"I don't have any solution but I certainly admire the problem." -- Ashleigh Brilliant
Edit: net iets te laat
[ Voor 16% gewijzigd door mduijvendijk op 11-03-2004 20:26 ]
Sometimes human's are...
Nouja, dat laatste is niet helemaal waar, maargoed
Op zich hoef je niet vreselijk goed te zijn in Java om JBuilder te gebruiken, ik heb ze op m'n opleiding simpele 'Hello World' achtige programmaatjes erin zien maken
God, root, what is difference? | Talga Vassternich | IBM zuigt
Weet je wat Java2 is? Sun noemt alle versies van Java > 1.1.8 Java2. We zitten ondertussen op 1.4_3, dus al flink boven de 1.1.8. Echter alles wat je kon met 1.1.8 kan je ook met > een versie 1.1.8, anders was het main typenummer wel opgehoogd
Waarom zou je, als je iets nieuws gaat leren, het verouderde aanleren en het nieuwe laten liggen? Ik vraag me eigenlijk nog af of je wel een 1.1.8 compiler kunt vinden ergens
Om je maar voor te zijn: Je gaat programmeren met J2SE. Laat J2EE nog maar liggen. In de EE versie zijn verschillende library's toegevoegd die vooral nuttig zijn voor 'Enterprise products', zoals Servlets ed.
Succes
GUI programmeren in JBuilder vind ik een beetje gevaarlijk, want als je niet thuis bent in Java heb je het amper door als je een Borland library gebruikt.
More than meets the eye
There is no I in TEAM... but there is ME
system specs
Verwijderd
Gewoon beginnen met wat simpele applicaties, die je in je console kunt runnen. Daarna zelf een GUI maken met AWT/Swing. Pas als je weet wat je aan het doen bent kun je met zo'n sleur en pleur IDE aan de gang.
Maar goed da's mijn mening!
Happy coding
Verwijderd
*Hitman47 programmeert heel fijn JAVA met JCreator Pro 2.5
Verwijderd
Ik ookVerwijderd schreef op 11 maart 2004 @ 21:17:
*Hitman47 programmeert heel fijn JAVA met JCreator Pro 2.5![]()
Persoonlijk vind ik JBuilder een hel, doodgewoon omdat de code die het genereerd bij grote projecten een grote
Yoda: Very dark the other side is.. hmm.. too dark... Obi-Wan: Yoda, shut up and eat your toast allready...
Ik vind het ook maar een rare mening om eerlijk te zijn... Hoe lijn jij je componenten op je GUIs uit dan? Trial & Error? Deze knop nog een paar pixels naar rechts, hercompileren, runnen, ah ja nog wat naar boven, hercompileren, runnen, etc. Dat is een regelrechte rampozkilator schreef op 11 maart 2004 @ 22:03:
GUI's maken in JCreator, gewoon door code te kloppen vind ik persoonlijk beter werken, maar ik ben volgens mij een van de weinige programmeurs die dit prefereerd boven een graphische editor.
Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.
Weten hoe de Layoutmanagers hun werk doen?.oisyn schreef op 11 maart 2004 @ 22:43:
Ik vind het ook maar een rare mening om eerlijk te zijn... Hoe lijn jij je componenten op je GUIs uit dan? Trial & Error? Deze knop nog een paar pixels naar rechts, hercompileren, runnen, ah ja nog wat naar boven, hercompileren, runnen, etc. Dat is een regelrechte ramp
Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.
.oisyn schreef op 11 maart 2004 @ 22:59:
Mja, layoutmanagers hebben mij nog nooit een bevrediginde layout verzorgd eigenlijk
Als het geen C++ is, is het ook nooit goed he
Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.
In Java zit eigenlijk geen standaard layout waar ik blij van word, de FormLayout die ik al eerder noemde werkt voor mij het beste.oisyn schreef op 11 maart 2004 @ 23:05:
Heej, je gelooft het misschien niet, maar ik heb aardig wat met AWT GUIs gedaan (had zelfs mijn eigen layoutmanager geschreven, maar die had nog steeds bepaalde coordinaten nodig). Misschien dat het met Swing beter gaat, geen idee, geen ervaring mee
Verwijderd
Tenzij je een Nederlandse brief wilt schrijven, is dat nergens voor nodigVerwijderd schreef op 11 maart 2004 @ 23:19:
Beetje een zelfde vraag als moet je eerst Nederlands leren om in MS. Word een brief te schrijven...
Laat me nou toch eens met rust man!
Iedereen die in telekinese gelooft, steek a.u.b. mijn hand op
Niet als je DragonSpeech gebruiktVerwijderd schreef op 11 maart 2004 @ 23:19:
Beetje een zelfde vraag als moet je eerst Nederlands leren om in MS. Word een brief te schrijven...
Er was mij verteld dat jbuilder een soort 4gl was. Dat je er complete programma's mee kon genereren aan de hand van schema's, vandaar.
Maar als ik jullie zo begrijp is JB niet echt een 4GL, maar meer uitgebreid hulpmiddel om programmeren in Java een flink stuk te vergemakkelijken.
"I don't have any solution but I certainly admire the problem." -- Ashleigh Brilliant
Verwijderd
Als je geen Java kent kun je er dus ook eigenlijk niets mee (lege schermpjes maken
"I don't have any solution but I certainly admire the problem." -- Ashleigh Brilliant
Idd
Ik doe zelf een GUI bijna altijd geheel met de GridBagLayout en als je visueel een beetje in kan beelden wat je aan het kloppen bent, komt je best snel al een heel end met handmatig GUI kloppen.
Voordeel wat ik iig vind tegen over een tool die het voor je doet is dat je de code lekker zelf in de hand hebt en het op jouw manier kan doen.
Ik heb het nooit zo op die gegenereerde code die uit die tools komt.
Maarja, voor de TS:
Als je wilt leren programmeren in JAVA, ga dan ook eerst echt alleen simpele console dingetjes maken om de taal te leren en ga niet gelijk een GUI willen bouwen en dat soort dingen.
GUI bouwen met JAVA daar leer je lang niet zo veel van en als je eerst goed de taal beheerst is het maken van een GUI een peuleschilletje
Neem je whisky mee, is het te weinig... *zucht*
4th generation language, JBuilder is geen language, da's Java in dit geval, JBuilder is zoals gezegd een IDE.
Volledig mee eens.momania schreef op 12 maart 2004 @ 18:35:
Ik doe zelf een GUI bijna altijd geheel met de GridBagLayout en als je visueel een beetje in kan beelden wat je aan het kloppen bent, komt je best snel al een heel end met handmatig GUI kloppen.
Voordeel wat ik iig vind tegen over een tool die het voor je doet is dat je de code lekker zelf in de hand hebt en het op jouw manier kan doen.
Ik heb het nooit zo op die gegenereerde code die uit die tools komt.
Al heb ik wel een 3 tal LayoutManagers zelf geschreven (plus een interne, voor alleen dat doel).
More than meets the eye
There is no I in TEAM... but there is ME
system specs
Verder vind ik "Java For Programmers" een goed boek als je Java wilt leren, het is zo'n boek waarbij je al een andere taal moet kennen. Vervolgens wordt je Java taal aangeleerd. Hartstikke leuk.
Verder hoef je natuurlijk helemaal geen IDE te gebruiken om in Java te leren programmeren, het is geen vereiste. Verder is het gewoon naar mijn mening een domme opmerking om te zeggen dat JBuilder brak is qua GUI design, als eerste hoef je geen GUI design te doen in JBuilder, vervolgens kun je altijd nog genoeg OpenTools APIs schrijven om het probleem op te lossen.
[ Voor 4% gewijzigd door alienfruit op 12-03-2004 19:49 ]
Omdat je niet twee dingen tegelijk kunt leren kun je het beste maar beginnen met enkel Java.
Wanneer je een programma zoals JBuilder voor het eerst gebruikt irriteer je er mateloos aan, omdat het je eigen workflow verstoort, het doet dingen niet zoals jij het altijd al deed.
Maar bij het maken van JBuilder had men een idee over hoe je het zou moeten gebruiken, die gedachte moet je eerst begrijpen voordat je "lekker" met het programma kunt werken.
Ik zeg niet dat JBuilder net zo lekker werkt als bijvoorbeeld je favoriete teksteditor, maar het is toch soms wel handig.
Aan de inhoud van de bovenstaande tekst kunnen geen rechten worden ontleend, tenzij dit expliciet in dit bericht is verwoord.
je zal snel merken als het allemaal nieuw is dat je nogal rap zal zitten klooien met classpath variabelen nadat je wat hebt zitten prutsen met packages enzo... maar eenmaal je weet hoe dit in elkaar zit, dan kan je overstappen naar een IDE die wat meer functionaliteit voor zich neemt...
JBuilder ken ik niet, maar dit lijkt me misschien wel handig als je fat clients wil gaan maken... maar als je niet weet wat layoutmanager doen dan ben je ook niet echt veel met hun GUI design tool vrees ik...
ik gebruik al geruime tijd WSAD (IBM versie van Eclipse) en moet zeggen ik ben er zeer tevreden van !! maar denk dat die eerder bedoeld is voor J2EE development en niet echt gui's en dergelijke (toch nog niet voor gebruikt)
conclusie : eerst java leren op de simpele manier en dan stapje per stapje verder gaan, want anders zie je gewoon het bos niet meer door de bomen
"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"