SCSI HDD's op 32bit ?

Pagina: 1
Acties:

  • Adze
  • Registratie: Juli 2001
  • Nu online
Hoi Allen,

Ik heb weer wat oude computer troep bij elkaar gesprokkeld en heb weer een systeempje gemaakt met wat scsi hardware voor een linux server.

Tijdens het booten van diverse linux live cd's (gentoo en knoppix) valt het me op dat tijdens het initialiseren van mn scsi kaart de diverse hdd's worden gevonden, maar enkel in 16 bits. Waardoor de snelheid terugvalt naar 40MB/s. Is er een mogelijkheid dit te veranderen naar 32 bits ?

Extra info:

-Asus P2B-S met PII-350
-Onboard Adaptec 7890 controller (U2W)
- 3 scsi HDD's (IBM 4,5; Seagate 9,1; IBM 18,2) (weet ff niet type nummers)
- Linux 2.4.24

  • Kippenijzer
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 11-02 20:53

Kippenijzer

McFallafel, nu met paardevlees

scsi werkt op 16-bit, dus daar ligt je probleem niet. Zoek het probleem eens bij je bekabeling en disks.

-Geen "force single ended" op een van de disks actief?
-Ondersteunen alle devices op het U2W kanaal inderdaad U2W? Zodra er een niet U2W device tussen hangt valt alles terug naar UW snelheid.
-Heb je een aparte terminator op de kabel, en ondersteund deze U2W (u2w en hoger is andere terminator dan UW)

  • mvdejong
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 29-11-2024

mvdejong

When does the hurting stop ?

Kippenijzer schreef op 15 februari 2004 @ 11:20:
scsi werkt op 16-bit, dus daar ligt je probleem niet.
16-bit SCSI (a.k.a. wide-SCSI) is tegenwoordig wel gebruikelijk, maar er zijn meer smaken.

De SCSI-1 command-set ondersteunde alleen maar narrow-SCSI (8-bits), met 5 MByte/s (o ja, en asynchroon op 1.5 MByte/s).

De SCSI-2 command-set ondersteunde ook wide-SCSI (16-bits en 32 bits), maar met 2 kabels, niet compatible met de wide-SCSI van nu. Daarnaast werd ook Fast-SCSI ondersteund, met 10 Mbps.

De SCSI-3 command-set ondersteunde wide-SCSI (16-bits) met de enkele bekabeling zoals we deze nu kennen, en was voorbereid voor de toegenomen reeks snelheden van nu (Ultra, Ultra2, Ultra160, Ultra320, ...).

The number of things that Arthur couldn't believe he was seeing was fairly large