schoene schreef op 17 maart 2004 @ 09:59:
In zijn openingspost schrijft hij dit:
[...]
Ik vermoed dat hij eigenlijk wil weten of het proces nog reageert of niet. En dit kan je te weten komen via sendmessagetimeout. Indien mijn vermoeden verkeerd is, dan is mijn oplossing idd mss niet juist.
BezurK schreef op 16 maart 2004 @ 23:04:
[...]
Ja, dat kan, maar het process leeft altijd. Het betreft namelijk een callcenter. Die logt alle inkomende gesprekken in een logfile. [...] De opdrachtgever [...] moet nu zelf zo'n beetje ieder uur in de logfile kijken of er wel activiteit geweest is in het laatste uur.
Hij wil graag een programma wat dus met een interval van bijvoorbeeld 30 minuten de filesize checked, en als de filesize in die interval gelijk is gebleven dan moet het programma een mailtje sturen naar een vooraf gegeven mail-adres.
De TS wil dus
niet weten of het proces nog leeft, maar
of het proces nog wat te doen heeft. In wat begrijpelijkere taal (gokje op callcenter ervaring) wil de TS het volgende:
• Er is een callcenter met een logprogramma (dat gesprekken monitort ofzo)
• Tijdens een gesprek groeit de logfile
• Als er geen gesprekken zijn (bijv. geen calls, storing of na sluitingstijd), groeit de logfile niet
• Als er lange tijd geen gesprekken zijn, is er misschien iets mis en moet men actie ondernemen -> verzend een email naar paniek@callcenter.nl.
• De enige manier om daar via de software achter te komen, is dus het monitoren van de logfile.
Dus nou kappen met "leeft het proces nog"-oplossingen

.
Toch moet je er voor oppassen, dat je niet 100 events krijgt voordat je de eerste afgehandeld hebt. Dat is moordend voor je performance. De eerste stap in die event-handler moet dan ook zijn om ofwel de events tijdelijk te stoppen, ofwel te constateren dat er al een event wordt afgehandeld en meteen "klaar" zijn.