Toon posts:

K8T Neo en Corsair XMS3700, werkt dit?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb deze week een nieuw systeem gemonteerd maar krijg het helaas niet werkend. Ik heb het probleem kunnen traceren naar het geheugen, maar weet niet of het dmv andere bios instellingen oid op te lossen is.

Het volgende is aan de hand;

Ik heb een MSI K8T Neo(+AMD64 3200), welke volgens de manual geheugen ondersteund tot DDR400. Ik heb echter Corsair TwinX1024-3700 XMS3700 1024MB 3-4-4-8 2x184 DIMM geheugen, welke op 467 draait.

Met dit geheugen wil mijn PC niet opstarten. Ik kan zelfs niet in het bios komen, beeld blijft zwart en ik hoor ook geen 'piepjes'. Als ik er ander geheugen inzet (mijn oude PC2100) start de pc echter wel op.

Ik heb nu geprobeerd om met het pc2100 geheugen op te starten en dan in de bios het geheugen op 400 (hoger kan ik niet instellen) en cas2 te zetten, en dan het andere geheugen er weer in te zetten. Dit heeft echter geen resultaat.

1 ding in de bios kom ik echter ook niet helemaal uit. Je kan naast Cas ook TRCD (2-5T), TRAS (4-9T) en TRP (2-5T) instellen. Op het geheugen staat 3-4-4-8. Ik vraag me nu af wat ik waarop moet zetten. Heb alles maar op auto gelaten naast CAS2 en speed 400mhz, maar dit werkt niet.

Mijn vraag is dus eigenlijk, weet iemand of dit sowieso gaat werken? Op de MSI sites en de Corsiar site word ik niks wijzer, en bij de winkel waren ze op zich behulpzaam (wilden me ander geheugen meegeven, echter cas3). Het liefst hou ik corsair geheugen, maar een 2e set wil de winkel (terecht) niet vergoeden mocht die ook niet werken.

Alle advies is welkom, want ik twijfel nu wat te doen. Dit geheugen omruilen en cas3 nemen welke wel werkte (getest), of wederom Corsair cas2 nemen maar dan op 400mhz, of heb ik wellicht de instellingen verkeerd staan?

Alvast bedankt,

Jamäl

  • jantje112
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 00:16
Ik heb me eigenlijk nooit zo verdiept in die timings.. Maar is het wel CAS 2 geheugen?? Misschien dat slappere timings wel werken. Dus CAS 3

[ Voor 22% gewijzigd door jantje112 op 11-12-2003 21:30 ]


Verwijderd

Topicstarter
Waar ik heb gekocht heb stond op de site;
Corsair 1024MB DDR467 32MX64 Twinx, CAS2, Matched Pair.

Ik zie net in de MSI forums dat meer mensen problemen hebben met dit MB en geheugen sneller als 400mhz. Ik vermoed dat er niks anders opzit dan het geheugen om te ruilen en evt. later nog eens proberen na evt. bios updates.

DazL

  • DoingK
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 31-08-2024

DoingK

i just wanna be friends.......

ten eerste werkt je geheugen (als het werkt) netjes op 400 Mhz, en niet hoger iig (tenzij je gaat OC)

en de winkel kan wel netjes cas2 staan, maar probeer ze eerst iig op cas 3 ofzo, als het dan wel werkt, weet je dat het daaraan ligt


edit:

je hoeft niet na elk bericht te groeten, wij tweakers groeten elkaar constant :)
wil je toch na elk bericht groeten, doe dit dan in je sig (onderschrift)

[ Voor 28% gewijzigd door DoingK op 11-12-2003 23:10 ]