Toon posts:

NetLimiter WAN en LAN gescheiden beperken

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik draai een webserver in mijn netwerk en beperk de upload daarvan d.m.v. NetLimiter tot 8kB omdat ik ADSL heb en niet wil dat mijn hele upload plat ligt.
Dat werkt op zich heel goed.

Het probleem is dat ik graag zou willen dat ik de webserver in mijn interne netwerk wel op volledige snelheid zou kunnen gebruiken, dus 100Mb.
Mijn vraag is dus ook of iemand weet of het mogelijk is om de snelheid van het externe netwerk(WAN) en het interne netwerk (LAN) apart te beperken.

Ik kan nergens een uitgebreide handleiding van NetLimiter vinden en in het programma kan ik de juiste informatie ook niet vinden. Iemand suggesties?

Verwijderd

Met NetPeeker kun je in ieder geval meer per proces dan met NetLimiter. Misschien kun je eens proberen of deze software het ook per interface kan regelen?

Verwijderd

Topicstarter
NetPeeker lijkt ook geen onderscheid te kunnen maken. Helaas.
Verder is het wel een mooi progje.

Overigens is het niet zo dat in mijn server twee netwerkkaarten zitten.
De server zit achter een NAT-router en heeft een 192.168.... ipadres.
De bedoeling is dus om alle adressen 192.168..... vrije bandbreedte te geven, dus mijn hele interne netwerk. Alle adressen anders dan deze vallen onder het externe netwerk en moeten dus beperkt worden in hun mogelijkheden.

Verwijderd

Dat maakt de boel wel een stuk ingewikkelder. Ik betwijfel of dat mogelijk is, requests van buitenaf worden door middel van NAT al vertaald naar interne requests. Onderscheid maken is dus erg moeilijk denk ik..

  • Dynacomp
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 08-08 12:55
De adressen koment toch via NAT van een bepaald gateway/router adress? Kun je daar niet op filteren.

I'm the operator with my pocket calculator


Verwijderd

Topicstarter
NetLimiter ziet zonder problemen de externe ip-adressen die connectie hebben met de webserver, dus niet alleen maar 192.168.1.1 dat mijn router is. Als het mogelijk is om onderscheid te maken tussen 192.168... en de rest dan is dat dus voldoende.
Pagina: 1