Toon posts:

vpn opzetten met Chello abbo, Sweex router en W2k+XP

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste mensen,

Na een vraag van iemand over het delen van een printer over internet dacht ik dat een VPN verbinding een oplossing zou zijn. Na wat geknoei vind ik dit idd een goede oplossing. Binnen mijn netwerk had ik in een mum van tijd een verbinding tot stand. :9

Probleem
Ik krijg geen verbinding van buitenaf. Ik wil mijn via mijn wan ip een verbinding tot stand brengen. Via mijn lan ip werkt dus al.

Wat ik gedaan heb voor VPN via lan
- Server (w2k pro) ; 'New Connection' > 'New incoming connection'
- - Gebruikersnaam en wachtwoord toegewezen.
- Client (win XP) ; 'New Connection' > 'New VPN connection'
- - Met gebruikersnaam en wachtwoord inloggen op lan ip: SUCCES!

Wat ik gedaan heb voor VPN via wan
- Poort 1723 geforward in de router naar de server ( statisch ip adres)
- DMZ ingeschakeld in de router ; wan ip toegewezen naar server ip

De Firewall van de router ( http://www.sweex.nl/product.asp?pid=144 ) is ingeschakeld voor DMZ. Als de firewall uitstaat werkt de verbinding ook niet. De router zegt de volgende mogelijkheden te hebben:
- VPN PPTP Client
- VPN /PPTP/IPSec pass through

Chello support wel het PPTP en IPSEC protocol.

Server en client hebben geen firewall. Hoe krijg ik die verbinding via wan? Pas dan heb ik er iets aan. Zie ik nog iets essentieels over het hoofd? Ik zou niet weten wat.

d.

[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 06-03-2004 23:32 ]


Verwijderd

Topicstarter
*schopje*
niemand een idee?

Verwijderd

Topicstarter
*schopje2*