Bij de A70 is het me wel vaker opgevallen dat de flitser niet het sterkste punt van de camera is. Soms lijken foto's overbelicht, of juist onderbelicht. Maar eigenlijk is dit meer een probleem dat je bij veel compact camera's met een kleine interne flitser ziet.
Om een beetje vergelijkings materiaal te hebben, heb ik net een paar flits foto's gemaakt.

Genomen met een Powershot A70, stand P zonder AiAF iso50, verder alles standaard.

Genomen met een Powershot G3, stand P iso 50 verder alles standaard.

G3 met externe flitser Metz 32MZ-3 via het plafond geflitst.
Heel opvallend is dat er erg weinig verschil is tussen de foto's genomen met de A70 en G3 en ingebouwde flits.
De derde foto laat duidelijk de meerwaarde van een externe flitser t.o.v. de ingebouwde flitser op de G3 zien.
Aan de hand van deze foto's concludeer ik dat de flitser van de A70 het op zich best redelijk tot goed doet. Met deze foto's vergelijk ik natuurlijk alleen twee Canon camera's ten opzichte van elkaar en het kan natuurlijk zo zijn dat andere camera's een veel mooier of beter resultaat geven.
Persoonlijk gebruik ik het liefst zo min mogelijk de interne flitser en gebruik ik voor dit soort stillevens veel liever een statief. Voor het fotograferen van mensen zal ik vrij snel overstappen op de externe flitser, de reden waarom lijkt me duidelijk als je de foto's bekijkt.