Domein naam verhuizing: hoe werkt het?

Pagina: 1
Acties:
  • 76 views sinds 30-01-2008

  • Explore
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 08-04-2011

Explore

Op zoek naar werk

Topicstarter
Stel je hebt bij hosting provider A een domein geregistreerd, maar je wilt de domein naam verhuizen naar provider B. Wat zijn dan de stappen die worden genomen?

Stap 1 is een verhuizing aanvragen bij de nieuwe provider B.

Maar wat gebeurd er dan allemaal?

Wat is het belang van de Admin Contact (en de andere contacts) in de whois databases?

[ specs ] [ Tweaker gallery ]


  • mabarto
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 26-04 19:14
Explore schreef op 04 maart 2004 @ 10:31:
Stel je hebt bij hosting provider A een domein geregistreerd, maar je wilt de domein naam verhuizen naar provider B. Wat zijn dan de stappen die worden genomen?

Stap 1 is een verhuizing aanvragen bij de nieuwe provider B.

Maar wat gebeurd er dan allemaal?

Wat is het belang van de Admin Contact (en de andere contacts) in de whois databases?
Jij moet eigenaar zijn van het domein. Provider A moet in geval van .com bijv (ligt aan de registrar) de code doorgeven die provider B weer door moet geven om te kunnen wisselen van DNS servers. Domein is dan technisch verhuisd.

  • IceStorm
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 22:18

IceStorm

This place is GoT-like!!!

Bij een .nl (er van uitgaande dat jij eigenaar bent) lever je bij je nieuwe provider een registratiecontract en een verhuisformuliertje in (die je meestal zo goed als kant en klaar aangeleverd krijgt) en bij je oude provider geef je aan dat je het domein wilt verhuizen. Nieuwe deelnemer verhuist je domein en klaar (duurt overigens 2 dagen, 1 dag 'goedkeuren' en 1 dag doorvoeren).

Admin-c is de persoon die de houder van het domein vertegenwoordigd (en meestal dus gewoon de houder is ;)). Er wordt ook van uit gegaan dat de admin-c zijn mail leest.
Tech-c contact is de technische persoon en is meestal iemand bij je provider die het technische (dus dns ;)) gedeelte van het domein voor zijn rekening neemt.

Een .com is overigens met minder papierwerk te verhuizen ;).

[ Voor 17% gewijzigd door IceStorm op 04-03-2004 10:43 ]


  • Bor
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 22:54

Bor

Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod

01000010 01101111 01110010

Bij www.sidn.nl is al deze informatie inclusief de benodigde formulieren zo te vinden.

Lees een door:

http://www.sidn.nl/sidn/flat/Domeinnamen/Mutaties/index.html
http://www.sidn.nl/sidn/f...ties/Verhuizen/index.html
Verhuizen

Een .nl-domeinnaam is niet gebonden aan een Deelnemer, maar aan de domeinnaamhouder. Indien u van Deelnemer verandert, kunt u uw .nl-domeinnaam meeverhuizen. De procedure hiertoe staat hieronder vermeld. De Deelnemer categorie I is ook op de hoogte van deze procedure.

Overigens is het niet noodzakelijk om bij het verhuizen naar een andere service provider ook de .nl-domeinnaam te verhuizen. De Deelnemer categorie I waar de .nl-domeinnaam is ondergebracht, kan een verwijzing naar de website van de domeinnaamhouder opnemen. Daarbij maakt het niet uit waar deze website zich bevindt. Sommige providers verplichten hun klanten echter om ook de .nl-domeinnaam bij hen onder te brengen. Een Deelnemer categorie I is verplicht mee te werken aan het verhuizen van een .nl-domeinnaam naar een andere Deelnemer categorie I. SIDN zal een verzoek om verhuizing altijd honoreren, zolang aan het Reglement voor registratie van .nl-domeinnamen wordt voldaan.

Procedure
Het verhuizen van een .nl-domeinnaam geschiedt in een aantal (deels technische) stappen:
U zegt de diensten bij de huidige Deelnemer categorie I op, d.w.z. u stelt de huidige deelnemer op de hoogte dat u de geregistreerde .nl-domeinnaam wenst onder te brengen bij een andere deelnemer. Dit dient schriftelijk te gebeuren.

Daarna dient u een ingevuld en ondertekend verhuisformulier bij de nieuwe Deelnemer categorie I in.

De nieuwe Deelnemer categorie I zet de nameservers met de nieuwe gegevens op.

De oude Deelnemer categorie I wijzigt de nameserver zodanig dat hij secondary voor het betreffende domein gaat draaien, waarbij de primary die nameserver is welke de nieuwe Deelnemer categorie I heeft opgegeven als de nieuwe primary. Het is van het grootste belang dat de nieuwe Deelnemer zone transfers niet blokkeert, anders werkt dit systeem niet. Het gevolg is dat er gedurende enige tijd de domeinnaam onbereikbaar is.

De nieuwe Deelnemer categorie I stuurt de nieuwe administratieve en technische gegevens door naar SIDN. Als de nieuwe Deelnemer dit naar SIDN doorstuurt krijgt de houder van de domeinnaam een bevestiging op het bij SIDN geregistreerde mailadres van de administratieve contactpersoon van de domeinnaam.

Als dit alles in orde is, zal de domeinnaam omgezet worden. Ook hier geldt: aanvragen worden door SIDN in volgorde van binnenkomst afgehandeld. Onder aanvraag wordt hier verstaan de aanvraag van de nieuwe Deelnemer, met de nieuwe gegevens.

SIDN stuurt een bevestiging naar zowel de oude als de nieuwe Deelnemer categorie I.

De oude Deelnemer categorie I kan dan de oude zone files voor de betreffende .nl-domeinnaam opruimen en hoeft er dan geen nameserver meer voor te draaien. Met deze stap is de procedure voltooid.


Opmerkingen


Aan de nieuwe Deelnemer categorie I worden de geldende mutatiekosten in rekening gebracht.

Wanneer u een .nl-domeinnaam verhuist, dient u aan de nieuwe deelnemer een ondertekend .nl-registratiecontract te verstrekken. De verhuizing van een .nl-domeinnaam wordt namelijk beschouwd als een nieuwe registratie van de betreffende domeinnaam.

Ingeval van een conflict tussen u en een Deelnemer categorie I kan het voorkomen dat een Deelnemer categorie I weigert om de benodigde technische medewerking te verlenen. Het bestuur heeft besloten dat een Deelnemer categorie I een .nl-domeinnaam niet in "gijzeling" mag nemen door de technische medewerking te weigeren. Het bestuur kan echter geen technische medewerking van de oude Deelnemer categorie I afdwingen; in zulke gevallen kan/zal het dus voorkomen dat een domeinnaam gedurende enige tijd niet bereikbaar is. Dit is verder een aangelegenheid tussen u en de betrokken Deelnemer.
En het formulier voor verhuizing:
http://www.sidn.nl/sidn/f...emer/VerhFormdmnnm-nw.doc


Volgende keer graag zoeken voor het openen van een topic..

[ Voor 129% gewijzigd door Bor op 04-03-2004 10:45 ]

Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum


  • intoxicated
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

intoxicated

Haaaai :w | ALT-S

't Is inderdaad de bedoeling dat je eerst zelf zoekt op sites als die van de SIDN, voordat je hier een topic opent. Lees er hier alles over: Algemene regels hoe je op het forum te gedragen (Netiquette)

"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
- Pastor Richards @ VCPR


Dit topic is gesloten.