Toon posts:

Automatische monitor detect uitschakelen

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb 2 pc's met meerde monitoren per PC, en een aantal oude handmatige monitor-switches (KVM zonder K & M :) )

Het probleem is als bij het opstarten van windows. Als er dan een monitor door de switch niet aan de PC gekoppelt is wordt dit gedetecteerd en de output hiervan gedisabled, en soms wordt de output naar de TV gestuurd als die toevallig wel aangesloten is.

Mn vraag is: Is er een mogelijkheid om deze 'handige' featuere te disablen zodat windows niet zelf zn monitor configuratie gaat aanpassen?

(alle kaarten nvidia Geforces met recente detonator drivers en 1 pci voodoo banshee :) op win 2k) Maar ik heb het vermoeden dat dit kaart onafhankelijk is en het door windows zelf geregeld wordt)

Verwijderd

Force detection aanvinken voor de videokaartdriver en DDC uitschakelen voor de monitorsettings al gedaan?

Je kunt ook je switchs ombouwen, zodanig dat als er geen monitor geselecteerd is dat er dan een 75ohm weerstand als dummy functioneerd. Moderne (automatische/electronische) switches hebben dergelijke voorzieningen al ingebouwd zitten.
Building the dummy VGA device

Afbeeldingslocatie: http://marsupial.modasylum.com/guides/vgadummy/images/vgaDummy-pinout.gif

Afbeeldingslocatie: http://marsupial.modasylum.com/guides/vgadummy/images/vga-dummy.jpg

Building the device is as simple as it can get - carefully soldering a 75 ohm resistor between pins 1-6 at the back of the HD15 connector, doing the same with pins 2-7 then again with 3-8. Once all is done, covering the final result might be wise to avoid eventual shorts between VGA pins.

Bron: http://www.modasylum.com/...ontent&pa=showpage&pid=57
In plaats van 75 Ohm is een 82 Ohm weerstand ook nog wel geschikt
(82 Ohm met 5% afwijking = 78~86 Ohm).
  • 82 Ohm 1/4 Watt > Conrad Artikelnr.: 403121 € 0,11
  • Sub-D 15 polen, 3 rijen pinnen > Conrad Artikelnr.: 742716 € 1,26

Verwijderd

Topicstarter
Duidelijke uitleg, maar ik had zelf ook al naar DDC settings zitten zoeken, en het enige relevante wat ik kon vinden is dat het ddc niet gebruikt wordt als je een standaard monitor driver ipv een plug&play-driver gebruikt. Maar het probleem blijft ook met deze settings bij mij. En een force-detection setting zat er vroeger wel in kan ik me vaag herinneren maar ik kan het nu niet meer terug vinden in de settings. Ik heb ook nog mn registry doorzocht naar 'DDC' en 'force detection' ed maar daar is ook weinig relevants in te vinden. Ik ga denk ik maar voor een nieuwe dataswitch, want stand A en B zijn al versleten en ik schakel nu tussen C en D en die beginnen toch ook al te storen :)