steam - counterstrike installeren met wine

Pagina: 1
Acties:

  • GiLuX
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 12-11-2025
ik wilde wel weer eens een potje counterstrike spelen en zo ook waarschijnlijk wel meer mensen hier.
ik las ergens dat in het pre steam tijdperk het niet alte moeilijk was om counterstrike aan de gang te krijgen echter tegenwoordig moet je via steam spelen en dat is een probleem.

ik heb een transgaming abbonement maar helaas installeerd steam niet onder winex en er is nog niets duidelijk of de mannen van transgaming dit ooit van plan zijn dus ben ik maar eens met wine aan de gang gegaan.

ik krijg onder wine wel steam geinstalleerd, dit ging zelfs met minder gezeur dan onder windows (daar heeft steam zowat mijn systeem om zeep geholpen en kan ik uberhaubt geen opengl spellen meer spelen)
echter het starten van een game zelf wil niet lukken.

ik kom tot aan "preparing to play counterstrike" en dan hangt steam.

wellicht dat andere mensen hier ook mee bezig zijn geweest en wel verder zijn gekomen.

op deze screenshot kan je zien waar het mis gaat::
klik

als ik wineboot doe na install van steam dan krijg ik een "namedpeekpipe" error
heb hier op msdn al op gezocht maar dan vindt je alleen de sdk reference en daar kan ik niet zoveel mee.
ook op google kom ik hier over niet meer tegen dan een wine developer die beweert deze namedpeeekpipe dingen al een jaar geleden opgelost te hebben.

---
edit:
tot dus verre geprobeerd met:
redhat 9 + ati radeon 9500
fedora core 1 + GF2MX

[ Voor 5% gewijzigd door GiLuX op 22-11-2003 20:10 ]

"I disagree with what you are saying, but I will defend to the death your right to say it." -- not clear who


  • Niek
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 23-02 22:57

Niek

f.k.a. The_Surfer

Lees deze HOWTO eens door: http://koti.mbnet.fi/patli/
Komt van deze thread af in de Gentoo Forums.

À vaincre sans péril, on triomphe sans gloire - Pierre Corneille


  • GiLuX
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 12-11-2025
The_Surfer schreef op 22 november 2003 @ 20:19:
Lees deze HOWTO eens door: http://koti.mbnet.fi/patli/
Komt van deze thread af in de Gentoo Forums.
tnx alot,
dat verklaart een hoop.
deze jongen kan sinds een tijd ook niet meer op het steam netwerk (lijkt op mijn probleem).

klaarblijkelijk houden de jongens van valve niet zo van wine/linux users dus hebben ze recentelijk iets aan steam veranderd zodat niemand er meer op komt via wine/linux

iemand suggereerde dat microsoft valve heeft betaald om steam te saboteren voor linux users zodat deze dus geen counterstrike meer kunnen spelen en dus linux in een kwaad dag licht wordt gesteld.....

tjemig, zou dit waar zijn??? :(

"I disagree with what you are saying, but I will defend to the death your right to say it." -- not clear who


  • Gotiniens
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 13:04

Gotiniens

Fairly odd Tim

Veel gamers hebben al een hekel aan linux omdat counterstrike daar op niet draait, als ze het zo nog erger zouden maken zou het helemaal de spuigaten uitlopen :'(

[ Voor 4% gewijzigd door Gotiniens op 22-11-2003 23:36 ]


  • GiLuX
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 12-11-2025
yay,
toch nog een keer geprobeerd,
steam ging updaten en nu werkt het :)

"I disagree with what you are saying, but I will defend to the death your right to say it." -- not clear who


  • pierre-oord
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 18:44
Draait CS even soepel bij jouw als in windows? Of juist beter? (meer FPS).

Ik ga misschien ook linux op m'n bak gooien, zou leuk zijn als spellen dan ook meteen werken :)

Werkt de all-seeing-eye eigenlijk nog onder dat Wine?

Omdat wine emuleert (toch?) zou je anders zeggen dat de performance omlaag gaat, maar misschien is windows wel zo brak dat je dat niet merkt?

Ondernemer in tech (oud LOQED.com, nu UpToMore.com)


  • woutur
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 16:08

woutur

Klauwtjes uit!

Je kan ipv ASE, XQF gebruiken. Ook een heel fijn programma.

Als je niet de moeite neemt je post in net Nederlands te schrijven, neem ik de moeite niet hem te lezen.


  • GiLuX
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 12-11-2025
het is idd trager dan onder windows maar dat maakt voor CS weinig uit,
draai nu op zo'n 50FPS op 1024x768 @ 32bit met een geforce2MX kaartje.

goede kans dat als wineX steam zou ondersteunen dat de performance beter is.

---
heb the all seeing eye nog niet getest maar zal wel eens kijken of dat werkt.

[ Voor 18% gewijzigd door GiLuX op 26-11-2003 16:40 ]

"I disagree with what you are saying, but I will defend to the death your right to say it." -- not clear who


  • letatcest
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 10-02 17:23

letatcest

Freelanceredacteur

Kidult

Hmm.. blijft een moeilijk verhaal: Linux (e.d.) en Games, echter ik zag toevallig net een persbericht van SuSe i.v.m. Windows based games:
SUSE LINUX Opens the Door to Gaming, Windows Applications, on the Consumer Linux Desktop

Nuremberg, 20-11-2003

New add-on for SUSE LINUX 9.0 erases barrier to adoption

Beginning December, customers of SUSE LINUX 9.0 Personal or Professional will be able to purchase an add on -- SUSE LINUX Wine Rack - that enables stable and secure utilization of numerous Windows applications in Linux.

For EUR 46,00 (incl. VAT), SUSE will provide CrossOver Office and CrossOver Plugin from Codeweavers (...)

Gamers get WineX from Transgaming, which enables the use of game classics such as Half-Life: Counter Strike, Diablo 2, EverQuest, Warcraft III, Battlefield 1942, Starcraft, Civilization 3, and many other games in SUSE LINUX 9.0. The 3-D arcade game MarbleBlast from Garagegames is also included on the CD.

Bought separately, the four program packages CrossOver Office (about $60), CrossOver Plugin ($35), WineX (60 $/year), and MarbleBlast ($20) would cost about $117 more - a savings of more than 70%.

Information on the Windows applications supported by CrossOver Office and CrossOver Plugin is available at URL:
http://www.codeweavers.co.../cxoffice/supported_apps/

Information on the games supported by WineX is available at URL:
http://www.transgaming.com/searchgame.php

Bron: http://www.suse.de/en/com...s/archive03/winerack.html
Goed, het is dan welliswaar een betaald verhaal, maar ik denk dat dergelijke acties toch zeer belangrijk zijn voor een mogelijk 'linux op de desktop' voor de 'gewone(re)' computergebruiker (* letatcest zou graag [distroX]Linux willen draaien op zijn gamebakje, maar is teveel aangewezen op zijn grafische desktop...)

Ik twijfel eigenlijk al een tijdje over een mogelijk te openen topic op NOS over gebruik van Linux en de nieuwere generatie gebruikers, zoals ikzelf (ben ooit met RedHat 7 of 8 begonnen, maar dat beviel toen niet zo, dual bootsysteempje, etc.. sinds een half jaartje twee systemen dus op de 'ouwe' SuSe 8.2 gezet en dat bevalt goed, behalve wanneer het op games neerkomt).

Dit is dus eigenlijk ook een vraag richting de mods :) (btw, dit is geen luiheid om niet te willen lezen/leren over de konsole etc. maar vooral een probleem dat ontstaat als je manuals gebruikt die nogal gericht zijn op mensen met veel kennis van het systeem, bv. het probleem met Unreal Tournament en de 0:0 display, goed dat heb ik dan nu wel uitgevonden, maar eh.. ik denk dat het wel duidelijk is he ;) )

Schreef Cryptovaluta voor dummies, 3de druk in print | eBook-versie


  • GiLuX
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 12-11-2025
opzich zijn er best wat games die op linux werken maar idd,
meestal niet het laatste van het laatste al doen de jongens van transgaming goed werk.
op zich, als je iets langer geduld hebt om een nieuw spel te spelen hoef je het er niet om te laten.
lijstje van een paar relevante games die op een of andere manier wel aan de gang te krijgen zijn op linux:

3D Mark 2000
Age of Empires
Alpha centauri
Americas armies
Baldur's Gate 1,2
Batllefield 1942
Black and White
Civilization: Call to Power
Command & Conquer red alert 1,2
Commandos
Delta Force 1, 2
Deus Ex
Diablo 2
Ghost Recon
Grand Theft Auto: Vice City
Half-life + mods (ook onder steam)
Hitman 1, 2
HomeWorld
Kingpin
Max payne1, 2
Medal of Honour
Morrowind - The Elder Scrolls III
Quake 1,2,3
Resident Evil 2
Return to castle wolfenstein, enemy territory
SimCity 4
Simcity 3000
Soldier of fortune 1 ,2
The sims
Unreal
Warcraft 2,3

voor de rest kan je hier zien wat er al wel, al wel een beetje, of nog net niet met wineX draait:
http://www.transgaming.co...p?order=working&showall=1

een transgaming accountje kost overigens maar 5 dollar per maand.

[ Voor 3% gewijzigd door GiLuX op 27-11-2003 00:09 ]

"I disagree with what you are saying, but I will defend to the death your right to say it." -- not clear who

Pagina: 1