Toon posts:

Compaq 5240 wil niet starten?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hoi behulpzame mensen!

Ik zit met een probleempje, en aangezien ik erg weinig van pc's weet kom ik jullie er maar weer mee lastigvallen. ;)
Ik heb een oude Compaq pressario 5240 die wij weer aan de praat proberen te krijgen. Maar, hij wil dus niet starten. Het enige wat ik krijg is het opstartscherm met daarop "Compaq" en vervolgens gebeurt er niks meer. Het rare is dat hij de eerste keer een memory-check deed (en volgens mij halverwege daarmee stopte ofzo) en ook dat doet ie nu ook niet meer. Het enige wat ik zie is een knipperende cursor.
Er zit een HD in waar niks op staat. En vandaag hebben we er ook geheugen in gestopt, maar misschien is dit niet het goede geheugen en heb ik speciaal "compaq-geheugen" nodig ofzo? :?
Ook weet ik niet hoe ik de BIOS in zou kunnen komen.
Ik hoop dat iemand hier enig idee heeft waar het aan zou kunnen liggen dat er echt niks gebeurt, en wat ik zou moeten proberen. Ligt het nou aan het geheugen, de HD, of aan iets anders?

Bij voorbaat bedankt!

Ezri

Verwijderd

Hij kwam geheugentest wel door, kwam toen met wat fouten (o.a. "60" Floppy Drive niet aangesloten (hebben we niet)), vervolgens knipperende cursor, en nu zien we niets anders meer dan knipperende cursor, ook niet na reboots ofzo...

Groetjes, Nagus (broertje van Ezri)

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 23-12-2003 22:19 ]


Verwijderd

Als je de PC opstart effe op F10 duwen,dan kom je in de BIOS.Even de hardware settings aanpassen.Daarna zoutie 't moeten doen.Maar ja het blijft Compaq,dus waarschijnlijk ook aangepaste hardware.Succes

Verwijderd

Topicstarter
Dank je wel voor de tip Asja! Helaas gebeurt er niks als ik op F10 druk... raar maar waar... terwijl F10 toch echt de toets is om de BIOS in te komen dacht ik. :/

Verwijderd

Topicstarter
Oh ja, het lampje van de HD blijft ook constant branden (ik weet niet of dat belangrijk is om te weten maar goed ;)).

Verwijderd

Doet ie ook wat als je er een opstart diskette indoed?
Dat werkte bij mijn oude compaq wel, dat is de 4520. En in ieder geval bij mijn compaq was f10 de knop om in het bios te komen. Probeer eens via een andere computer er een besturingssysteem op te zetten, wilde ook nog wel eens werken op mijn compaq.

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 15-08 20:36

Jazzy

Moderator SSC/PB/AI

Moooooh!

Koppel eerst even alles af, verwijder insteekkaarten inclusief vidoekaart. Aanzetten zal resulteren in een aantal piepjes. Nu de videokaart er in en zo doorzoeken tot dat je weet wat het is.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • orca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 24-05 13:15

orca

Zwem goed, Broeder.....

het is een compaq dus de bios resetten door de batterij er uit te halen en de contacten kort te sluiten en dan met een setup diskette de bios opnieuw instellen.

meestal werkt dit het beste, de bios diskette is te downloaden van de HP site.

Ask not what your computer can do for you ! Ask what you can do for your computer ! ! !


  • MoBi
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 12-08 14:19
Volgens mij zit je hd jumper niet op cable select. Dat moet bij de meeste compaqs

Volgens mij zit je te lullen, want ik voel nattigheid....

Pagina: 1