.:modbreak:.
Bert Visser is prachtig, maar compleet offtopic. Topic opgeschoond, laten we het weer over CME zaken hebben, in het bijzonder het probleem van de topicstarter: welke software heb je nodig om deze Led Matrix aan te sturen?
ontopic
In principe is de lichtkrant aan te sturen door tekstbestandjes naar je compoort te sturen. Dat kun je al onder DOS. De speciale functies zijn instelbaar zijn door karakters te versturen naar de seriële poort die niet alphanummeriek zijn. Het probleem is dan dat je moet weten welke ASCII code voor welke instellingscode staat - oftwel het protocol. Zodra je dat hebt opgelost kun je met een simpel communicatie programma de display al aansturen. Kwestie van de juiste codes naar de com-poort.
Voorbeeldje:
Message$="Dit is een test of hij het wel doet!"
OPEN "COM1:9600,E,7,,CS,DS,CD" FOR RANDOM AS #1
FOR I = 1 TO 20: PRINT #1, CHR$(0); : NEXT I
PRINT #1, CHR$(1) + "Z00" + CHR$(2) + "AA" + CHR$(27) + " b" + Message$ + CHR$(4)
Zie hier voor een voorbeeld van protocol documentatie van een andere led matrix:
http://www.ams-i.com/Pages/97088061.htm
Je zult dus op zoek moeten gaan naar het protocol van jouw display. Meestal kost dit veel geld, omdat anders iedereen wel zo'n ding kan aansturen
Dergelijke stuursoftware is ook te koop, bijvoorbeeld deze van een andere led matrix:
http://www.betabrite.com/
[
Voor 4% gewijzigd door
Verwijderd op 21-10-2003 05:00
]