Meestal passen zowel de molex aansluiting (voedingskabel) en de IDE-aansluiting maar op één manier. Dit is in ieder geval zo bij de molex aansluiting.
Mocht het zo zijn dat de IDE aansluiting toch op twee manieren past dan moet altijd pin1 aan de kant van de molex aansluiting. Pin1 wordt op de IDE kabel (brede platte kabel met 40 of 80 draadjes) met een afwijkende kleur, meestal rood of blauw.
Je moet je DVD brander dus in je PC plaatsen. Omdat 3 optische apparaten in je systeem denk ik wat overdreven is kun je gewoon je CD-rom geval vervangen. Dus je sluit de kabels gewoon aan zoals ze ook op het verwijderde apparaat zaten zo kan er dus helemaal niets mis gaan.
Tot slot moet je de jumper settings controleren. Als er meer dan 1 apparraat op 1 IDE kabel is aangesloten moet je hier naar kijken, als dat niet het geval is maakt het in wezen niets uit.
Als er 2 apparaten op 1 kabel zitten moet er één van de twee op master en de andere op slave staan.
Deze instelling kan veranderd worden dmv een jumper dit is gewoon een klein zwart blokje die contact maakt tussen twee pinnetjes.
Waar de jumper moet zitten voor een master of slave instelling wordt altijd aangegeven, iig voor deze NEC brander. Dit staat dan meestal boven de plaats van de jumper. Deze plaats zit overigens naast de IDE aansluiting.
Zo zou je er echt uit moeten komen

.