Nouja vooruit dan maar
1) Op je desktop staat ergens "Deze Computer", klik hierop met de rechtermuisknop en klik dan op "beheren". Als het goed is staat er ergens "Lokale gebruikers en groepen", open dat en ga de map "gebruikers" in. Op een wit stuk (waar dus niets staat, in het rechtervlak) klik je met de rechtermuisknop en druk op "Nieuwe gebruiker", er zal een scherm openen.
• "Gebruikersnaam" is de inlognaam die dat de gebruiker moet gebruiken, bv "JanA"
• "Volledige naam" is de naam van de gebruiker, bv "Jan Alleman"
• "Beschrijving" geeft een beschrijving over de gebruiker, niet echt zinnig maar kan je invullen.
• "Wachtwoord" en "Bevestig het wachtwoord" spreken voorzich.
Zet het vinkje uit bij dat de gebruiker het wachtwoord moet veranderen bij volgende aanmelding. En zet het vinkje bij "Gebruiker kan wachtwoord niet wijzigen" aan. Zet ook het vinkje aan bij "Wachtwoord verloopt nooit". Klik op maken (dan zal alles leeg worden) en daarna op sluiten. Dan zie je als het goed is de gebruiker verschijnen.
De gebruiker is aangemaakt
2) Maak een map aan die je wil delen over de andere computers, klik met de rechtermuisknop op de map en klik op "eigenschappen". Ga naar het tabblad "delen", vink de radiobutton "Deze map delen" aan en geef een sharenaam. Een sharenaam is de naam die dat andere gebruikers in hun computer in moetten geven, b.v. \\computer\ditisdesharenaam . Als je wil dat vanuit de netwerkomgeving de share onzichtbaar is (niet te zien vanuit windows verkenner zonder dat je weet dat hij er is) dan moet je achter de sharenaam een string ( $ ) neerzetten, dan krijg je dus een naam alla \\computer\sharenaam$
Klik op "Machtigingen", dan opent een schermpje waardat je de rechten kan instellen voor gebruikers op die map. Klik op de knop "Toevoegen", in het schermpje dat opent tiep je aan de onderkant (daar kan je namen typen) de naam "gast". En klik op ok. Dan zie je de gebruiker gast verschijnen. Zet de rechten van de gast account op Weigeren, alle vinkjes (Volledig beheer, Wijzigen, Lezen) die je er op kan zetten. Dan kan de account Gast er NIET inkomen als je deze gebruikt (voor op lanparty's, anders moet je iedereen een wachtwoord geven voordat ze er bij kunnen).
Klik nogmaals op "toevoegen" en tiep de naam van de gebruiker die rechten moet krijgen. Klik nogmaals op ok en stel bij hem de rechten in die dat de gebruiker moet hebben.
• Wat is "Volledig beheer"? Als je een gebruiker "Volledig beheer" geeft op een map dan kan die gebruiker ook de rechten aanpassen voor andere gebruikers, dit lijkt me niet nodig in een kleine lan, behalve voor jezelf op afstand.
• Wat is "Schrijven" en "Lezen"? 3x raden waarvoor het dient
Druk nou op ok tot je er bij neervalt en als het goed is moet het nou werken, moet je even testen of alles werkt zoals je wou.
Het zou kunnen dat het iets afwijking heeft, ik draai namelijk Windows 2000 en geen Windows XP. Maar als je zoekt in deze hoek dan kom je iig ver. Ik hoop dat je er wat aan hebt.