Ik zie het nu toch anders, na het doorlezen van het patentvoorstel.
Wat ze namelijk willen patenteren is niet het idee van virtual desktops, maar hoe zij ermee om willen gaan:
met een user-actie (klik op icoon of zo) willen ze alle (4?) desktops geschaald naast elkaar weergeven (zoals apple met expose doet voor losse vensters op 1 enkele desktop), waarna de gebruiker kan klikken op een venster in 1 van die geschaalde desktops en die zal dan naar volformaat zoomen en actief worden.
Dit heb ik nog niet gezien, ook die 3d desktop heeft dit niet.
Vergelijk met kpager met pixmaps op fullscreen formaat (wat met 1 klik kan) : daarbij wordt bv de inhoud niet dynamisch geupdate; als je je webbrowser naar een langzame link wijst, je schakelt om naar een andere desktop, dan kan je aan de pixmap niet zien wanneer de pagina geladen is.
Het kost trouwens veel power, omdat in principe eigenlijkalle virtual desktops altijd gerefreshed moeten worden; bij de MS versie lossen ze dat op door het alleen te doen als je het ding fullscreen maakt.
Kortom, zover ik kan zien is de precieze beschrijving van MS nog nergens geimplementeerd; het idee is niet erg speciaal, het is een kwestie van oude (publiek toegankelijke) discussies doorspitten tot je zo'n voorstel vindt, van voor de datum dat MS het idee heeft ingediend.
In ongerelateerd / ander nieuws: Rome gaat voor linux en FLOSS. Hoera, weer een veldslag gewonnen.