Ik weet alles over digitale toegankelijkheid, of ik weet wie het wel weet.
Verwijderd
De hoogste kwaliteit/grootte heeft eigenlijk alleen zin als je een bepaald object perfect op de foto wilt krijgen. Van die reclamefoto's enzo. En/of als je dat groot wilt afdrukken.
Wanneer je er gewoon opuit gaat met je cam is dat natuurlijk nonsens, zelfs al heb je een 1GB microdrive, wat moet je ermee. En het transferen duurt dan een uur.
Nee, ik heb een 3MP Fuji S602z en fotografeer op 3MP op de hoogste stand (van de 2) en krijg files van 1mb. Groter wil ik ze niet, vind het prima zo
Dat is dan een tiff van zo'n 17 MB
Verwijderd
En een laptop in de backpack voor eventuele storage.
[ Voor 53% gewijzigd door Verwijderd op 26-10-2003 22:58 ]
Verwijderd
Comprssie veroorzaakt geen ruis maar artifacts, dat zijn onregelmatigheden die niet in het plaatje thuishoren.......Karp schreef op 26 oktober 2003 @ 15:16:
Ik heb zelf een canon s45 en tot nu toe met standaard/fine rondgeschoten maar ik ben tot de conclusie gekomen dat er vrij veel ruis van de compressie in zit dus vraag ik mij nu af, hoe doen jullie dat?
gaan jullie voor een normale instelling en PS'en jullie de rest goed, gaan jullie voor RAW of misschien een gulden middenweg?
Bij een S45 zou ik altijd kiezen voor 4 MP en superfine, bij gebrek aan geheugen eventueel fine, bij afdrukken zie je weinig verschil, maar je kunt beginnen met de beste insteling, RAW alleen voor speciale foto's waar nog veel aan bewerkt moet worden.
Eventueel als ik meer foto's wil kunnen maken kan de kwaliteit 1 standje omlaag (Fine). Maar verder ook niet. Dan zet ik eerder nog de resolutie 1 stand lager(1600x1200).
[ Voor 8% gewijzigd door FitNiX op 26-10-2003 23:51 ]
Maar goed, terug naar de vraag: ik schiet altijd op 3 Mp, fine (hoger gaat ie niet). Dit levert bestanden op van rond de 1,5 MB. Als ik tijd heb en/of van te voren weet dat ik de foto's moet nabewerken op TIFF.
Voor web schiet ik nagenoeg alleen .JPG en voor print alleen maar RAW. Dit vreet geheugen, maar met een laptopje bij de hand overleef ik dat ook wel weer.
Ohja: Ik gebruik dan wel de hoogste standen (fine enzo). En schiet enkel op de hoogste resolutie tenzij ik aan het klooien ben.
[ Voor 17% gewijzigd door Floor-is op 27-10-2003 02:09 ]
Bericht hierboven
waarom genoegen nemen met minder, dan koop je maar een grotere memcard
ik heb een powershot G3 en schoot altijd op de hoogste iso waarde (dus ruis) omdat ik veel in discotheken enzo fotografeerde. Nu heb ik een Speedlite 420 EX (dwz externe flitser) en nu ga ik op ISO ?? fotograferen, nog ff bekijken wat het beste is. Wat betreft grootte, ik ga voor die feesten enzo niet op RAW schieten, maar als ik wat portreftoto's ga maken enzo dan juist weer wel. Het voordeel van RAW is dat je nog bijna alles aan kunt passen en geen last hebt van compressie. Kijk anders eens op dpreview.com daar staat toch wel veel over raw en niet raw, maar die site is nu ff plat
Hier ben ik het niet helemaal mee eens. Het gaat nooit om het aantal pixels wat een camera heeft maar hoe de camera met de pixels omgaat.LoneGunman schreef op 27 oktober 2003 @ 00:10:
Heeft het uberhaupt zin om met een een camera (wat voor cam dan ook....) op een lager resolutie/kwaliteit te gaan schieten dan de cam aankan? Ik ken genoeg mensen met dure digicam's (> 3 Mp) die rustig op 1800x1200 schieten ("dan passen er meer foto's op het kaartje"). Waarvoor heb je dan zo'n cam vraag ik me af dan? Koop gewoon een goedkopere met minder mpixels.
In het geval van een hele dure cam dan gaat het meer om de mooie foto's die je ervan kunt verwachten en dan zet je makkelijker de resolutie omlaag. Omgekeerd kan dit niet, je hebt ook digicams die op zich hele leuke foto's maken maar die de volle resolutie nodig hebben zodat je na het verkleinen van de foto de oneffenheden kunt verdoezelen. Dat zijn dan ook de camera's die je in resolutie maar beter niet lager kunt zetten omdat de kwaliteit van de foto's zienderogen achteruit gaat.
En dat heb je niet/minder met een dure camera.
Verwijderd
Zelf ook al meer danhalf jaar de S45.
Maakt prima plaatjes hoor.
Sla ze op als JPG in de hoogst mogelijke resolutie en kwaliteit. Niks mis mee.
Heb zelfden geprobeerd om RAW te gebruiken.
Step into the shadow. Forty six and two are just ahead of me ...