USR AP 802.11g troubles

Pagina: 1
Acties:

  • peke
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 04-08 22:12
Enkele weken geleden kocht ik een "wireless turbo multi function access point" van US Robotics.
Bedoeling daarvan was mijn desktop en laptop samen een internetverbinding te laten delen.
Probleem is dat er slechts 1 pc op internet kan, 2 lukt niet, dit omdat het access point geen DHCP ip toekent aan de 2e pc, eigenlijk had ik dus een wireless router moeten hebben ipv een access point. |:(
Nu kan ik kiezen;
Het AP omruilen voor een wireless router en daarvoor 12 euro betalen (voor de factuur die ik kwijt ben, de boekhouding stuurt me dan een kopie voor een vergoeding van 12 euro)
of;
Een gewone wired router kopen voor 40 euro en tussen mijn AP en kabelmodem hangen.
Voordeel van de eerste oplossing is dat ik 100 euro terugkrijg van dat AP, voordeel van de tweede is dat het AP waarschijnlijk een groter bereik heeft door de grotere antennes.

Dit is de eerste keer dat ik een netwerk installeer, dus ik ken er weinig van. Ik heb zowat alles geprobeerd van instellingen om de boel aan de praat te krijgen maar niets werkte, ik kreeg telkens geen ip adres (geen DHCP).
Een kennis testte een wireless router uit en die deed het gewoon wel.
Nu vraag ik me af of de 2e oplossing wel verstandig is en of iemand mijn vermoeden (want dat is het ook, ik ben noob op dit gebied) dat dit access point niet werkt zonder router kan bevestigen.

Verwijderd

Je kan ook gewoon handmatig het IP adres instellen. Dan heb je geen DHCP server nodig.

Als PC1 een IP adres heeft van 192.168.1.100 (kan je opvragen door het commando ipconfig in een dos terminal in te voeren). Dan geef je PC2 ip adres 192.168.1.101. De rest van de instellingen die belangrijk zijn neem je over van PC1. Belangrijke instellingen zijn: default gateway en DNS servers. Die bekijk je op PC1 met het commando 'ipconfig /all' of 'winipcfg' voor windows 9X

  • SjaakTrekhaak
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14-08 15:11
Ik zou cker het AP niet wegdoen die is echt veel beter als die router en AP.

Ik had eerst de router versie en die had echt een minder bereik. En het accespoint alleen heeft ook de mogelijkheid tot bridge

[url=http://specs.tweak.to/[/url] / Specs 2 \ 24 uren in een dag, 24 bierflesjes in een krat........ Toeval?


  • peke
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 04-08 22:12
Ik ben toch maar het AP point gaan omruilen voor de AP+router van USR, 40 euro goedkoper en alles doet het meteen nu.
Ik had gewoon een router of switch/hub nodig om het AP op aan te sluiten want ik kreeg nooit een ip adres.
Signaalsterkte is circa 10% minder dan met het AP (welke grotere antennes heeft)