen bij de TCP/IP instellingen dat ze automatsch een IP verkrijgen. Als standaardgateway dien je het ipnr van je router op te geven ( 192.168.0.1 ) Bij de instellingen van IE dien je aan te geven dat je geen verbinding kiest. (lan verbinding).

Als de verbinding op je router dan goed is geconfigureerd, heb je op je clients i'net.

Maar ik zou me sowieso om laten zetten van l2tp naar dhcp. de 2200e ondersteunt l2tp nl. niet officiëel en werkt zeer matig.

[ Voor 10% gewijzigd door Verwijderd op 30-04-2004 14:24 ]