[OO] Is dit een goed ontwerp?

Pagina: 1
Acties:

  • spaceboy
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 27-05 13:24

spaceboy

Op grote hoogte

Topicstarter
Ik ben bezig met 'n Java-programma om een aandelen-portefeuille bij te houden. Hieronder 'n stukje van het UML-ontwerp. Ik wil dus ook historische informatie van de aandelen bijhouden (bijvoorbeeld om grafieken te genereren, en historische waarde van portefeuilles te bepalen). Mijn vraag is alleen: als ik het zo ga maken worden er ontzettend veel objecten van die historische waarden gemaakt. (per aandeel zeg elke week vanaf het jaar 2000 een object, als ik alle AEX en MidKap aandelen opneem zit ik dan makkelijk aan 10.000 objecten alleen al voor die historische info). Iemand OO-expert die hier 'n mening over heeft?

Afbeeldingslocatie: http://www.euronet.nl/users/tcls/temp/uml.jpg
(en ja, dit is niet netjes in RationalRose gemaakt...) :)

Aan bovenstaande tekst kunnen geen rechten worden ontleend. Aan de tekst hieronder wel.


  • marcusk
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 26-09-2023
Als je er een database achter hangt kun je zelf kiezen wat je op een bepaald moment in het geheugen wilt hebben. Bovendien heb je dan meteen persistence (en de rest v/d functionaliteit die een beetje db biedt :)).

  • Bergie
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 27-05 16:26

Bergie

Lekker belangrijk...

Ik zou de gegevens idd zoals marcusk al zegt in een database opslaan. Die dingen zijn ervoor bedoeld om (grote hoeveelheden) data op te slaan. Bovendien hoef jij je dan niet meer druk te maken over efficiente zoekfuncties enzo.

Yamaha MT-09


  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 00:40
Historische data sla je -zoals hierboven al meerdere keren vermeld- op in een DB. De (volledige) historische data ga je niet in het geheugen houden, aangezien die data historisch is, en dus niet echt regelmatig zal opgevraagd worden.

https://fgheysels.github.io/