Analoge wintersport foto's

Pagina: 1
Acties:

  • marrk
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 01-07-2021
Beste GoTters,

Het toeval wil dat ik morgen vertrek naar Le Corbier om te boarden, mijn eerste keer op wintersport. Nu leek het me nogal leuk om foto's te maken en daarom heb ik een (oude) spiegelreflex geregeld (voor wie het wil weten, een praktica MTL5). Ik neem daarvoor mee een 50mm lens (1:1,8), een 135 mm lens (1:3,5), een UV filter en een 2:1 converter. Ik zou het fijn vinden om een paar landschapfoto's te kunnen maken, maar ook actiefoto's, van mensen die wel iets kunnen. Nu zit ik zelf met de vraag, wat voor rolletje neem ik mee? Ik heb nog een paar ASA 200 foto's over op het rolletje dat ik nu heb. Zou het verder slim zijn om misschien een 100 en een 400 rolletje mee te nemen?
Misschien is het handig te zeggen dat mijn kortste sluitertijd 1/1000 is.

Verder leen ik van de ouders van mijn vriendin een Sony Hi8 camera. Hier weet ik absoluut niets van. Is er verschil tussen tapes die je erin knalt? En zoja, wat raadt men mij aan?

Naja, ter verantwoording van mijn vragen: ik heb gesearchd, maar ik heb niets kunnen vinden.

blog
sow
eee


  • PcDealer
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 07-02 14:07

PcDealer

HP ftw \o/

Ik dacht dat ik de enige was met een Praktica. Ff typenummer opzoeken.

Super TL 1000 8)

Ik geloof dat een ASA-200 of beter ASA-100 voro overdag beter is. Hoe minder gevoelig (lager getal) hoe minder kans op overbelichting. Die kans lijkt me redelijk in wintersportgebieden.

[ Voor 66% gewijzigd door PcDealer op 06-02-2004 14:40 ]

LinkedIn WoT Cash Converter


  • Willem
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 08-02 23:22
100 ISO is netjes, denk erom dat je een stopje overbelicht juist. Je camera meet zo veel licht met al die sneeuw, die trekt of t diafragma dicht, of sluitertijd omlaag.

Voor de zekerheid bij foto's waarvan je zeker wilt zijn dat ze goed lukken, er gewoon ook 1 nemen met expres overbelichten. :)

[ Voor 6% gewijzigd door Willem op 06-02-2004 15:01 ]