Aanschaf nieuwe of tweedehands SLR met laag budget.

Pagina: 1
Acties:
  • 134 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Ik heb al een Canon PS A60, maar naast deze digitale camera wil ik eigenlijk een SLR om 'specialere' plaatjes mee te schieten. Ik merk toch wel dat ik af en toe tegen de grenzen van de camera aanloop, vooral in situaties met weinig licht.

Daarom wil ik een analoge spiegelreflex camera kopen. Daar wil ik een standaard 30 - 80 mm lens bij en een telelens. Waarom een SLR en geen DSLR? Ik wil gewoon geen €1500 aan een camera met lenzen uitgeven. Natuurlijk blijf ik mijn A60je nog altijd wel gebruiken, gewoon omdat een handzaam dingetje is wat mooie resultaten geeft.

Maar nu zie ik door de bomen het bos niet meer. Ik ben een groot voorstander van Canon, maar natuurlijk sta ik open voor andere merken. Ik wil met de lenzen en accesoires die ik nu koop later wel over kunnen stappen naar een DSLR. Daarom is Nikon eigenlijk één van de weinige merken die naast Canon in aanmerking komt, ofniet?

Mijn budget is flexibel, maar niet te hoog. Ik durf nog geen bedrag te noemen omdat ik nog geen 'zicht op de markt heb'.

De volgende camera's leken mij wel wat:

Canon EOS 300V
Alleen de body ongeveer €280,00 Camera is vrij nieuw en dus alleen nieuw verkrijgbaar.
Prijzen op Vergelijk.nl
Specificaties op Canon.nl
Afbeeldingslocatie: http://www.canon.nl/Images/16_22889.gif
Belangrijkste specificaties:
-Zoeker geeft heel veel info weer (te veel om op te noemen)
-TTL lichtmeting in 35 zones of deelmeting of integraalmeting
-ISO 25-5000 of 6-6400 handmatig
-2 stops instelbaar in halve waarden
-P mode, Av, Tv, auto scherptediepte,Volautom., Geprog. Beeldkeuze, Manueel. veel flitsshit
-nieuw lasermat instelglas met scherpstelpunten
-A-TTl en TTL flitprogramma's met canon E-ttl alleen met EX-serie
-max flits synch. tijd 1/90sec
-max 9 keer belichten meervoudig
-AF 7 punts met CMOS, One shot AF, AI Servo AF, AI focus AF, ook maueel
-Filminleg: Automatisch pre-wind
-max 2,5 beeldje per sec
-twee cr2 batt.
-365g
-130x88x64 mm

Canon EOS 3000V
Opvolger van EOS 3000
Alleen nieuw verkrijgbaar vanaf ongeveer €190,-
Prijs op vergelijk.nl
Specificaties op canon.nl
Afbeeldingslocatie: http://www.canon.nl/Images/16_52228.gif
De specificaties van deze komen bijna helemaal overeen met die van de 300V. De 3000V heeft helaas een plastic bajonet.

Canon EOS 300
De voorloper van de EOS 300V is alleen nog tweedehands verkrijgbaar, prijzen varieren, maar beginnen vanaf €100 voor alleen de body.
Prijzen op Marktplaats.nl
Canon.com
Afbeeldingslocatie: http://static.marktplaats.nl/fotos/foto/canon/24009.jpg
Specificaties:
Type: 35mm focal plane shutter SLR (Single-Lens Reflex) autofocus/autoexposure camera, with built-in motor drive, retractable, auto pop-up, TTL automatic flash housed in the pentaprism.
Standard Diopter: Adjusted to -1 dpt
Focusing Screen: Fixed, full-surface new laser matte screen with focusing points and partial metering area mark
Shutter: Vertical travel, focal plane shutter with all speeds electronically controlled
Film Loading: Automatic prewind system: after loading cartridge and closing back cover, the film automatically winds to the end of the roll and stops
Film Rewind: Automatic at end of the roll Mid-roll rewind possible
Red-eye Reduction: Dedicated lamp lights with halfway pressing of shutter button when using built-in flash Applicable for all shooting modes except Landscape and Sports
Power Source: CR2 lithium batteries X 2
Compatible Lens: Canon EF lenses
Lens Mount: Canon EF mount (electronic signal transfer system)
Viewfinder: Fixed eye-level pentaprism Gives 90% vertical and horizontal coverage of actual picture area X 0.7 magnification with 50mm lens at infinity
Exposure Compensation: + or -2 stops in 1/2-stop increments
film Speed Setting: Automatically set according to DX code (ISO 25-5000) Set by user (ISO 6-6400)
Metering Range: EV 2-20 with 50mm f/1.4 lens at ISO 100
Flash Coupling Range: From 1 to 4.8 m when using EF 28-80 mm f/3.5-5.6 V USM and ISO 100 film
Recycling Time: Approx. 2 sec.
Max. X-sync Speed: 1/90 sec. 1/2000 sec. in high-speed sync. mode of EX Speedlites
Weight: 335g without batteries, 357g with batteries
Self-timer: Electronically controlled with a 10-second delay indicated by a beeper tone
Dimensions (WxHxD): 140 x 90 x 58.5 mm
AF Auxiliary Light: Preflash fires automatically when necessary (at 28 Hz for 20 ms) Effective distance range: approx. 4 m
Remote Control: Compatible with RS-60E3
AF Control System: TTL-SIR (Secondary Image Registration) phase detection type using CMOS sensor
Two AF modes: One-shot and Automatic selection (switches from One-shot to AI Servo according to subject movement)
Each of the seven focusing points can be either automatically or manually selected
AF Working Range: EV 1-18 at ISO 100
Metering System: TTL full-aperture metering using a 35-zone SPC (Silicon Photocell) Three metering modes available: 35-zone evaluative metering, Central partial metering which covers approx. 9.5% of image area and Center-weighted average metering (automatically selected in manual exposure mode)
Camera-shake Warning: Provided with Full Auto and Programmed Image Control modes Shutter speed display blinks if it is slower than the reciprocal of the lens focal length by more than one-half stop
Multiple Exposures: Up to nine exposures can be preset, automatically clears upon completion
Auto Exposure Bracketing: + or -2 stops in 1/2-stop increments
Film Wind: Automatically selected according to shooting modes between Single and Continuous (max. 1.5 fps)
Built-in Flash/Guide Number: 12 (m @ ISO 100)
Depth-of-Field Preview: Possible by pressing the Depth-of-Field Preview Button
Shooting Modes: Green Zone (Full Auto), Programmed Image Control (Portrait, Landscape, Close-up, Sports, Night scene), Intelligent Program AE, Shutter-priority AE, Aperture-priority AE, Metered Manual, Auto Depth-of-field AE
Flash Control System: Series control Flash exposure control: TTL automatic
Flash Coverage Angle: Covers the angle of view of a 28mm lens
Shutter speed: 1/2000 - 30 seconds and bulb Set in 1/2-stop increments Max. X-sync speed is 1/90 sec.
Flash Duration: 1ms or shorter

Ik voeg morgen nog meer camera's toe. Maar nu eerst de vragen:
Wat is het voordeel van een nieuwe camera bijv. de EOS300V of de 3000V boven de oude 300 en 3000? Ze hebben enkele features, maar die rechtvaardigen toch geen prijsverschil van 100%?

Is er een functie waarmee ik een rolletje half kan gebruiken en dan een ander rolletje en dan de andere helft van het oude rolletje?

Hoe is de kwaliteit van het digitaliseren van foto's door de fotoboer om de hoek? Ik ben niet tevreden met de 2mp plaatjes die Kruidvat en Hema op CD leveren. Wat levert de fotoboer meestal digitaal aan?

Naar welke camera's zou ik ook moeten kijken? Nikon F55, F65?

Hoe erg is de ruis van een plaat geschoten op een filmpje van ISO 800 en ISO1600 van redelijke kwaliteit? Heeft iemand daar voorbeelden van?

Krijg ik voor het nemen van de foto een goed beeld van hoe de foto wordt met die moderne SLR's? Ik heb 'vroeger' met een volledig handmatige Nikon geschoten en daar kreeg je toch een aardig beeld van het plaatje wat je ging schieten.

Ik ga a.s. vrijdag langs bij de fotograaf om me daar te laten informeren, maar natuurlijk wil ik eerst wat achtergrondinfo etc.

Kunnen jullie mij nog het één en het ander aanraden?

***UPDATE***

Ik ben op stap geweest. Eigenlijk wilde ik vandaag drie fotozaken bezoeken, maar helaas was één zaak gesloten.
In een fotozaak in Veghel wilden ze dia's inscannen voor €1,75 per stuk! Voor die €1,75 (fl. 3,85!!) wisten ze je dan niet eens te vertellen welke resolutie de plaatjes werden.
Rolletjes scannen ze ook, maar dan krijg je gewoon twee megapixel fabriekskwaliteit en daar koop ik natuurlijk geen SLR voor. In de andere zaak konden ze alleen maar rolletjes scannen, want dia's scannen was te duur (Duh!).
In de meeste fotowinkels proberen ze een 17 jarige scholier zo snel mogelijk naar buiten te lullen, maar in één winkel werd ik heel vriendelijk geholpen. Daar heb ik een Nikon F55, een Nikon F75 en een Canon 300V in m'n handen gehad. De Canon werd speciaal voor mij uit een kit van €530,- gehaald en klaar gemaakt om te testen, Service dus.
De Canon 300V was opvallend licht en had een duidelijk en groot display. Eerst beschouwde ik dit niet als een voordeel, maar na het in real-life gezien te hebben zie ik het toch wel als een voordeel. Volgens de medewerkster had de 300V als enigste een uitschakelbare flits. Ik trek dit enigzins in twijfel omdat ze niet wist wat diafragma is :X. Maar ik verkies de 300V iig boven de 300. Ookal is die tweedehands moeilijke vindbaar.
De Nikon's waren bijna hetzelfde, behalve dan dat de bediening minder gemakkelijk was. Dat kan natuurlijk ook komen doordat ik de bediening van de A60 gewend ben en die lijkt in sommige opzichten erg op die van de 300V. De Nikon's lagen iets minder lekker in de hand en waren iets zwaarder. Ook de informatie in de zoeker was minder duidelijk. De medewerkster was mij de 300V aan het aanpraten, dus de voordelen van de Nikon's ben ik niet te weten gekomen.
Het grootste voordeel van de 300V is de focustijd! Ik stond me daar te verbazen over de superdeluxesnelle focustijd. Niet normaal! De F75 was bijna net zo snel, dus dat maakte niet zo veel uit, maar in vergelijking met de camera's die ik gewend ben is dit een wonder.

Foto's van een hoge ISO rol en daardoor een grote korrel worden vaak digitaal nabewerkt is mij verteld. Zelf wil ik eigenlijk veel foto's iig digitaal nabewerken, want dat is voor mij vaak de finishing touch. Een tweedehands SCSI scanner heb je er na 100 dia's of negatieven al uit, dus ik denk dat ik die één in de loop der tijd koop. Eerst zat ik aan een flatbed/ negatief combinatiescanner te denken, maar de kwaliteit van die dingen is niet toereikend.

Er zijn opzetstukjes voor op de zoeker verkrijgbaar. Deze periscopen hebben helaas een bepaalde sluiting die alleen op de duurdere camera's past.

Deze zogenaamde hoogzoekers zijn ook verkrijgbaar voor de Canon EOS 300V/ 300D:
Afbeeldingslocatie: http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS300D/Images/viewfinder02.jpg

Ik heb een aantal blaadjes met reviews e.d. geleend van de bibliotheek en ik ben nog wat dingen vergeten te vertellen, dus zondag meer!

[ Voor 31% gewijzigd door -DarkShadow- op 08-03-2004 20:06 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

Ik voeg morgen nog meer camera's toe. Maar nu eerst de vragen:
Wat is het voordeel van een nieuwe camera bijv. de EOS300V of de 3000V boven de oude 300 en 3000? Ze hebben enkele features, maar die rechtvaardigen toch geen prijsverschil van 100%?
OK, daarmee beantwoord je je eigen vraag. Met name features zijn toegevoegd en een nieuw design

Is er een functie waarmee ik een rolletje half kan gebruiken en dan een ander rolletje en dan de andere helft van het oude rolletje?
Nee, je kunt hem wel tussentijds terugspoelen, maar dan niet opnieuw gebruiken!

Hoe is de kwaliteit van het digitaliseren van foto's door de fotoboer om de hoek? Ik ben niet tevreden met de 2mp plaatjes die Kruidvat en Hema op CD leveren. Wat levert de fotoboer meestal digitaal aan?
Fotokwaliteit is niet om over naar huis te schrijven. Inderdaad een lage resolutie en een hoge compressie. Misschien bij een vaklab, maar dan betaal je er ook voor

Naar welke camera's zou ik ook moeten kijken? Nikon F55, F65?
Kijk hier eens voor de specs van beide camera's

Hoe erg is de ruis van een plaat geschoten op een filmpje van ISO 800 en ISO1600 van redelijke kwaliteit? Heeft iemand daar voorbeelden van?
Dat verschilt weer per filmpje en wat je eigenlijk bedoelt is niet zozeer ruis, maar de grootte van de korrel. Deze wordt bij een hoger iso getal steeds groter. In de handel zijn echter ook professionele film die weer een betere korrel hebben, maar daar betaal je dan ook voor!

Krijg ik voor het nemen van de foto een goed beeld van hoe de foto wordt met die moderne SLR's? Ik heb 'vroeger' met een volledig handmatige Nikon geschoten en daar kreeg je toch een aardig beeld van het plaatje wat je ging schieten.
Ligt een beetje aan jezelf denk ik. Een camera met spotmeting is in ieder geval handig zodat je weet welke partij goed wordt uitgelicht!

Ik ga a.s. vrijdag langs bij de fotograaf om me daar te laten informeren, maar natuurlijk wil ik eerst wat achtergrondinfo etc.
Succes

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

Ik zou anders een Nikon F601 of F801/F801S aan kunnen raden. dat zijn ook prima bodies om nog lang mee verder te schieten.

Een gebruikte F801S in goede staat kost bij Kamera-Express rond de 300 euro.
Een F60 is een klasse lager maar wel goedkoper, zo'n 150 euro. Zelf ben ik altijd zeer onder de indruk geweest van de F801S.. het is dat ik een Canon - Minolta - Canon pad bewandelde anders had ik zeker een F801S gekocht.

Qua Canon zou ik een EOS 5 of EOS 10 kunnen aanraden. Een EOS 5 kost zo'n 350 tot 400 euro, een EOS 10 zou toch zo rond de 300 euro moeten liggen? Ik ben niet echt heel erg thuis in 2e hands prijzen :)

Minolta kan ook .. Ik heb zelf jaren gewerkt met twee Dynax 7Xi bodies en deze vond ik bijzonder prettig werken. Een goede 7Xi kost ergens tussen de 250 en 325 euro, afhankelijk van de staat. Komisch genoeg is het prijsverschil tussen de 7Xi en 9Xi vrij klein als gebruikte body bij Kamera Express.. dan zou ik toch voor 350 euro een 9Xi halen in "8.5 van 10" staat.

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Is het mogelijk om een verloopstukje op de zoeker aan te sluiten zodat je van bovenaf in de zoeker kunt kijken? Dus net zoals een periscoop van een duikboot.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 22659

Hangt een beetje van het type camera, maar voor de wat professionelere body's zijn die er zeker!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

-DarkShadow- schreef op 04 maart 2004 @ 20:28:
Is het mogelijk om een verloopstukje op de zoeker aan te sluiten zodat je van bovenaf in de zoeker kunt kijken? Dus net zoals een periscoop van een duikboot.
Erhm ik zou het niet weten..maar zo'n beetje alles is wel te krijgen tegenwoordig.
Hoezo eigenljik?

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • magicstar
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 28-05 11:14
Darkshadow: Ik zit zelf ook een beetje met dit probleem en wil ook een Nikon nemen vooral omdat mensen die ik ken zweren bij Nikon en al een redelijk hoeveelheid glas hebben.

Ik hou dit topic dan ook zeker in de gaten en zou je mij willen laten weten waar je keus nu op gevallen is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
magicstar schreef op 04 maart 2004 @ 20:42:
Darkshadow: Ik zit zelf ook een beetje met dit probleem en wil ook een Nikon nemen vooral omdat mensen die ik ken zweren bij Nikon en al een redelijk hoeveelheid glas hebben.

Ik hou dit topic dan ook zeker in de gaten en zou je mij willen laten weten waar je keus nu op gevallen is?
Is goed hoor.
Je moet je alleen iets van die mensen aantrekken natuurlijk als jij dat glas ook mag gebruiken op jouw body. Zweren bij een merk vind ik zo'n onzin. Een merk maakt goede en minder goede modellen. En sommige merken hebben specifieke eigenschappen, maar dat is alleen bij de exotische merken en camera's nog.
tazzman schreef op 04 maart 2004 @ 20:40:
[...]


Erhm ik zou het niet weten..maar zo'n beetje alles is wel te krijgen tegenwoordig.
Hoezo eigenljik?
Ik ben nogal lang en het lijkt mij gemakkelijker om van bovenaf op een laagstaande camera op statief te kijken dan dat ik erachter moet kruipen.

[ Voor 19% gewijzigd door -DarkShadow- op 04-03-2004 23:04 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ursamajor
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 20:13

Ursamajor

Astrofotograaf

er zijn apparaatjes waarmee je een teruggespoeld filmpje weer uit het rolletje kan halen zodat je m weer kunt gebruiken. De betere fotozaak heeft m wel (merk Hama bijvoorbeeld)

Gadgets FTW!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hillie
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03:33

Hillie

Poepen = ultieme ontspanning

Filmpicker heten die dingen. Superhandig bij filmontwikkelen, omdat je dan je cassette niet open hoeft te breken. Vanaf dat punt zou je dan volledig in het donker moeten zitten, en da's niet altijd handig. :)

Je moet trouwens opletten met die goedkopere dingen, ik hoor nl. dat die wel eens uit elkaar willen vallen.


edit:
Dat zijn zulk soort apparaatjes: Afbeeldingslocatie: http://porterscamerastore.com/Merchant2/graphics/00000001/15-0422.jpg

Hier wordt 'ie overigens niet helemaal OK gebruikt, maar het is voor de foto, zullen we maar denken. :)

[ Voor 29% gewijzigd door Hillie op 05-03-2004 07:46 ]

Liefhebber van schieten en schijten. Ouwehoer en niet-evangelisch atheist.

Daniel36: Dat zeg ik(?) Nee, dat zeg ik niet, je hebt gelijk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

-DarkShadow- schreef op 04 maart 2004 @ 22:43:
[...]
Ik ben nogal lang en het lijkt mij gemakkelijker om van bovenaf op een laagstaande camera op statief te kijken dan dat ik erachter moet kruipen.
Ik meen dat ooit 1x gezien te hebben op een 35mm camera... Het zou inderdaad handig zijn want soms wring ik mijzelf in de meest onmogelijke posities achter het statief...zeker wanneer ik laag bij de grond fotografeer. :)

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Ik ben op stap geweest. Eigenlijk wilde ik vandaag drie fotozaken bezoeken, maar helaas was één zaak gesloten.
In een fotozaak in Veghel wilden ze dia's inscannen voor €1,75 per stuk! Voor die €1,75 (fl. 3,85!!) wisten ze je dan niet eens te vertellen welke resolutie de plaatjes werden.
Rolletjes scannen ze ook, maar dan krijg je gewoon twee megapixel fabriekskwaliteit en daar koop ik natuurlijk geen SLR voor. In de andere zaak konden ze alleen maar rolletjes scannen, want dia's scannen was te duur (Duh!).
In de meeste fotowinkels proberen ze een 17 jarige scholier zo snel mogelijk naar buiten te lullen, maar in één winkel werd ik heel vriendelijk geholpen. Daar heb ik een Nikon F55, een Nikon F75 en een Canon 300V in m'n handen gehad. De Canon werd speciaal voor mij uit een kit van €530,- gehaald en klaar gemaakt om te testen, Service dus.
De Canon 300V was opvallend licht en had een duidelijk en groot display. Eerst beschouwde ik dit niet als een voordeel, maar na het in real-life gezien te hebben zie ik het toch wel als een voordeel. Volgens de medewerkster had de 300V als enigste een uitschakelbare flits. Ik trek dit enigzins in twijfel omdat ze niet wist wat diafragma is :X. Maar ik verkies de 300V iig boven de 300. Ookal is die tweedehands moeilijke vindbaar.
De Nikon's waren bijna hetzelfde, behalve dan dat de bediening minder gemakkelijk was. Dat kan natuurlijk ook komen doordat ik de bediening van de A60 gewend ben en die lijkt in sommige opzichten erg op die van de 300V. De Nikon's lagen iets minder lekker in de hand en waren iets zwaarder. Ook de informatie in de zoeker was minder duidelijk. De medewerkster was mij de 300V aan het aanpraten, dus de voordelen van de Nikon's ben ik niet te weten gekomen.
Het grootste voordeel van de 300V is de focustijd! Ik stond me daar te verbazen over de superdeluxesnelle focustijd. Niet normaal! De F75 was bijna net zo snel, dus dat maakte niet zo veel uit, maar in vergelijking met de camera's die ik gewend ben is dit een wonder.

Foto's van een hoge ISO rol en daardoor een grote korrel worden vaak digitaal nabewerkt is mij verteld. Zelf wil ik eigenlijk veel foto's iig digitaal nabewerken, want dat is voor mij vaak de finishing touch. Een tweedehands SCSI scanner heb je er na 100 dia's of negatieven al uit, dus ik denk dat ik die één in de loop der tijd koop. Eerst zat ik aan een flatbed/ negatief combinatiescanner te denken, maar de kwaliteit van die dingen is niet toereikend.

Er zijn opzetstukjes voor op de zoeker verkrijgbaar. Deze periscopen hebben helaas een bepaalde sluiting die alleen op de duurdere camera's past.

Ik heb een aantal blaadjes met reviews e.d. geleend van de bibliotheek en ik ben nog wat dingen vergeten te vertellen, dus zondag meer!

[ Voor 5% gewijzigd door -DarkShadow- op 05-03-2004 21:48 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hillie
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03:33

Hillie

Poepen = ultieme ontspanning

Een nieuwe Minolta Dual Scan IV heb je er ook zo uit, zeker met die dia-scanprijzen. Die scanner is net uit en kost, als ik het goed heb, 350 euro. 3200dpi, met nog wat grain- en scratch-removal in software.

Ik zie overigens niet in waarom diascannen zoveel duurder zou zijn dan negatief. Bij een negatiefscanner krijg je zowel een negatiefhouder als een diahouder.

Liefhebber van schieten en schijten. Ouwehoer en niet-evangelisch atheist.

Daniel36: Dat zeg ik(?) Nee, dat zeg ik niet, je hebt gelijk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

Het nabewerken kan soms echt takke werk zijn.. mijn oude Minolta Dimage Scan Dual II poept scans uit die ik echt behoorlijk moet nabewerken om het weer richting het origineel te krijgen. Schijnt overigens wel normaal te zijn met dia scanners.... de een heeft het wel wat meer dan de ander. De VueScan software heeft wel wat geholpen maar ik moet toch nog flink sleutelen af en toe. En dat terwijl er met de originele dia's niets mis is.

Het ging mij gewoon zoveel tijd kosten dat ik besloot nu maar volledig digitaal te gaan. En ik heb er nog geen spijt van ;)

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
tazzman schreef op 06 maart 2004 @ 19:10:
Het nabewerken kan soms echt takke werk zijn.. mijn oude Minolta Dimage Scan Dual II poept scans uit die ik echt behoorlijk moet nabewerken om het weer richting het origineel te krijgen. Schijnt overigens wel normaal te zijn met dia scanners.... de een heeft het wel wat meer dan de ander. De VueScan software heeft wel wat geholpen maar ik moet toch nog flink sleutelen af en toe. En dat terwijl er met de originele dia's niets mis is.

Het ging mij gewoon zoveel tijd kosten dat ik besloot nu maar volledig digitaal te gaan. En ik heb er nog geen spijt van ;)
Dan heb je nog wel een Minolta Dimage Scan Dual II over :P
Ik heb nog geen besluit genomen over het medium voor de foto's. Misschien ga ik wel gewoon op negatief werken. Dan heb ik nog een scanner nodig, want de scankwaliteit van het fotolab is bagger. Ik heb een review over de 3000V gelezen, die vat ik dadelijk wel samen.

[ Voor 5% gewijzigd door -DarkShadow- op 06-03-2004 19:30 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

Erhm nee. Ik heb immers nog duizenden dia's die ik nog wel es wil scannen ofzo ;)

Is er een bepaalde reden waarom je niet naar de F801S gekeken heb? Meesterlijke body hoor ;)

[ Voor 40% gewijzigd door tazzman op 07-03-2004 11:26 ]

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bezulba
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 27-05 22:08

Bezulba

Formerly known as Eendje

tazzman schreef op 07 maart 2004 @ 11:26:
Erhm nee. Ik heb immers nog duizenden dia's die ik nog wel es wil scannen ofzo ;)

Is er een bepaalde reden waarom je niet naar de F801S gekeken heb? Meesterlijke body hoor ;)
als je er nog zoveel moet scannen is het dan niet gewoon voordeliger om een negatiefscanner te kopen? of een normale met negatiefhouderthingiegevalletje?

blup


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

eendje schreef op 07 maart 2004 @ 11:31:
[...]


als je er nog zoveel moet scannen is het dan niet gewoon voordeliger om een negatiefscanner te kopen? of een normale met negatiefhouderthingiegevalletje?
Nee, nee ik zeg niet dat ik mijn gehele collectie ga scannen.. ik wil gewoon de mogelijkheid behouden en daarom wil ik mijn Minolta Dimage Scan Dual II niet verkopen.

Dat is dus een negatief/filmscanner :P

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
tazzman schreef op 07 maart 2004 @ 11:26:
Erhm nee. Ik heb immers nog duizenden dia's die ik nog wel es wil scannen ofzo ;)

Is er een bepaalde reden waarom je niet naar de F801S gekeken heb? Meesterlijke body hoor ;)
Daar is dit topic dus voor! Breng me op ideeën! Ik ga nu kijken.

Het grote voordeel van de Nikon's was dat de keuze van het AF punt gemakkelijker en sneller gaat met een pijltjestoets dan met een scrollwieltje zoals op de 300V.

[ Voor 21% gewijzigd door -DarkShadow- op 07-03-2004 14:30 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Hoeveel DPI moet een negatiefscanner zijn om plaatjes van 3.3 megapixel op te leveren?

DPI = dots per inch?

Een negatief is 24 x 36mm, dat is 0,94 x 1,42 inch groot. Een 3.3 megapixel foto is ongeveer 1500 x 2250 pixels groot.
Dus moet een scanner 2250/1,42 = +/- 1600 DPI zijn. KLOPT DIT?

Maar nu zijn er ook scanners met verticaal een andere resolutie dan horizontaal, bijvoorbeeld 800 x 1800 DPI. Hoe zit dat dan weer?

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

Hou gewoon 2400 DPI aan, dan zit je wel goed. De meeste moderne film scanners (dus geen flatbeds met opzetstukjes oid) zijn minstens 2400 DPI .. dus dat zou wel goed moeten komen.

Edit: wat betreft de F801S, die is al wat ouder dan de bodies waar je nu naar zit te kijken alleen een F801S is wel een pro-sumer/semi-pro body terwijl de 300V echt een consumenten body is.

Afbeeldingslocatie: http://mail.ncku.edu.tw/~jyewang/page4/801with_lens.JPG

Als je toch voor Nikon kiest dan zou ik er toch eens naar gaan kijken - hij biedt je nu misschien veel meer dan je nodig hebt, maar je kan er dan wel mee groeien.

Een stapje hoger is de F90x maar dan hebben we het wel over 495 euro. Dat is voor een eerste spiegelreflex misschien toch wel erg 'over the top'.

[ Voor 69% gewijzigd door tazzman op 07-03-2004 17:55 ]

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dawg
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

dawg

🇪🇺 🇳🇱

Ik heb zelf de F75 van Nikon gehad.
Fijne camera, redelijk instelbaar, hele goede 25 segments 3D matrixmeting.

Echter, ik begon dingen zoals centrumgerichte meting/spotmeting, en Single/Continuous AF-servo te missen (de F75 heeft dit ook, maar wel via enorme omwegen. Niet zo fijn, met als gevolg dat ik het niet gebruikte omdat het teveel gedoe was). Vandaar dat ik vorige week de F75 omgeruild heb voor een F80, die deze opties wel aan boord heeft.

Tipje dus: zorg dat je een camera koopt waarmee je erg goed kan groeien, anders ga je misschien spijt krijgen van je aankoop, en dat kost alleen maar meer geld. :P

Over Canon kan ik niet zoveel zeggen omdat ik het merk niet zo goed ken dan Nikon, maar ook hier zou ik zeggen: kies eerder een EOS 30/33 dan een EOS 300V (al dan niet 2e hands, afhankelijk van je budget). :)

[ Voor 9% gewijzigd door dawg op 08-03-2004 10:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Kijk eens wat ik op dpreview heb gevonden:
Afbeeldingslocatie: http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS300D/Images/viewfinder02.jpg
Een hoogzoeker voor de EOS 300V of 300D

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Een hoogzoeker kost $270,-!!!!! bij Canon in de VS.
http://www.canoncompanyst...rySelected=&Category=2023

Er zijn sites die 'm aanbieden vanaf €145, maar dat is nog te veel. Zijn er alternatieven? Want dit lijkt me zóó gemakkelijk.

Ik moet zeggen dat de Amerikaanse site meer info te bieden heeft dan de europese.

[ Voor 23% gewijzigd door -DarkShadow- op 10-03-2004 17:44 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tazzman
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-05 13:52

tazzman

a real boardmonkey

Een "simpele verticale grip" kost ook al 200 euro - alles waar Canon op staat is gewoon duur. (Maar wel prima ;) ).

Ben je er al uit? Al eens naar een EOS 5 of EOS 30 gekeken?
En vergeet het glas niet he? Ben je er al uit wat voor lenzen je zou willen gebruiken, hoe lichtsterk, wat voor prijskaartje?

Het nieuwe speelgoed: een Saab 9-3 Aero (absoluut, helemaal en compleet fantastisch....)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marcel
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 23-05 10:08
tazzman schreef op 10 maart 2004 @ 17:56:
Een "simpele verticale grip" kost ook al 200 euro - alles waar Canon op staat is gewoon duur. (Maar wel prima ;) ).
[miereneuk-modus]
Als je een grip voor een DSLR haalt wel ja, de grip voor m'n EOS 33 kostte "gewoon" 72 euro, hele andere bedragen! Maar ja, merk accessoires zijn eigenlijk altijd aan de prijs, ongeacht het merk.

Genoemde anglefinder kun je overigens voor $174 hier vinden. Dichter
bij huis kun je hem voor 229 euro meenemen bij Foto konijnenberg.
[/miereneuk-modus]

Ik ben overigens erg tevreden met m'n EOS 33: degelijk, veel mogelijkheden, snel. Voor mooie plaatjes heb je nog altijd goede lenzen nodig, ongeacht de body.

[ Voor 14% gewijzigd door Marcel op 10-03-2004 21:47 ]

Pagina: 1