Toon posts:

Partitie niet bereikbaar en wil formateren

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo tweakers en tweaksters,

Op een avond na het werk wou ik even kijken hoe mijn downloads in een download programma het deed. De computer (of die monitor of beide) wou niet meer van standby komen. Heb ik wel eens vaker gehad en opgelost me een reboot. Computer start weer normaal op en daarna start ik de download programma. Na een paar minuten keek ik weer en zag ik insufficient disk space staan. Geen probleem dacht ik, even wat verplaatsen en het zou het weer doen. Nu opende ik de partitie waar de tijdelijke bestanden op staan en wou het naar de partitie verplaatsen naar de partitie waar de downloads uiteindelijk naar toe zouden moeten gaan. Helaas ging dat niet door. Ik kreeg het bericht: The disk in drive G is not formatted. Do you want to format it now? [Yes] [No]. Nu heb ik op nee gedrukt omdat ik de data niet wou verliesen.

Ik heb dit bericht wel eens vaker gahad bij diskettes maar dan gooi ik de diskettes meestal weg. Helaas gaat dat niet zo gemakkelijk met een hardeschijf. Scandisk wil niet opstarten bij die partitie en computer management geeft aan dat die geen file system meer heeft (+ dat die 100% vol zit ook al is het maar 39%)

De partitie is blijkbaar wel in dos (opstarten van win98 cd) beschikbaar. Ik heb het al gekopieerd naar een andere partitie (dus het is niet super erg als er geen oplossing is) maar dos kent helaas maar 8.3 naam grootes. Daarna kreeg ik de idee, windows xp repair mode omdat dit een beetje op dos lijkt (de omgeving teminste) en het ondersteund grote bestandsnamen maar helaas, niet bereikbaar. Dus nu heb ik heel veel ~1, ~2 ect. bestanden.

Ik heb niets vergelijkbaars (echt helemaal niets wat er een beetje op lijkt) op tweakers, google of microsoft kunnen vinden.

Weet iemand toevallig hoe ik de bestanden met orginele naam kan behouden. Mischien door een dos look a like dat meer als 8.3 naamgrotes kent.

Mijn dank is groot _/-\o_.

edit:
Een paar alinea's gemaakt zoals GuardianAngel voorstelde

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 29-11-2003 01:17 ]


  • Guardian Angel
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

Guardian Angel

Bejaard en langharig tuig

Onleesbaar..... voor mij.

Maak ergens even wat alinea's.... en vergeet ons hallo en dag te zeggen... doen we constant al...

[ Voor 37% gewijzigd door Guardian Angel op 29-11-2003 01:02 ]

ARME AOW’er


  • ajouin
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 20-11-2025
http://users.pandora.be/racer/ramdisk/longfilename1.78.zip (freeware)

hiermee behoud je de longfilenames bij kopieren in msdos
wel ff goed manual lezen ivm juiste syntaxis
bv:
als je van g naar e kopieert:

bij spaties in mapnaam:
lmd "e:\program files"
lcopy "g:\program files\*" "e:\program files" /A /S ---> (let op *en \ en")

zonder spaties in mapnaam:
md e:\mapnaam
lcopy g:\mapnaam\* e:\mapnaam\ /A /S --- > (let op * en\ )

[ Voor 52% gewijzigd door ajouin op 29-11-2003 13:37 ]


Verwijderd

Topicstarter
ajouin schreef op 29 november 2003 @ 13:29:
http://users.pandora.be/racer/ramdisk/longfilename1.78.zip (freeware)

hiermee behoud je de longfilenames bij kopieren in msdos
wel ff goed manual lezen ivm juiste syntaxis
bv:
als je van g naar e kopieert:

bij spaties in mapnaam:
lmd "e:\program files"
lcopy "g:\program files\*" "e:\program files" /A /S ---> (let op *en \ en")

zonder spaties in mapnaam:
md e:\mapnaam
lcopy g:\mapnaam\* e:\mapnaam\ /A /S --- > (let op * en\ )
Erg handige programma. Ik zal het zeker vaker gaan gebruiken :). Helaas kan die de G partitie ook niet lezen. Ik zou bijna gaan denken dat mijn FAT zou beschadigt is dat die alleen gelezen kan worden met 8.3 filenamen. Ik heb ieder geval de error op hun forum gezet, mischien weten hun iets meer erover.

Bedankt voor je hulp ajouin _/-\o_. Zo een soort programma kan altijd handig zijn