"The thing under my bed waiting to grab my ankle isn't real. I know that, and I also know that if I'm careful to keep my foot under the covers, it will never be able to grab my ankle." - Stephen King
Quinta: 3 januari 2005
iframe, innerHTML, createElement <- kies maar
Intentionally left blank
Iframe is niet mijn eerste keuze aangezien ik dan scrollbars krijg (of ik moet de iframe dynamisch groter en kleiner maken, maar dat zie ik nog niet zitten)
innerHTML die was nieuw voor mij
Ik heb even ziten zoeken, maar nergens heb ik een voorbeeld gevonden die verwijst naar een externe HTML/PHP file die ik kan inladen.
Even voor mijn eigen gedachtengang:
Ik moet in mijn DIV layer een definitie maken naar de innerHTML met een variable. Deze inhoud van deze variable is afhankelijk van de keuze van de gebruiker.
Ik zal nog eens gaan zoeken of ik een voorbeeld vind waarbij er op basis van een aantal knoppen een nieuwe html file geladen wordt.
[edit]
Voorbeeldje gevonden op:
http://dhtmlnirvana.com/external/externalex.html
Schijnt dat je toch gebruik moet maken van een hidden IFRAME en de contents hiervan naar je DIV moet verhuizen.
[ Voor 10% gewijzigd door Schonhose op 13-10-2003 10:14 ]
"The thing under my bed waiting to grab my ankle isn't real. I know that, and I also know that if I'm careful to keep my foot under the covers, it will never be able to grab my ankle." - Stephen King
Quinta: 3 januari 2005
Het iframe kun je onzichtbaar maken en dan gebruiken als tussenstation voor je content:
- klik op link, pagina ophalen in iframe, onload de hele content overhevelen naar de DIV in de gewenste pagina.
Let alleen ff op relatieve paden e.d. daar kun je wel eens rare effekten mee krijgen
[OOPS]
dat had je al gevonden zie ik, hehe
- klik op link, pagina ophalen in iframe, onload de hele content overhevelen naar de DIV in de gewenste pagina.
Let alleen ff op relatieve paden e.d. daar kun je wel eens rare effekten mee krijgen
[OOPS]
dat had je al gevonden zie ik, hehe
de truc is om juist gebruik te maken van caching, cache-instellingen worden bepaald door http-headers en gelden per document.Athos schreef op 13 October 2003 @ 09:26:
Vind het ietwat overdreven om elke keer ook de achtergrond e.d. te laden terwijl ik eigenlijk alleen maar een include tag van mijn PHP file aanpas.
als een plaatje gecached is, en deze een cache-instelling voor langere tijd heeft kun je deze gewoon op een volgende pagina oproepen en het document in de cache zal dan worden hergebruikt, eventueel wordt er wel een 're-validate' verzoek geplaatst, er wordt wel een request gedaan echter dat is enkel ter controle van de aanmaakdatum, als deze gelijk is wordt het bestand niet verstuurd, enkel bevestigd dat het document in de tussentijd niet gewijzigd is.
dit staat los ervan of je content via een nieuw opgevraagde pagina inlaad, ofwel via hidden iframe's werkt.
explorer heeft soms een ietwat inconsequent gedrag qua caching, de client-instellingen gelden erg sterk, soms heeft hij de neiging te sterk te cachen, hij accepteert enkel specifieke cache-instellingen boven een minimaal aantal bytes (meen iets van 64 bytes).
cache-instellingen kun je in de webserver instellen, bij apache-achtigen kun je dit ook via .htaccess regelen (per sub-dir)
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen