Mandrake 8.1 "Gebruik de vrije ruimte op deWindows partitie"

Pagina: 1
Acties:

  • HuggyB
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13-12-2025
Hoi, ik las dat net in de review van Nelske, omdat ik weer eens voor de grap wil "overstappen". Gewoon, andere kant van het hek bezoeken.

Ik ben alleen benieuwd hoe deze optie te werk gaat, daar ging Nelske niet op in. Waarschijnlijk omdat het voor de hand ligt, maar ik wil er zeker van zijn.
Werkt deze optie net als in BDE? Of hoe heet dat OS? BSD? Dat heb ik een keer geprobeerd, en dat kon je gewoon op een FAT32 partitie installeren en zelfs vanuit Windows opstarten.
Mandrake 8.1, kan ik dat dus ook gewoon op een FAT32 partitie installeren, en naast wat bestanden die ik al heb staan (spelletjes etc)?

Als dat zo is, ben ik blij dat Linux de kant op gaat van het gebruiksvriendelijkheid gebeuren vanuit de ogen van een Windows gebuiker zonder daarbij Linux zelf in te korten op functionaliteit. Maar dat ligt misschien aan de distro die je hebt.

Als referaat:

Afbeeldingslocatie: http://faq.tweakers.net/nos/DesktopLinux/Reviews/nelske/Mandrake/Partitioning.png

[ Voor 7% gewijzigd door HuggyB op 04-02-2004 00:16 ]


  • Sir Isaac
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-05-2025
Volgens mij wordt er bij de derde optie een linux bestandssysteem in een windows file gemaakt. Ik kan even niet op de naam van het bestand komen... Ik heb er zelf geen ervaringen mee, maar het lijkt me dat het minder snel is dan een bestandssysteem op een eigen partitie (ivm overhead, fragmentatie). Bovendien kan het makkelijker gesloopt worden door windows.
Leuk om te proberen, maar als je Mandrake serieus wilt gebruiken zou ik het niet aanraden. Overigens kun je beter de nieuwste Mandrake downloaden. 8.1 is vrij oud volgens mij.

  • HuggyB
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 13-12-2025
Ok, dat zijn opties voor later dan.
Heeft Linux nog steeds echt een Primaire partitie nodig? Of mag het ook op een secundair (logical station..? Heh, ben die termen een beetje vergeten). Die oude Suse van mij moet echt op een primaire. Gezien Windows XP dat zelfs kan, lijkt het mij van wel... maar...

  • Sir Isaac
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-05-2025
Linux kan uitstekend op een logische partitie geinstalleerd worden. Het enige belangrijke is dat lilo of in de mbr van de eerste harde schijf moet (/dev/hda) of dat de partitie waar lilo geinstalleerd wordt actief is en dat er een dos/windows mbr op /dev/hda staat. De eerste optie is het eenvoudigst.