Vandaag las ik dit bericht op ZD Net (stond ook op tweakers maar iop ZDnet las ik het eerder
)
Het leek me wel een interessante discussie. Wie vinden jullie dat die rechtzaak moet winnen. Lindows.com of Windows? Is het inbreuk op het merkrechten? Is Lin---S goed genoeg als naam wijzigingen? Maakt Windows zich inderdaad druk over de marktposititie. Brand los !!!Dreigende dwangsom van 100.000 euro per dag
Lindows.com is gestopt met de verkoop van Lindows/Lin---s-producten in Nederland, België en Luxemburg. Het besluit volgt op een herhaald verzoek van Microsoft aan een Nederlandse rechter om Lindows.com een dwangsom van 100.000 euro op te leggen voor iedere dag dat het nog ‘Lin---s’ producten verkoopt in de Benelux.
Al eerder oordeelde de rechtbank in Amsterdam dat de naam Lindows teveel lijkt op Windows en dat het Linux-bedrijf van Michael Robertson daarom moest stoppen met het verkopen van haar producten in de Benelux. Lindows.com veranderde daarom haar naam in de Benelux in Lin---s. Microsoft vind dat echter nog steeds een inbreuk op haar merkenrecht en eist nu dat de rechter de dwangsom ten uitvoer brengt.
Microsoft vind ook dat internetters uit de Benelux geen toegang mogen hebben tot Lindows.com. Als antwoord daarop heeft het bedrijf in ieder geval de toegang tot Lin---s.com voor Nederlandse en Belgische internetters geblokkeerd. Daarop prijkt nu de tekst: ’Important Notice! Sorry, pending our appeal visitors from the Netherlands, Belgium, and Luxembourg are not permitted to access our website or purchase our products.’
De Lindows.com website is voor surfers uit de Benelux nog wel gewoon toegankelijk. Schifting van bezoekers aan de hand van hun nationaliteit is eenvoudig mogelijk door te filteren op IP-adres. Het is echter eveneens eenvoudig dit te omzeilen, door gebruik te maken van een buitenlandse proxy-server.
Microsoft heeft laten weten dat het conflict met Lindows.com eenvoudig kan worden opgelost als Lindows.com haar naam veranderd. Lindows.com-CEO Michael Robertson, is er echter van overtuigd dat het Microsoft in het geheel niet om de naam te doen is. Hij denkt dat de softwarereus in de Linux-variant een bedreiging voor haar marktaandeel op de markt voor desktopcomputer-besturingsystemen ziet.
Lindows.com gaat tegen de uitspraak van de rechter in beroep en de zaak zal opnieuw voorkomen op 30 maart aanstaande. Dergelijke rechtszaken lopen ook in Zweden en Finland. In de Verenigde Staten heeft Microsoft echter minder succes in de rechtszaak tegen Lindows.com. Daar bepaalde de rechter dat de jury de term ‘Windows’ niet mag zien als een synoniem voor het Windows-besturingsysteem, maar als de generieke term voor een ‘venster’.