Toon posts:

Hulp gezocht E-commerce-projectje

Pagina: 1
Acties:
  • 106 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Hoi,

ik zit met een E-commerce-project op school te klooien. Het is een case waarin een klein productiebedrijf zijn producten aan wil gaan bieden vie een website. De produkten moeten dus via een eigen website besteld en gekocht kunnen worden door klanten. Tevens moeten klanten kunnen inloggen op die website met een eigen gebruikersnaam en wachtwoord en natuurlijk moet het voor klanten en bezoekers mogelijk zijn informatie op te vragen en opmerkingen achter te laten.
Het bedrijfje waar het om draait is maar 15 man groot en maakt boor- en zaagmachines. De Internet-ervaring van dit bedrijf en z'n personeel is bijna nihil, op wat surfen en downloaden na dan. Een eigen website is er nog niet eens.
Nu is mijn vraag aan jullie:
Wat is er allemaal nodig aan hardware, software en mankracht om de bovengenoemde
E-commerce website op te zetten en natuurlijk draaiende te houden. Ik ben dan vooral geinteresseerd in het verkoop gedeelte. Ik heb persoonlijk geen enkel idee hoe het proces van online bestellen en betalen achter de schermen verwerkt wordt namelijk (hoewel ik het zelf regelmatig doe)!
Denk hierbij dat wanneer een klant een boormachine besteld, deze binnen 24 uur geleverd dient te worden.

Gaarne jullie hulp en visie hierop gevraagd en alvast bedankt,

Gert-Jan
Grtzzz

  • oh,when?
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

oh,when?

...

Het bedrijfje waar het om draait is maar 15 man groot en maakt boor- en zaagmachines. De Internet-ervaring van dit bedrijf en z'n personeel is bijna nihil, op wat surfen en downloaden na dan. Een eigen website is er nog niet eens.
Mijn vraag aan jou.
Laat jij een net afgestudeerde HEAO-er gelijk topman worden bij Shell, KLM, Philips, [random multinational] ????

Owen
(ik hoop dat mijn punt duidelijk is)

"You're only as good, as what you did last week."


Verwijderd

Kweenie of't duidelijk is.
Maaruh, is't hele doel van een project niet dat je zelf uitzoekt hoe dat werkt?

Mensen zijn tegenwoordig te lui om zelf te leren geloof ik..
Verbazingwekkend hoe toch *nix nog zo groeit :)

Verwijderd

Topicstarter
Laat ik het zo zeggen:
Ik zou het graag zelf uit willen zoeken, maar ten eerste is dit een klein onderdeel van het totale project namelijk de technische kant. En daar heb ik als bijna afgestudeerd HEAO-er geen kaas van gegeten. Kijk, ik kan onmogelijk overal verstand van hebben. De rest van het project zoek ik wel zelf uit alleen hier heb ik wat hulp bij nodig.
Ten tweede dringt de tijd, dus moet ik een zo efficient mogelijke oplossing verzinnen om toch alles af te hebben. En dit lijkt mij een goede oplossing, laat de techneuten hun hoofd breken over dit technische gedeelte, zodat ik ondertussen een ander gedeelte van het project uitzoek. Zo leer ik wat van de techneuten en kunnen zij wat van mij leren op een ander vakgebied. Volgens mij is dat de basis van het projectmatig werken.

Hopende nu meer begrip te krijgen,

Gert-Jan

  • bekkel
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 17-09-2025

bekkel

BoEsm Productions

als je er niks van weet wordt het een hele klus..
ga eerst maar eens html leren
en dan asp of php..

.........www.raketje.com....................soon.....


Verwijderd

Daar ben ik't niet mee eens. Je kan best al bestaande implementaties gebruiken.
Maar goed, kijk maar eens op www.freshmeat.net naar de verschillende e-commerce oplossingen. Daar zit vast een handleiding bij hoe dat werkt :)

Verwijderd

Topicstarter
Hmm, ik heb net op die site gekeken, maar gaat allemaal over linux en zo.
Niemand suggesties?
Welke hardware, sofware, hoeveel van ieders hoeveel kost het ongeveer. Speciaal personeel nodig of niet?

Help me aub

Gert-Jan

Verwijderd

Ik zou als ik jou was ook maar eerst even gaan kijken welke standaard oplossingen er beschikbaar zijn. Er zijn diverse bedrijven die standaard e-commerce oplossingen bieden.

Het puur vanaf de grond af aan opbouwen van zoiets doe je niet effetjes.

wat je minimaal nodg hebt:
1. ISP
2. Minimaal een Eigen server ondergebracht bij ISP
Je bent dan vrij in het maken van eigen scripts en databasekoppeling etc.
Closed UserGroups, Om bepaalde delen van de site passwoord protected te maken etc. etc.
Denk bijvoorbeeld aan:
LINUX - appache webserver / MySQL / PHP
WINNT - MS IIS4 / MS SQL / ASP

In jou geval is de databasekoppeling het belangrijkst. Je hebt dus iemand nodig die de database voor je kan bouwen. Dit zou zelfs in MS access kunnen.
Vervolgens moet je met een van de scripttalen(ASP/PHP) een procedure bouwen die a.d.v via een website(formulier) verzamelde gegevens in de database aan het werk gaat.

Misschien is het handig om de database eerst los van het web op te zetten en werkend te krijgen. (plaatsen orders, veranderen persoonsgegevens etc.) en deze pas later via scripts aan het web te koppelen.

nogmaals het is niet iets wat je zomaar even uit je mouw schudt

Verwijderd

Topicstarter
Kijk, aan zulke replies heb ik tenminste iets. :)
Zijn er URL waar meer info te vinden is over het opzetten van een E-commerce website?
Wat kost het en heb ik een maanetje extra nodig, die continu orders zit op te maken of zo?

Gert-Jan

  • croxz
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 16:54
IS IBM niet groot in e-commerce oplossingen??

Verwijderd

Topicstarter
Hmm, IBM da's een goed idee. Ik zal daar eens een virtueel kijkje gaan nemen.

Gert-Jan

Verwijderd

Maak een gratis winkel aan op www.shops4free.com. Het enige wat je dan nodig hebt is een internetverbinding.

Verwijderd

Ga toch nog maar eens een keer terug naar freshmeat en tik daar maar eens e-commerce in als zoek opdracht. Dan komen er genoeg goede projecten uitrollen waarmee je vrij simpel een winkel kunt gaan maken. Ander ga een naar www.devshed.com en zoek daar maar eens rond (php, mysql) daar staat precies uitgelegt wat je nodig hebt!

  • oh,when?
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

oh,when?

...

ik quote:
De Internet-ervaring van dit bedrijf en z'n personeel is bijna nihil, op wat surfen en downloaden na dan. Een eigen website is er nog niet eens.
en nog een:
Wat is er allemaal nodig aan hardware, software en mankracht om de bovengenoemde
E-commerce website op te zetten en natuurlijk draaiende te houden.
Laat ik eens een verhaaltje vertellen...ik ben pasgeleden naar een seminar geweest over e-commerce, dus bedrijven die diensten of producten leveren via het internet. Een van die presentaties had de titel : "E-commerce, can you deliver?" Dit behandelde de impact op het bedrijf, als het via internet producten/diensten ging aanbieden. Het stelde een aantal vragen aan het licht, en wat er allemaal erbij komt kijken voor een bedrijf. Een website opzetten is een ding, het afhandelen/bezorgen van een product een tweede. Dit is iets waar veel bedrijven tegenaan lopen als ze een E-commerce website op gaan zetten. Ga maar eens na wat voor organisatie erachter moet zitten om die boormachine binnen 24 uur bij die klant te krijgen. Daar zit de afhandeling van het product in het bedrijf bij, en dan moet het apparaat voor een bepaalde tijd verzonden worden. Je zal dus iemand perminent op de website zetten ( heb je daar tijd/geld voor met maar 15 man? ) Daarnaast is het zo, dat je je geld pas kan afschrijven nadat het produkt is verzonden. Dit zijn allemaal dingen, waar je in eerste instantie geen rekening mee houd als je begint met een project als dit.
Om ook nog een oplossing aan te bieden, er zijn bij een E-commerce project grofweg 5 dingen nodig, om alles succesvol te laten verlopen:

- product/dienst
- een website
- merchant ( iemand/bedrijf dat garant staat voor de transactie tussen het bedrijf en de klant)
- afhandeling + support
- verzending

Dus met een gelikte website kom je er niet alleen. Daarnaast denk ik dat er genoeg mensen hier kunnen vertellen over security-issues op internet ( je wilt echt niet dat alle gegevens van je klanten op straat liggen...)
Nu is mijn vraag aan jou, wil je alleen weten hoe en wat je voor de website nodig hebt, of wat er allemaal bij komt kijken bij zo'n project?

"You're only as good, as what you did last week."


  • nadd
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18-08 16:22
Zou je niet eerder een doelgroep onderzoekje doen. Ik wil niet vervelend doen hoor maar volgens mij werkt je doelgroep niet zoveel met internet.
Mocht het wel zo zijn dat dit rendabel is, dan moet je proberen om gewoon alles buitenshuis te kopen, het product (de website en database)moet gemakkelijk door niet technische mensen te onderhouden zijn. Op deze manier ben je waarschijnlijk zo'n 5000 piek kwijt aan het opzetten van de site en database, 2000 piek aan het trainen van het personeel en dan nog de kosten voor het hosten (weet ik zelf niet zo) en voor een internetwerkplek bij het bedrijf (hopelijk kunnen ze kabel nemen of adsl anders heb je veel telefoontikken)

Verwijderd

Topicstarter
Bedankt voor alle reacties tot nu toe, zeer waardevol allemaal.
Er wordt getwijfeld aan de haalbaarheid van een E-commerce opzet in een bedrijf als Kooi BV met zijn specifieke doelgroep. Nu hebben we hier zelf natuurlijk ook sterk aan getwijfeld, maar hebben besloten dit project toch door te zetten. De belangrijkste reden hiervoor is even simpel als banaal: dit project is een onderdeel van een half jaar durend project wat 3 studiepunten oplevert. Het is dus belangrijk dat we ook deze deelopdracht halen. Wij kunnen natuurlijk ook een rappport inleveren bestaande uit een SWOT-analyse van Kooi BV en de conclusie dat E-commerce (nog) geen zin heeft, maar dan kunnen we dus naar onze studiepunten fluiten. En aangezien dit half jaar durend project als thema E-commerce en E-business heeft is het zeer waarschijnlijk de bedoeling om met een serieus E-commerce voorstel te komen voor Kooi BV. Ik weet niet of dat er meer mensen zijn die projectonderwijs volgen, maar dit type onderwijs verplicht zijn studenten om zo nu en dan de werkelijkheid een beetje in het eigen voordeel te verdraaien. Wat mij achteraf wel aan het twijfelen heeft gebracht, is dat wij gekozen hebben voor de B2B-markt als doelgroep voor de E-commerce toepassing. Persoonlijk denk ik dat het veel interessanter is om de B2C-markt met E-commerce te benaderen. Na wat rekenwerk zijn de geschatte vaste investeringen gekomen op 40.000 harde guldens en hoewel wij geen financiele gegevens hadden van Kooi BV, lijkt mij dit toch een pittige investering. Wij hebben besloten om niet alles uit te besteden, alleen de ontwikkeling en implementatie van de software en databases. De installatie van de hardware (10 clients, netwerk, Server) gebeurt door de al aanwezige systeembeheerder (heeft die man ook een verzetje). De transacties zullen door een extern gespecialiseerd bedrijf verwerkt worden. De website wordt ontworpen en up-to-date gehouden door een nieuw aan te nemen internetdeskundige (de kosten hiervan zijn niet berekend). Zoals hierboven gemeld is, is er geen rekening gehouden met de kosten en organisatorische gevolgen van het invoeren van E-commerce, maar dit werd simpelweg veroorzaakt door gebrek aan tijd (ook dit zal 'slachtoffers' van projectonderwijs bekend in oren klinken).
In ieder geval bedankt voor de hulp en ik ben nu zeker wel wat wijzer geworden over E-commerce en de implementatie hiervan, hoewel het 'echte werk', dus in de realiteit wel iets ingewikkelder zal zijn dan de 'schoolrealiteit'.

Grtzzz

  • oh,when?
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

oh,when?

...

Mocht het wel zo zijn dat dit rendabel is, dan moet je proberen om gewoon alles buitenshuis te kopen, het product (de website en database)moet gemakkelijk door niet technische mensen te onderhouden zijn. Op deze manier ben je waarschijnlijk zo'n 5000 piek kwijt aan het opzetten van de site en database
sorry hoor..maar bedrijven die met zulke lage bedragen werken, kan ik echt niet serieus nemen ( dan ben je een dief van je eigen portomonnee..)

"You're only as good, as what you did last week."


Verwijderd

He Gertje,

Laat je niet gek maken!!! ;)

-MiKe-

Verwijderd

Topicstarter
Wat doet die Mike hier!!!!
Ken ik die Mike eigenlijk!!!!
Wanneer gaan we stappen?

Grtzzz

Verwijderd

Soon Brother, soon..

Tijdens de Kerst & oud en nieuw ff oefenen met pilsen :P

Verwijderd

HARDWARE ALGEMEEN?
Pagina: 1