2 DAQ kaarten op 1 systeem : testen op mogelijkheid?

Pagina: 1
Acties:

  • TRG
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-01 14:30

TRG

Technotium99-m

Topicstarter
Ik ben allereerst benieuwd of iemand mij hier verder kan helpen,
hier volgt een uiteenzetting van mijn probleem:

Feiten :
- DAQ kaart = Data Acquisitie kaart = PCI/ISA/USB kaart om grote hoeveelheden data binnen te halen, zowel analoog als digitaal

Voor mijn stage op neurologie moet ik 2 DAQ kaarten onderbrengen in 1 systeem,
ik heb de juiste kaarten gevonden, en het plan voor de opstelling compleet.
Nu zit ik met het volgende probleem:
Wanneer ik de 2 DAQ kaarten onderbreng in 1 systeem onderbreng, 1 DAQ kaart via PCI (die ongeveer op 500 KHz sampled met 16 bits) en 1 DAQ kaart via een USB aansluiting (welke maximaal met 100 KHz sampled op 12 bits), ben ik vrijwel zeker dat het werkt, maar ik ben bang dat er conflicten ontstaan mbt de interne bandbreedte van de computer.

Maar waarom wend ik mij tot tweakers?
Wie kan mij aan een goede diagnostische methode / tool helpen om te bepalen wat voor systeem ik MINIMAAL nodig heb om de binnenkomende data van de 2 DAQs feilloos te verwerken, wetende dat het systeem 2 monitors heeft en 2 programmas draait voor de data acquisitie (met relatief weinige CPU load).
Ik ben bang dat de USB aansluiting voor mogelijke problemen kan zorgen, hoe simuleer ik een volle USB load?
Ik ben niet zon ster wat betreft het geheugen gebied in een PC, dus dingen zoals DMA en derg..

Ik heb het idee dat een goed Pentium4 systeem hier geen problemen mee mag hebben, maar voor de zekerheid lok ik de kans uit dat een expert hier mij op andere gedachten brengt..

Regular meth users are referred to as tweakers, so-called because they can go ALL TWEAKEND LONG, BABY. They can be awake for three to fifteen days straight: irritable, violent and paranoid.


  • TRG
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-01 14:30

TRG

Technotium99-m

Topicstarter
Gooi maar dicht, geen reacties helaas....

Regular meth users are referred to as tweakers, so-called because they can go ALL TWEAKEND LONG, BABY. They can be awake for three to fifteen days straight: irritable, violent and paranoid.


  • Tony Vroon
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 13-06-2020

Tony Vroon

Werkt nu ergens anders

Beste lijkt mij een dual CPU systeem op basis van bijvoorbeeld een Asus A7M266D, je plaatst je ene kaart in een PCI64-slot (backwards compatible als je kaart 3.3V ondersteund), de andere in een gewoon PCI-slot en je hebt de load over twee PCI-bussen verdeeld.
USB is nogal CPU-intensief, dat zou ik niet voor data-acquisitie gebruiken. Zeker niet als het realtime moet gebeuren.

"Wie is deesen figuur, hier ten topic aangheduidt als 'hij', wiens mededelinghe soo eenen consternatie weet te ontluycken :? " -- dion_b


  • GarBaGe
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 18-05 14:47
500 kHz op 16 bits = 1 MB/sec. Niet echt denderend voor de PCI bus.
Beter om gewoon 2 PCI-kaarten te nemen. Dat zal waarschijnlijk al probleemloos werken... Zelfs op dezelfde bus (kwestie van ff uitproberen)...

Ryzen9 5900X; 16GB DDR4-3200 ; RTX-4080S ; 7TB SSD


  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
De bandbreedte van DAQ kaarten was in het ISA/ P1 tijdperk een probleem. Nu niet meer. Vertel je werkgever gewoon dat je een AMD 64 nodig hebt en ga dan lekker Far Cry spelen terwijl je data aan het vergaren bent.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


  • TRG
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-01 14:30

TRG

Technotium99-m

Topicstarter
Het gaat me vooral over de kwetsbaarheid van de USB DAQ kaart mbt tot datadoorvoer.

De keuze die gemaakt is voor de USB DAQ module , is vanwege het volgende :

Er zijn 2 soorten metingen, sEMG over 130 kanalen met 4 KHz en krachtmeting met maximaal 40 KHz.

De apparatuur van de 2 metingen zijn aangesloten op 2 verschillende systemen, en dat brengt niet alleen een wirwar van kabels met zich mee, maar ook een externe regeling om de datastromen te synchroniseren.
Door de 2 soorten metingen onder te brengen op 1 systeem worden de meeste problemen grotendeels opgelost.
Nu is het alles behalve flexibel om 2 PCI DAQ kaarten in 1 systeem te zetten, omdat het gehele systeem mee moet als 1 van de 2 metingen gedaan moet worden, bij de inbreng van een USB DAQ module heb je toch 2 metingen op 1 systeem, en behoud je de flexibiliteit om de USB DAQ mee te nemen voor metingen elders.

Dat een goed systeem de data kan verwerken lijkt me geen probleem, maar ik weet dus niet zeker in hoeverre de USB verbinding mij kan garanderen dat de data FEILLOOS doorkomt en naast de data van de sEMG meting ook voutloos op de hardeschijf terechtkomt. Natuurlijk zullen er geen fouten in staan, maar ik weet uit ervaring hoe windows soms om gaat me prioriteiten, en de DAQ USB module heeft niet zon grote buffer om dat op te vangen.
Daarbij kan de USB DAQ module meteen van dienst zijn als synchronisatie module voor het synchroniseren van de 2 datastromen van de 2 metingen dmv digitale uitgangen op de USB DAQ zelf.

Het is geen vereiste dat de 2 datastromen exact gelijkttijdig weggeschreven worden, vandaar de synchronisatie. Maar de krachtmeting van de USB DAQ moet wel ook nog realtime op een scherm te zien zijn. Een vertraging van een honderste seconde lijkt me overigens geen probleem...

http://sine.ni.com/apps/we/nioc.vp?cid=11922&lang=US

[ Voor 7% gewijzigd door TRG op 14-04-2004 15:49 ]

Regular meth users are referred to as tweakers, so-called because they can go ALL TWEAKEND LONG, BABY. They can be awake for three to fifteen days straight: irritable, violent and paranoid.


  • TRG
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-01 14:30

TRG

Technotium99-m

Topicstarter
Die AMD64 kan ik best op mijn werk gebruiken, maar gelukkig heb ik er thuis al een staan :*)

Regular meth users are referred to as tweakers, so-called because they can go ALL TWEAKEND LONG, BABY. They can be awake for three to fifteen days straight: irritable, violent and paranoid.

Pagina: 1