MSI Mega PC 180 + Zalman VGA cooling?

Pagina: 1
Acties:

  • MpDay
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 04-08 13:44
Hoi,

Sinds een maand heb ik een MSI Mega PC 180.
Daarnaast heb ik een Sapphire ATi Radeon 9800 Pro gekocht, en dat werkt allemaal prima. Het is een Sapphire Atlantis, maar het lijkt wel alsof het gewoon een origineel ATi reference board is, want nergens op de kaart is er iets van "Sapphire" te vinden.

Anyway, de fan die op de Sapphire kaart zit is LOUD! ... hoge toeren, dus een hoge irritante toon. Bovendien is de kast van de Mega 180 vrij "open" dus de kast houdt geen geluid tegen.

Ik ben bang dat het passive Zalman ZM80C-HP koelingsblok niet gaat passen in de kast. Het probleem zit hem aan de achterkant van de kaart... ik heb weinig ruimte tussen de achterkant van de kaart en de voeding.
Zalman zegt dat je aan de achterkant 35mm ruimte moet hebben, maar dat gaat dus niet lukken.

Is de backplate van dat zalman blok perce nodig?? Standaard zit er bij mij helemaal GEEN koeling op de kaart aan de achterkant! Een schrikwekkend klein koelingsblokje zit er standaard op vin ik! Dus waarom dan zo'n grote backplate van zalman? ... is dat perce nodig voor dat heatpipe effect? (warme lucht stijgt en koelt op de backplate weer af).

Dus, mochten er mensen zijn die een halve ZM80C-HP hebben, heh, let me know of het werkt...

OF, mochten er mensen zijn die een andere stille koeling-sollution hebben voor de 9800 Pro die niet te groot is... let me know, want ik kan eigenlijk geen andere vinden dan die zalman.

Cia0
MP

  • Laurent
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Dit gaat meer over videokaarten dan over complete systemen. Move Complete Systemen & Laptops » Videoplanken & Beeldkanonnen

  • Bertus | IA
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 05-03-2009

Bertus | IA

member of pienie

Ga voor de Artic Cooling VGA Silencer ik heb deze ook op mijn 9800Pro.
Voordeel t.o.v. de Zalman:
Zeer eenvoudige montage.
Bevind zich alleen aan de onderzijde van je kaart.
Warme lucht wordt de kast uitgeblazen.
Tevens is hij goedkoper.

  • StarWing
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 17:56

StarWing

Huh ?!?

En beter volgens sommige reviews

Is wel effe prullen met de schroeven.. Ik heb er langere schroeven moeten voor aanschaffen.. Misschien dat er tegen nu al wat langere bijzitten

Page intentionally left blank.


  • paulman
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 08-07 10:41
is het punt niet dattie gewoon niet past in die mega-pc? De mega-pc heeft namelijk dezelfde grootte als andere barebones, zoals shuttles. En daar was al een ander topic over:

Shuttle + Zalman80hp = mogelijk <--is dus alleen mogelijk met aanpassingen :9

En volgens mij scheelt die Artic Cooling VGA Silencer niet veel qua (voor de shuttle essentiele) grootte van de Zalman

[ Voor 92% gewijzigd door paulman op 11-04-2004 14:52 ]