[Java] 2004 Java Technology Game Development Contest

Pagina: 1
Acties:

  • DaCoTa
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 09:47
De 24e maart was er lezen op Tweakers.net frontpage dat Sun een java game development wedstrijd uitgeschreven heeft. In het kort de contest:
  • Contest page
  • Officiële Regels
  • J2SE en J2ME
  • Alle aapies beschikbaar op java.com, java.sun.com en java.net
  • De deelnemer moet publicatierechten hebben op de inzending
  • Sluitingsdatum: 7 juni 2004
Zijn er mensen die hieraan meedoen, danwel met nieuw of al eerder ontwikkeld materiaal?

Ik heb altijd al wel eens een game willen bouwen, en dit lijkt me een mooie stok achter de deur om deze uitdaging aan te gaan. 10 weken is natuurlijk ontzettend weinig, maar voor deze contest hoeft het geen finished product te zijn, als er in ieder geval maar 1 level goed (en liefst bugvrij) te spelen is.
offtopic:
Even om een boom al te kappen voor die opgezet is: de discussie of Java überhaupt wel geschikt is voor games wil ik hier niet voeren. Mijn argument is dat het in ieder geval snel genoeg is voor spelletjes.

  • NaliXL
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 01-05 19:30
Zou best willen meedoen, maar ben niet erg thuis in Java, en druk met m'n school. Op zich wel jammer...

Maar goed, 'k zou het sowieso al niet afmaken waarschijnlijk :X :+

Genoeg is meer dan veel, en tart den overvloed


  • arnoman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 21:48
Hmmz, voor school moet ik ism met mijn project groep het spel Lunar Lockout programmeren :)
Denk dat ik weinig kans maak met zo'n inzending :P

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10:24

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

Ik kan natuurlijk mijn homeboxx3d applet uitbouwen tot een game... :P Hoewel ik in de loop der tijd een enorme hekel heb opgebouwd aan java development :r

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


  • Donderwolk
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 15-05 15:27
Ik ben hier wel wat mee bezig, maar door een groot gebrek aan tijd zal er waarschijnlijk nix van de grond komen. Ik vind het iig wel leuk om me eens wat meer te verdiepen in de 2D graphics mogelijkheden van Java. Op die manier hoop ik er iig wat van te leren. :Y)

Ik ben trouwens bezig een 1337 h4xXx0r memory game te maken :P.
Dat verwacht ik deze week af te hebben. :) Wat ik daarna ga maken zie ik dan wel weer.

Pwnd


Verwijderd

offtopic:

@oisyn, als ik op de trap sta en niks doe ga ik vanzelf achteruit de trap weer af? voor de rest best grappig en redelijke collision detection.

  • Robtimus
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:46

Robtimus

me Robtimus no like you

Ik viel net door een trap heen :P

More than meets the eye
There is no I in TEAM... but there is ME
system specs


  • Woy
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Woy

Moderator Devschuur®
Verwijderd schreef op 30 maart 2004 @ 09:59:
offtopic:

@oisyn, als ik op de trap sta en niks doe ga ik vanzelf achteruit de trap weer af? voor de rest best grappig en redelijke collision detection.
Een roltrap mischien?

“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”


  • arnoman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 21:48
.oisyn schreef op 30 maart 2004 @ 01:04:
Ik kan natuurlijk mijn homeboxx3d applet uitbouwen tot een game... :P Hoewel ik in de loop der tijd een enorme hekel heb opgebouwd aan java development :r
WOW
Dat is echt mooi! Respect man!

  • Martin Sturm
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 30-04 16:11
.oisyn schreef op 30 maart 2004 @ 01:04:
Ik kan natuurlijk mijn homeboxx3d applet uitbouwen tot een game... :P Hoewel ik in de loop der tijd een enorme hekel heb opgebouwd aan java development :r
Misschien is dit wel misbruik van het topic: wat is er zo vreselijk aan java dan?
Ik ben er sinds kort flink mee in de weer, maar tot nu toe vind ik het wel een goeie taal voor veel dingen (ik heb er alleen geen games oid mee gemaakt)

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10:24

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

Martin Sturm: allereerst moet je weten dat ik een C++ developer ben in hart en nieren, en dat mijn focus voornamelijk op 3d computer graphics en andere gamedevelopment related zaken ligt.

Goed, allereerst is daar de algemene gedachtengang van Sun, die zo puristisch OO mogelijk moet zijn. Ik ben zelf iemand die vooral practisch ingesteld is, waardoor ik een hekel heb aan de omwegen die je soms moet nemen om je doel te bereiken. Ik neem als voorbeeld even de javax.vecmath package. In essentie is een vector wat anders dan een punt, daar ben ik het volledig mee eens. De eerste is een combinatie van richting en magnitude, terwijl de tweede juist een locatie in de ruimte aangeeft. Het inproduct op 2 punten bijvoorbeeld is an sich een onzinnige operatie, terwijl het op 2 vectoren daadwerkelijk wel betekenis heeft. Goed, wat doet Sun nu, die maakt een klasse Tuple, waar de coördinaten in zitten en basis-operaties als add, sub en scale. Een klasse Point extends Tuple met daarin een distance functie die de afstand tussen 2 punten kan berekenen, en een klasse Vector extends Tuple met operaties als het inproduct en uitproduct.

Welnu, als je bijvoorbeeld de afstand van een punt tot een vlak wilt berekenen, die gedefinieerd is als (n ∙ p) - d, waarbij n de normaal is van het vlak, d de afstand van het vlak tot de oorsprong, en p het punt, dan kan dat dus niet direct in java: n is een Vector, terwijl p een Point is, en er is geen operatie Vector.dot (Point) of Point.dot (Vector) (er bestaat alleen een Vector.dot (Vector)). Je moet dus een nieuw Vector object aanmaken uit het punt (wat gelukkig dan weer wel kan, hoewel je het in feite gewoon niet moet gebruiken als je efficiente code wil schrijven), of handmatig de operatie van het inproduct specificeren, dus n.x * p.x + n.y * p.y + n.z * p.z (in 3d iig). Mijn idee: gooi gewoon alles in Vector, of iig alles in Tuple zodat je wel alle operaties kunt gebruiken. Het is verdomme bedoeld voor gebruik in performace-cricital applicaties, niet voor een OO walhalla oid

Dan komen we gelijk op het tweede punt: het aanmaken van objecten. Java kent geen user-defined value-types, dus als je een object nodig hebt die je in C++ typisch op de stack zal alloceren, zit je in java continu te new'en. Of tenminste, eigenlijk niet, in mijn eerder geposte applet maak ik overal van tevoren waar ik ze nodig heb temporary vertices en matrices aan, zodat ze direct bruikbaar zijn. Dit is enorm omslachtig, en elke keer als je weer een nieuwe nodig hebt betekent dat weer in je class declareren en alloceren. Buiten dat zijn objecten dmv references sowieso al trager omdat de compiler niet uit kan sluiten dat een instantie ook daadwerkelijk van dat type is, en niet van een subclass ervan oid. Plus het feit dat alles via een pointer moet, via de stack had je er direct bij gekunt.

Het volgende punt is het missen van by-reference passen van primitives. Als een functie meerdere returnwaarde heeft, bijvoorbeeld 2 ints, dan moet je daarvoor een object alloceren. Dat is dramatisch inefficient, als je nou gewoon een van de ints by-reference door kon geven dan had je helemaal geen object hoeven alloceren en had de aangeroepen functie direct de waarde van de int in de aanroepende functie kunnen wijzigen.

Operator overloading is ook iets wat ik enorm mis, maar is niet onoverkomelijk, en templates/generics is iets wat officieel komt in 1.5 en al beschikbaar was dmv een 3rd party compiler, dus daar zal ik niets over noemen.

Natuurlijk besef ik ook wel dat Java geen native taal is, maar als ik het zet tegenover .Net van microsoft dan denk ik toch van: ja, maar het kán dus wel!

.edit: oh, deterministic finalization is ook iets wat ik mis in Java. .Net krijgt dit overigens wel in de volgende update

[ Voor 4% gewijzigd door .oisyn op 30-03-2004 15:34 ]

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


  • wasigh
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

wasigh

wasigh.blogspot.com

Ik ga proberen of ik mijn game optijd een een redelijke staat afkrijg. Als dat lukt ga ik meedoen :)

  • Scaror
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 21-01 14:34

Scaror

Don't watch this!

Ik heb al een game in Java ;). Niet zo mooi als die homeboxx, maar wel '3D'. Mijn game is puur zelf geschreven, dus zonder Java 3D spul, maar kenners weten dan een oude Wolfenstein 3D engine niet al te lastig te maken is. Ik heb nog wel een probleem met redraw van plaatjes in het menu. Onder Java 1.1 werkt dit goed, maar vanaf 1.4 laat hij plaatjes niet goed zien. Ff IE minimaliseren en maximaliseren in dat geval.

Quiver

Hier staat ook nog een puur zelf gemaakte Doom engine. Kies het bovenste level in de levelselect, want de officiele shareware levels duren nogal lang om te laden.
Doom

Verwijderd

kogels schreef op 24 maart 2004 @ 16:30:

en het bijbehorende slotje :?

.modbreak: whoami denkt er dus anders over dan ik (.oisyn), imho kan dit topic wel. Ik zal eens een discussie aanslingeren in het crewforum... Overigens, zou je dit voortaan niet in de topic zelf willen vermelden, maar via SeM, TR of e-mail? tx :)

[ Voor 61% gewijzigd door .oisyn op 30-03-2004 23:06 ]

Pagina: 1