[VB.NET] Files automatisch renamen

Pagina: 1
Acties:
  • 163 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • DouweEgberts
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 27-05 15:10
Bereid je voor op een grondig vraagstuk lieve mede-tweakers.

We gaan hier op kantoor binnenkort overstappen op een online systeem dat E-Synergy heet, het wordt geleverd door Exact en zorgt ervoor dat iedereen via het web in alle bestanden kan kijken. Dit om het thuiswerken te vergemakkelijken.

Omdat alles binnenkort digitaal gaat, betekent dat dat alle papieren dossier er op den duur uit gaan en dat nieuwe alleen nog digitaal worden aangelegd. Dit houdt in dat ook de binnengekomen post gescand moet worden. Dit gaat gebeuren met een extreem mooie HP 8290. De software die achter de printer hangt is paperport 9.0. Paperpart is een programma (voor diegenen die het niet weten) dat ervoor zorgt dat meerdere pagina's aan één bestand gekopppeld worden.

Nou is de bedoeling dat de pagina's die paperport opslaat in de desbetreffende map op de server worden opgeslagen, maar ook automatisch doorgenummerd worden en van een naam voorzien.

Wij werken met het volgende nummeringssysteem. Jan KorteAchternaam komt bij ons en wordt klant. Vervolgens krijgt hij een map: "KorteAchternaam" met de bestanden KorteAchternaam.001, KorteAchternaam.002 en ga zo maar door.

Gezien het feit de secretaresses hier niet zo heel snugger zijn, zou het mooi zijn als ik dit kon doen door een enkel scherm te tonen na het scannen dat vraagt aan welke client (dus map specificeren) de bestanden gekoppeld moeten worden en dat hij vervolgens zelf de namen wijzigd. Het verplaatsen van de bestanden hoeft overigens niet met dit programma te gebeuren, want daar hebben we al iets voor in verband met verwijzingen e.d.

--------------------------------------------------------

Nou vraag ik twee dingen van jullie:

Wat is een goed traject om dit voor elkaar te krijgen? (wel of niet gebruik blijven maken van paperport e.d.)


En even een noob vraag :D :

Ik zou graag willen dat ik een directory kan selecteren en die vervolgens in een variabele opslaan, hoe gaat dat ook alweer? (Kon in de search niets vinden)

-------------------------------------------------------


Alvast hartelijk bedankt voor jullie reacties. Heb zelf overigens al wel een idee, maar ben benieuwd naar jullie invalshoeken.

Ik ben overigens al wel goed bekent met VB.NET.

  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 15:14
DouweEgberts schreef op 12 december 2003 @ 15:49:

Ik zou graag willen dat ik een directory kan selecteren en die vervolgens in een variabele opslaan, hoe gaat dat ook alweer? (Kon in de search niets vinden)
FileOpenDialog class oid eens bekijken.

https://fgheysels.github.io/


  • DouweEgberts
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 27-05 15:10
Daar heb ik reeds naar gekeken, maar die is puur en alleen om een file te selecteren, het gaat mij meer om de directory en dat het proggie vervolgens zelf de files leest.

  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 15:14
Kijk dan eens naar de Directory class.
Die class heeft een aantal static methods, zoals bv. GetFiles

https://fgheysels.github.io/


  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13:25

Crazy D

I think we should take a look.

Bij mijn weten is er software die gescande documenten rechtstreeks in e-Synergy hangt (in e-Synergy gooi je je documenten niet in een directory, maar in de database).

Voor een directory selector kun je kijken naar de FolderBrowserDialog (.Net 1.1). Voor het uitlezen van de files kun je in de help kijken (Directory class).

Exact expert nodig?


  • DouweEgberts
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 27-05 15:10
Ik ben inderdaad ook op de hoogte van die software, volgens mij bedoel je het Xerox document centre. Daar hebben wij reeds naar gekeken, maar dat zou gepaard gaan met een inverstering in een Xerox printer die dat ondersteunt en na E-Synergy vond de directe een investering van € 18.000,00 voor een printer/scanner veel geld. Ook hadden we dan de automatische nummering nog niet voor elkaar gehad. Of bedoel je andere software?

  • DouweEgberts
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 27-05 15:10
Heeft er verder echt niemand een idee hoe ik dit probleem op kan lossen?

modbreak: willen we de volgende keer aub pas kicken na 24 uur, niemand hier is belangrijker dan de rest en je topic staat echt 24 uur in de forumlijst :)

[ Voor 57% gewijzigd door curry684 op 12-12-2003 23:05 ]


  • Surehand
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 14-05 21:53
Je kunt natuurlijk de OpenFileDialog wel gebruiken. Als je als default filenaam ´Selecteer een directory´ of iets dergelijks kiest, kun je de gebruiker duidelijk maken dat er een directory gekozen moet worden.

Als je dan alleen het pad neemt van de gekozen file, dan heb je toch de directory te pakken?

  • DouweEgberts
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 27-05 15:10
Mmmm, ja dat is misschien inderdaad een optie om de directory te verkrijgen, maar dan zit ik nog met het probleem van het autonummeren en autonaamgeving.

  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13:25

Crazy D

I think we should take a look.

Ik dacht dat Cane (www.cane.nl) software heeft om te scannen en in synergy te hangen. (iig voor verwerking van fakturen, t lijkt me dat 'gewone' documenten ook moet kunnen)
De oplossing van Xerox is idd behoorlijk prijzig....

Voor het renamen etc zou je gebruik kunnen maken van de FileSystemWatcher, en zodra er een nieuwe file wordt geplaatst in de directory, een venster op laten komen om de klant ed. te selecteren.

Of kijk of je een scan-component te pakken kunt krijgen, en maak de scan applicatie zelf :)

Maar als je de documenten binnen synergy beschikbaar wilt hebben, zul je ze toch moeten uploaden (tenzij je zelf asp pagina's gaat schrijven om die documenten te benaderen). En als ze geupload worden hoef je ook niet te werken met volgnummers ed.

Exact expert nodig?


  • Bud_s
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 25-05 18:29
check http://www.allgeier.nl/nl/index.html eens.

ze geven ook advis
diverse modules beschikbaar

Beetje afhankelijk van het volume, en type documenten.

ook fulltext search is mogelijk
Pagina: 1