Hoge, irritante piep uit... Moederbord (A7N8X)?

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 6.872 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Miki
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 00:07
Ook mijn gigabyte mobo 8pe667 ultra heeft sinds 2 maanden een vreemde piep, die vooral tijdens het scrollen merkbaar hoger word. Heb nog ongeveer 1 maand garantie via Salland, is het verstandig om het bord terug te sturen?
Tevens kan een FSB verhoging niet het effect opheffen, aangezien er dan een ander hertz hoogte word bereikt omdat er meer stroom doorheen moet (gewoon een idee..never know)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • burne
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

burne

Mine! Waah!

_bas_ schreef op 13 October 2003 @ 16:39:
[...]
Vraag me niet hoe, maar electronica-onderdeeltjes kunnen licht resoneren waardoor ze een zoemend geluid produceren.
Electrostrictie. De stroomdichtheid is zo groot dat de halfgeleider (of beter: het stroomvoerend deel van de junctie) van vorm veranderd. Anders dan een beter ontworpen MOSFET of een modificatie van frequentie of flanksteilheid in de schakelende voeding waar de MOSFET inzit is er niets aan te doen.

I don't like facts. They have a liberal bias.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Miki schreef op 24 oktober 2003 @ 01:53:
Ook mijn gigabyte mobo 8pe667 ultra heeft sinds 2 maanden een vreemde piep, die vooral tijdens het scrollen merkbaar hoger word. Heb nog ongeveer 1 maand garantie via Salland, is het verstandig om het bord terug te sturen?
Tevens kan een FSB verhoging niet het effect opheffen, aangezien er dan een ander hertz hoogte word bereikt omdat er meer stroom doorheen moet (gewoon een idee..never know)
Nja, het kan best dat bij een andere bussnelheid het niet meer voorkomt, of zwakker of juist sterker, maar ik heb net met de bussnelheden zitten klooien en het mocht niets helpen :/

[ Voor 58% gewijzigd door Okyah op 24-10-2003 01:54 ]

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
Okyah schreef op 24 oktober 2003 @ 01:50:
Tja, ik kan het altijd proberen natuurlijk.. Maar jij hebt het niet geprobeerd en gaat het niet proberen?
Ik ga eerst proberen het gewoon via de winkel te regelen (zodra ze het mobo weer hebben dus). Mocht dat niet lukken, dan kan ik het altijd nog proberen met die kit :)
Tja, waarschijnlijk verniel je daarmee helemaal je garantie? :D
Als ze de kit niet opmerken niet O-)
Ze worden btw wel warm, zou het dan niet slecht zijn er isolerende troep op te smeren? :)
Ze zullen wel wat warmer worden, maar spoelen zijn in feite niet meer dan dikke metaaldraad. Dat kan wel wat hebben qua temperatuur lijkt me.
Burne schreef op 24 October 2003 @ 01:54:
Electrostrictie. De stroomdichtheid is zo groot dat de halfgeleider (of beter: het stroomvoerend deel van de junctie) van vorm veranderd. Anders dan een beter ontworpen MOSFET of een modificatie van frequentie of flanksteilheid in de schakelende voeding waar de MOSFET inzit is er niets aan te doen.
Ah, dus de mosfets zijn ook nog niet uit te sluiten als bron :{
Ik hoop niet dat het die zijn. Dat is inderdaad een stuk lastiger op te lossen, en dan lijkt me de kans dat het een exemplarische fout is ook kleiner...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Ja, hier zijn het volgens mij de mosfets, die heb je toch ook zelf omcirkeld in je startpost? :)
Als ik met een stofzuigerslang ga luisteren is het geluid het doordringendst (een woord? 8)7 ) als je deze over de linker (of was het nou de rechter? sorry, kben moe ;) ) mosfet heen zet, zo'n klein vierkant dingetje dus (om verdere verwarring te voorkomen ;) )

//WAUW MIKE! Ik heb er nog een geluid bij 8)7
:/
Het is een soort mix van piieeep en tss tss tss en dat gaat dan ongeveer zo
ieiesstss ieieitss
Tis een ritmisch verschijnsel met zeer korte pauzes en geluiden van ongeveer een halve seconde. Erg vervelend :/

//deadinspace > ik heb nog ergens de tip gevonden dat je met een gum kan proberen op de dingen te duwen :) Sommigen kunnen dan er achter komen welk ding nu precies die herrie maakt :)

Verder heb ik geprobeerd de nic die ik nu aan heb via het bios (de nvidia nic) te disablen, helpt niet. Verder heb ik soundstorm niet aanstaan, dus dat kan ik ook niet disablen. Ik heb verder zo'n beetje alle onboard dingen een keer uitgezet en aangezet en disbled in windows. Niets hielp dus :P

Oh, die 207 doe ik nu niet, maar 206, beetje rotte proc, de bus kan het wel.

Ik heb met een gummetje gespeeld hier, maar kan niets aan het geluid veranderen, helaas.. Ik hoop dat jij meer geluk hebt :)

//Tralala, de piep, zij is weg! :D
Mkae, ik had dus blijkbaar nog niet het volgende gedaan (of verkeerd :? )
Ik heb de nvidia nic uitgeschakeld en de 3com aan. Vervolgens hoorde ik tijdens het booten weer gepiep :/ Maar in Windows geen gepiep! :D Dus toen terug gegaan naar m'n bios en OOK m'n nvidia nic aangezet. Geen gepiep meer :D
Voor de zekerheid die 3com weer uitgezet en toen weer gepiep, ik dacht eerst misschien dat ik er nu zo aan gewend was dat ik het niet gehoord had ofzo.
Maarja, nu allebei de kaarten aan, met de nvidia internet ik en met de 3com zit ik in t lan :) En geen gepiep /me af :P

[ Voor 85% gewijzigd door Okyah op 24-10-2003 12:52 ]

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • geforce666
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 07-09 20:08

geforce666

a.k.a Jan (nl)

ik heb em nu weer standaard lopen (11x166) en nu is die piep weer weg maar toen ik heb nog overclocked had staan viel me ook op dat me southbridge heel erg warm werd (65 °C) (ik kreeg ook dat me geluid raar ging doen , kraken enzo)
maar toen effe op me SB een ijsblokje gedaan en toen was het weer weg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

geforce666, probeer jij eens beide nics aan te zetten, als je dat niet al hebt :)

En deadinspace, heb jij beide nics aan? Probeer dat anders eens, of zet er 1 uit, of zet beiden uit :) Gewoon even proberen :) Ik ben al een paar uur pieploos :D

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PASware
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12-09 10:51
xabre16v schreef op 14 oktober 2003 @ 13:44:
Hier ook last van hoog piepje afkomstig van moederbord maar alleen als ik scroll met het scrollwiel :?
dat heb ik ook ja, maar ook wel zonder scrollwiel (dus balkmet muisaanwijzer naar beneden schuiven). Is dit een zelfde soort probleem??

Tesla Model 3 SR+ | 4425wp (Dak) - 1920wp (platdak) - 840wp (gevel 90gr) | Panasonic 5kW warmtepomp | Hewalex WPB 200L boiler


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Hmmmmmm... eindelijk meer mensen met ditzelfde probleem! Mijn ondervindingen op een rijtje:

Geprobeerde borden:
-MSI KT4V
-ASUS A7V8X-X
-ASUS A7N8X-X

Maakte allemaal helemaal niets uit, even harde piep.

Geprobeerde videokaarten:
-ATI Radeons 9500 t/m 9800pro - zorgden voor de hardste piep... continue
-Geforce FX 5600 - ook een harde piep maar alleen de eerste 10 minuten na het aanschakelen van de computer.
-Goedkopere (minder stroomvretende!!!) videokaarten - geen piep :?

Geprobeerde voedingen:
-Werkelijk van alles! Van 250watt MaxPower tot 450watt Enermax... er zat wel verschil in de pieptoon... bij sommige voedingen zat er meer sis in bij de andere echt een schelle piep.

Verder heb ik letterlijk ELK onderdeel vervangen zelfs de kast (gaat makkelijk als je in een computershop werkt B) ) maar zonder enig succes. Ik heb zelfs exact dezelfde computer nagebouwd in de winkel en die had precies hetzelfde probleem! Het heeft naar mijn mening in ieder geval te maken met de videokaart EN de voeding. Ik heb ook al geprobeerd de videokaart op een 2e voeding aan te sluiten... guess what... nog steeds die piep :?

Ik heb me er voor nu maar bij neergelegd aangezien ik er al VEEL te veel tijd en energie in heb gestoken... maarja... ik erger me natuurlijk HELEMAAL kapot als mn eigen PCtje het niet helemaal 140% (overclocking ingecalculeerd :+ ) perfect doet!!! Dus ik ben heel benieuwd of iemand hier met DE oplossing komt!

Cheers,
Tymon

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Tymon, bij mij maakte de videokaart niets uit, maar de netwerkkaarten aan en uit zetten verandert hier wel van alles :)

PASware, dit is wel een zelfde soort probleem (een stukje hardware dat piept) maar het is niet precies hetzelfde probleem als bij bijv. deeadinspace, waarbij z'n mosfets piepen als de CPU idle is. Een directe oplossing weet ik dus niet, maar zoek even uit welk onderdeel precies herrie maakt :)

deadinspace > Hoe is het met jou verlopen? :) Heb je nu al geprobeerd met de onboard nics te frutsen? Bij mij werkt het zonder piep, met beide nics aan (om het nog eens te zeggen ;) ). Probeer dus even alle onboard hardware aan/uit te zetten (en begin bij de nics ;) ). Ik herhaal dit even omdat je misschien de laatste replies eerst leest en dat je dit dan even snel kan proberen :D Hopelijk komt het goed :)

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Miki
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 00:07
Ik mijn piep gevonden! Vaag genoeg kwam het niet uit me moederbord maar uit me speakers! Als ik dus een webpagina scrollde kwam er een iritant hoog piep opzetten. Ik ga zometeen maar is mijn audigy drivers updaten kijken of dit het probleem verhelpt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Razkin
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 13-09 18:44
Ik had(mobo is nu dood) zoals eerder ook last van een vervelend bijgeluid. Bij mij was het zo dat het bijgeluid veranderde, als m'n 5v lijn inzakte/fluctueerde ed. Heb naderhand verder getest op 9,5x210 heb ik geen last van een bijgeluid, maar dan zakt m'n 5v lijn niet onder de 4,94. Op 11x200 heb ik wel last en komt m'n 5v lijn rond de 4,87 te hangen. Het kwam overigens in de buurt van de mosfets vandaan.

iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Deephouse
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Volgens mij is het probleem van de topic starter niets nieuws voor Asus moederborden. Ik heb een aantal van die threads over Asus moederborden gevolgd op http://www.abxzone.com/ (voorheen asusboards.com), maar er waren ook gebruikers van Abit en MSI moederborden die dezelfde pieptoon ervaarden.

Helaas heeft mijn P4G8x deluxe er ook last van, en niet zo'n klein beetje ook. Ik heb waterkoeling en geen fans in mijn kast, dus deze pieptoon is voor mij continu hoorbaar. De pieptoon begon een paar maanden nadat ik het moederbord in gebruik had genomen, en treedt op ongeacht de gekozen fsb.

Vorige maand heb ik een Ms Desktop Bluetooth gekocht maar dit had geen enkele invloed op de pieptoon uit het moederbord (Bluetooth werd in de topic start genoemd als een mogelijke oplossing).

Tijdens het scrollen in IE verandert de toon van de piep, en ontstaat er echt een krakend geluid. Dat geluid wordt nog wat erger op het moment dat er veel data op hoge snelheid via mijn onboard NIC binnenkomt (Cistron MAXX :) ), bijvoorbeeld tijdens het downloaden van een bestand van 10 MB op 850 KB/s.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Je zou eens kunnen proberen die 2 spoelen te bedekken (vullen) met een lijmpistool (hotglue)! Dit heeft bij mij gewerkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
Zo'n 24 uur memtest gedraaid - niks. Toen heb ik nog eens 20 uur cpuburn gedraaid - no problems. Ik breek cpuburn af, en denk "even updaten". Ik kijk toe hoe hij de updates download en enkele seconden later kijk ik naar een bootende BIOS :{
Okyah schreef op 24 oktober 2003 @ 02:29:
Ja, hier zijn het volgens mij de mosfets, die heb je toch ook zelf omcirkeld in je startpost? :)
Mja, ik krijg het niet exact gelokaliseerd. Het kunnen de mosfets zijn, het kunnen de spoelen zijn.
//deadinspace > ik heb nog ergens de tip gevonden dat je met een gum kan proberen op de dingen te duwen :) Sommigen kunnen dan er achter komen welk ding nu precies die herrie maakt :)

Ik heb met een gummetje gespeeld hier, maar kan niets aan het geluid veranderen, helaas.. Ik hoop dat jij meer geluk hebt :)
Had ik al geprobeerd... Ik krijg het ook niks stiller.
Ik heb de nvidia nic uitgeschakeld en de 3com aan. Vervolgens hoorde ik tijdens het booten weer gepiep :/ Maar in Windows geen gepiep! :D Dus toen terug gegaan naar m'n bios en OOK m'n nvidia nic aangezet. Geen gepiep meer :D
Voor de zekerheid die 3com weer uitgezet en toen weer gepiep, ik dacht eerst misschien dat ik er nu zo aan gewend was dat ik het niet gehoord had ofzo.
Maarja, nu allebei de kaarten aan, met de nvidia internet ik en met de 3com zit ik in t lan :) En geen gepiep /me af :P
Ik had het al geprobeerd met beide NICs uit, de 3com aan en NVidia uit, en beiden aan. No luck.
Verwijderd schreef op 24 oktober 2003 @ 19:22:
Verder heb ik letterlijk ELK onderdeel vervangen zelfs de kast (gaat makkelijk als je in een computershop werkt B) ) maar zonder enig succes. Ik heb zelfs exact dezelfde computer nagebouwd in de winkel en die had precies hetzelfde probleem!
Hmm, dat belooft weinig goeds... Dit klinkt niet bepaald meer als exemplarische fouten ;(
Het heeft naar mijn mening in ieder geval te maken met de videokaart EN de voeding.
Hier niet in ieder geval. Met een Matrox G450, een ATi Radeon 8500 of helemaal geen videokaart - het probleem blijft.
Ik heb me er voor nu maar bij neergelegd aangezien ik er al VEEL te veel tijd en energie in heb gestoken...
Mja, ik heb geen zin me erbij neer te leggen. Ik heb gewoon last van die piep, dus die moet weg. Desnoods door een compleet ander moederbord ofzo (daarom wil ik het het liefst ook eerst via Computerland proberen te regelen).
Okyah schreef op 26 October 2003 @ 18:47:
Ik herhaal dit even omdat je misschien de laatste replies eerst leest en dat je dit dan even snel kan proberen :D Hopelijk komt het goed :)
Ik lees wel alles hoor, maar ik heb af en toe geen tijd om te lezen of replien. Ach, kan hij tenminste even memtesten / cpuburnen :)
Miki schreef op 27 October 2003 @ 12:17:
Ik mijn piep gevonden! Vaag genoeg kwam het niet uit me moederbord maar uit me speakers! Als ik dus een webpagina scrollde kwam er een iritant hoog piep opzetten. Ik ga zometeen maar is mijn audigy drivers updaten kijken of dit het probleem verhelpt.
Hetzelfde geluid komt ook op het uitgangssignaal van de onboard sound, maar dat is weg (of valt iig niet op) als ik geluid afspeel. Bovendien kunnen speakers uit (en dat heb ik 's nachts ook). Het geluid van het moederbord is voor mij een veel groter probleem.
Verwijderd schreef op 27 October 2003 @ 14:29:
Je zou eens kunnen proberen die 2 spoelen te bedekken (vullen) met een lijmpistool (hotglue)! Dit heeft bij mij gewerkt.
Dat is al een aantal keren voorgesteld ja, en als het de spoelen zijn die het geluid veroorzaakt, dan is dat inderdaad een redelijke poging. Maar ik wil het eerst even via de winkel/garantie/whatever proberen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

deadinspace schreef op 27 October 2003 @ 16:15:
Zo'n 24 uur memtest gedraaid - niks. Toen heb ik nog eens 20 uur cpuburn gedraaid - no problems. Ik breek cpuburn af, en denk "even updaten". Ik kijk toe hoe hij de updates download en enkele seconden later kijk ik naar een bootende BIOS :{
Prime95 is imo erger dan CPUBurn, ook al zorgt de laatstgenoemde voor hogere temps :)
Maarja, je hebt dus niet iets ergers nodig :/
Wanneer denk je een vervangend mobo te kunnen krijgen? :)

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Nou snap ik waarom al die moderborden zo duur zijn omdat jullie allemaal lopen te OC én en dan als ie het niet meer doet terug naar de winkel gaan om een andere te regelen. Is OC én niet eigen risico? Zeker met FSb op 210 enzo en dan gek vinden dat je pc begint te piepen. Koop dan gewoon een snellere pc. :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Whaha :D
Das een goede 8)7

Mkae, net nieuw mobo en het piept met een bussnelheid van 166, 200 (beiden officieel mogelijk :P ) en 206 mhz.

en bij de anderen in deze thread piept het mobo ook bij de standaardsnelheden volgens mij :)

En die moederborden zijn zo duur omdat de fabrikanten en producenten graag geld willen verdienen :+

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LollieStick
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 08-09 05:30
Verwijderd schreef op 27 October 2003 @ 16:37:
Nou snap ik waarom al die moderborden zo duur zijn omdat jullie allemaal lopen te OC én en dan als ie het niet meer doet terug naar de winkel gaan om een andere te regelen. Is OC én niet eigen risico? Zeker met FSb op 210 enzo en dan gek vinden dat je pc begint te piepen. Koop dan gewoon een snellere pc. :(
Wie heeft het hier over OC? Ik kan het in de replies van deadinspace niet terug vinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -=bas=-
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22-04 02:56
Het is geloof ik wel moeilijk te accepteren voor sommige mensen dat mosfets geluid maken. :+

Dat het per ATX voeding verschilt komt omdat de duurdere voedingen grotere condensatoren gebruiken en dus de voedingslijn minder geribbeld is. Je zou een kunnen proberen een echt enorme condensator over de 3.3 volt en aarde te zetten (let op de polariteit!).

Je zou ook de specs van de mosfets kunnen opvragen en bekijken hoeveel stroom er met een bepaalde CPU doorheen gaat. Als het aantal ampere van de CPU er dicht in de buurt van het maximum van de mosfet zit, dan loopt de mosfet misschien een beetje teveel op zijn teentjes. :)

Nu nog een Diehard vinden die z'n mosfets vervangt door een zwaarder/ander type. :+

Senile! Senile Oekaki


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EEKthecat
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 22-12-2024
Meestal verwerken mosfets niet gebruikte stroom en zetten deze vaak om in warmte...

Dat verklaart misschien ook dat het gepiep verdwijnt bij 100% CPU gebruik
er is dan nl geen rest spanning

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
Verwijderd schreef op 27 October 2003 @ 16:37:
Nou snap ik waarom al die moderborden zo duur zijn omdat jullie allemaal lopen te OC én en dan als ie het niet meer doet terug naar de winkel gaan om een andere te regelen. Is OC én niet eigen risico? Zeker met FSb op 210 enzo en dan gek vinden dat je pc begint te piepen. Koop dan gewoon een snellere pc. :(
Anders trek je even voorbarige conclusies?

- Ik heb inderdaad overgeclockt, maar de piep trad al op voordat ik de FSB/multiplier instellingen had aangeraakt.
- De piep treedt op bij elke FSB.
- Het moederbord ondersteunt gewoon FSB's t/m 200 Mhz, en hoger dan dat ben ik überhaupt niet geweest.

De gebreken waar ik over klaag hebben dus niks met overclocken te maken, en dat blijkt ook nergens uit deze thread. Misschien moet je dus eerst even lezen voor je je ongenoegen begint te spuien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • acidfever
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 06-01-2024

acidfever

I am allready working!

RTM naar Asus, krijg je gewoon een nieuwe.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BlueByte
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 28-04-2022

BlueByte

Toxic hypoxic

Ik heb het zelfde probleem hier ook alleen gaat die weg naarmate de pc een tijdje aan staat. Wel grappig dat mijn moeder van wie de pc is het geluid niet hoort. ik heb overigens de deluxe versie en helaas nog geen oplossing gevonden voor het probleem.

No wind no waves, no waves no surfing, no surfing no babes!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik had hetzelfde probleem, ik dacht dat het uit me MoBo kwam maar dat was dus niet zo. Ik had me Maxtor disk even schoongemaakt met zo'n utility die ze aanbieden.. Powermax ofzoiets kweetnie precies, die hersteld dus je HDD naar fabrieksettings, en toen was het weer weg. Af en toe hoor ik nog wel een piep uit me MoBo komen, maar na een tijdje verdwijnt het wel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Ik was weer even bang dat m'n mobo aan het piepen was :X
Blijkt een stervende schijf te zijn... Ook niet leuk, maar tis goedkoper dan een mobo :D
Kdraai nu btw lekker met 217 mhz bus en nog geen problemen :) Geen gepiep meer :)

En deadinspace, idd probeer maar niets meer en wissel dat bord gewoon om, want instabiliteit met die snelheden mag gewoon niet als je ziet wat hij aankan :o
Khoop dat je binnenkort met een extreem prettig exemplaar gezegend bent :)

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
Nou, ze hadden eindelijk de A7N8X Deluxe weer binnen, dus ik ben daar langsgeweest met mijn computer. Ik heb daar ter plekke een ander moederbord erin geschroefd, met exact hetzelfde resultaat: gepiep. We hebben ook nog een ander merk voeding erin gehangen, maar dat hielp ook niet.

Dus blijkbaar heeft elke A7N8X Deluxe er last van?

Het valt me op dat van de probleemgevallen die ik op inet vindt het systeem heel vaak een 2500+ gebruikt. Nou is dat natuurlijk ook een populaire CPU, maar je gaat op een gegeven moment alles proberen :P. Ik heb sinds gisteren een tbird 1400 MHz hier liggen, dus die ga ik morgen er eens inzetten, kijken of dat iets verandert aan het probleem.

Ook ga ik ASUS mailen, om te kijken of zij hier iets meer over weten, en evt oplossingen/workarounds weten. Verder ga ik maar wat aanprutsen met schuimrubber, om het geluid te isoleren ofzo :{

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Tja :/ Dit is wel vervelend ja.. Hier nog steeds geen gepiep (/me af)
Maar dit kan toch niet? Je wil niet een ander merk proberen? Er zijn genoeg goede nforce2s :)
Ik heb hier btw ook procs gewisseld (Bartons en XPs) en dat mocht niet baten... :|
Maar misschien dat het bij jou wel de oplossing biedt :)
Keep us posted, he ;)

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kutkip
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13-09 08:27
Toevallig kreeg ik dit vandaag ook spontaan. Soms heb ik het een paar minuten en dan gaat het weer weg. Het geluid is heel zacht en reageert op het scrollen van m'n muis. Als ik cpu dan 100% belast dan gaat het niet weg zoals bij jou maar piept ie aan een stuk door :+ Misschien komt het omdat ik vandaag aan het OC'en was dat m'n voeding het niet trekt. Morgen ga ik ook kijken waar het vandaan komt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10-09 15:34

porn*

...take on the world!

Heb hier een non Deluxe rev 2.0 en die piept ook, maar dan alleen bij hoge belastingen, zoals Prime95. Hoor het hier, zelfs met de kast open, echter zo goed als niet tenzij ik echt goed luister. Vind het dus niet zo'n probleem.

Vrees alleen dat je er niet zoveel aan kunt doen :|

Bnet pindle#2913


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
Met de 1400 MHz tbird heb ik in ieder geval exact hetzelfde probleem, dus dat veel mensen met deze klacht een 2500+ hebben lijkt me gewoon toeval dan.

Bij mijn vorige moederbord kon ik de toon van de piep wel beinvloeden door op de mosfets en/of spoelen te drukken, maar stil kreeg ik hem niet. Maar als ik op mijn nieuwe moederbord op een bepaalde manier tegen de zijkant van de spoelen druk, dan is het gepiep aanzienlijk zachter! :) Ik ga daarom binnenkort proberen er kit op te doen, ik heb nu goede hoop dat dat voldoende helpt.

Ik denk alleen dat siliconenkit niet tussen de windingen doordringt, en dat de metalen ring dus nog steeds 'los' in de windingen blijft liggen. Eigenlijk zou die kit dunner moeten zijn, zodat het erdoorheen sijpelt voor het opdroogt. Heeft iemand een idee waarmee je die kit zou kunnen verdunnen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SSSF
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 08-09 09:49

SSSF

BLAAT !!

Dus blijkbaar heeft elke A7N8X Deluxe er last van?
Nee, ik heb een deluxe en 1 non deluxe, beide piepen niet.

Een Tbird 1400 gebruikt veel minder stroom dan een 2500+. Denk daar eens aan voordat je (mocht je er uberhoud aan beginnen) andere mosfets er in zou doen: das dus geen oplossing.

De siliconen zal je zeker niet tussen de windingen krijgen. Tussen de spoel en kern kan wel:
Doe wat kit in een spuit, en dan met de spuit het erinspuiten :) (cretit to mam: mijn moeder maakt kaarten, en die doet altijd kit in een spuit)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
SSSF schreef op 08 november 2003 @ 20:24:
Nee, ik heb een deluxe en 1 non deluxe, beide piepen niet.
Hmm, vaag dat twee A7N8X'en hier dus precies hetzelfde symptoom hebben...
Een Tbird 1400 gebruikt veel minder stroom dan een 2500+.
1400 MHz Tbird: 72 Watt. 1.833 GHz Barton: 68.3 Watt. :Y)
Denk daar eens aan voordat je (mocht je er uberhoud aan beginnen) andere mosfets er in zou doen: das dus geen oplossing.
Andere mosfets wil ik sowieso niet aan beginnen, da's teveel gekut met teveel risico voor een gloednieuw bord naar mijn smaak :)
De siliconen zal je zeker niet tussen de windingen krijgen.
Nee, vandaar dat ik hem eigenlijk wil verdunnen.
Doe wat kit in een spuit, en dan met de spuit het erinspuiten :) (cretit to mam: mijn moeder maakt kaarten, en die doet altijd kit in een spuit)
Een injectiespuit is zeker wel een goed idee ja, bedankt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rico
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 20:22

Rico

Wie dit leest is gek....

Gebruik van dat speciale plastic spray. Kun je bij de electronice zaak halen.
Gebruik je ook als een tv een hoge pieptoon geeft.
Met die spray zet je dan de spoeltjes vast. En geleid geen stroom etc.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb hier ook last van..

Asus A7n8x icm athlon 2600+ , zodra er schijf activiteit komt 12 v lijn dus belast of 5 v dan begint het geluid ook te komen en stopt niet.

Andere voeding geprobeerd, fans uit, andere hd etc,

het geluid lijkt bij mij of bij de spoelen of bij de mosfets vandaan te komen, bij scrollen heb ik er geen last van....

Met muziek aan is het gelukkig niet te horen dus opzich...

maar is het schadelijk????

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • daandegoeiste
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
heb hier ook last van met een aopen ax4bs-pro moederbord (intel pentium4 nog met SDRAM en AGP4x), geluid is over als ik winxp prof. of home erop zet. oudere windows werkt niet. buurman heeft ook zon soort (iets nieuwer) en heeft hetzelfde. nu bleek de cpufan op een of andere manier harder te gaan draaien, dan loopt ie aan ofzoiets en begon daardoor te piepen. hier is de cpufan dus de oorzaak.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@Rico: Plastic spray? Heb je daar toevallig een merk van? Dat lijkt me wel interessant (ook voor m'n TV, want die kan ook flink piepen)

Ik heb zelf ook last van het ge-piep/sis/ruis (hoe je het ook wil noemen), maar ik heb een Gigabyte 8PE800 (Intel 845PE), en geen Asus moederbord. Ik las al dat de meeste Gigabyte moederborden er last van hebben.. zucht.

Het komt bij mij voor bij scrollen met de muis in IE, scrollen in directories met het keyboard, windowtjes verslepen en vast nog wel een aantal dingen. Bij het draaien van Seti@home hoor ik ook wel maar da's meer een beetje ritmisch.

Ik heb zojuist wat lopen luisteren met een microfoontje, en kwam ook in de buurt van spoelen en mosfet's. Echt duidelijk welke van de twee 't zijn weet ik ook niet, want ze zitten helaas er dicht bij elkaar in de buurt.

Ik kan me trouwens voorstellen dat een dot van een lijmpistool of die plastic spray zou kunnen helpen, maar als het die mosfet's zijn, kan lijm toch niet helpen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rico
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 20:22

Rico

Wie dit leest is gek....

Dat plastic spray is van Kontakt Chemie.
Het heet Pastik 70 is een witte fles met rode letters.
Kost hier 6,95.
Wij gebruiken het vaak bij monitoren met zo'n irritante hoge piep erin.
Printplaat achterop het beeldbuis inspuiten en meestal is het dan weg...zo niet andere printplaat ook wat inspuiten. Denk er wel om dat de tv al een tijd van de spanning af is...de condensatoren zijn anders nog geladen.
Het ruikt heel erg naar nagellak dus ramen open als je het gebruikt.
Ze noemen het ook wel isolerende lak.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwiebus
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 21:35
Ik had last van een dergelijke piep (vooral bij muisbewegingen) toen ik een hercules radeon 9500Pro in mijn systeem had gezet. Nadat deze vervangen was door een Sapphire 9700Pro was het probleem weg. Dus het hoeft niet aan het moederbord te liggen, maar het kan ook best de videokaart zijn die het probleem veroorzaakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

kwiebus schreef op 25 november 2003 @ 11:16:
Ik had last van een dergelijke piep (vooral bij muisbewegingen) toen ik een hercules radeon 9500Pro in mijn systeem had gezet. Nadat deze vervangen was door een Sapphire 9700Pro was het probleem weg. Dus het hoeft niet aan het moederbord te liggen, maar het kan ook best de videokaart zijn die het probleem veroorzaakt.
Eigenlijk valt "het geluid" mij ook pas echt op sinds ik een andere vga kaart heb.

en het zou best wel eens daarvandaan kunnen komen. maar omdat het "geluidje" een beetje "meedoet" met de load van mn cpu en hd vermoed ik toch het mobo

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik had tot vorige week last van deze zelfde piep.
Toen zag mijn configuratie er zo uit:

• A7N8X Dlx 2.0
• 2500+
• AGP Ati Radeon 9500Pro
• WinXP Pro
--> Piepjes

Nu is dit mijn configuratie:
• A7N8X Dlx 2.0
• 2500+
• PCI Diamond Stealth II S220
• Win98 SE
--> Geen piepjes

Dus het ligt of aan de videokaart of aan wat voor windows je hebt.... Waarschijnlijk dus de videokaart als ik zo hier boven lees.
Morgen gaat er een AGP Geforce2 MX in. En dan zet ik er gelijk WinXP op. Dan hopen dat ik geen piepjes meer heb....

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 07-12-2003 19:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

update
Heb nu een geforce2 kaart erin zitten en er staat weer WinXP Pro op. Resultaat: geen piepen meer... Het lag dus aan de combinatie Videokaart-Mobo denk ik, want de piep kwam volgens mij niet van de videokaart (ati 9500Pro).
Een idee misschien voor de mensen die deze piep nog hebben: met pci lock spelen? geen flauw idee of het zal helpen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • StanTheMan
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13-09 10:42
had het eerst ook nadat ik m'n northbridge heatsink eraf had gehaald (om as3 ertussen te doen), superirritant, en bij mij juist bij load ipv idle.

Toen heb ik de cpu koeler even eraf en erop gedaan, alles goed aangedraaid etc, en was het weg.. (gelukkig)

Daarna ook nog een andere videokaart, maar het geluid was eigenlijk al zo goed als weg.

Verwijderd

Gisteren met mn oude geforce 4 geprobeerd. Nog steeds zelfde piep.
Bij mij lijkt de piep vandaan te komen van een spoel naast het geheugen.
het is niet superhard, wat geluidsdempend materiaal ingestopt en ik moet er maar mee leren leven ;-)

  • Wolfboy
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

Wolfboy

ubi dubium ibi libertas

wow wat een topicstart _/-\o_

heb je er eigenlijk al over gedacht om de producent van het moederbordje eens een mailtje te sturen en te vragen wat dit kan zijn en of het een defect is?
je geen antwoord krijgt kan je natuurlijk nog altijd een koetje oid. gaan draaien, dan houd de piep ook op ;)

Blog [Stackoverflow] [LinkedIn]


Verwijderd

Na alles hier weer eens doorgelezen te hebben heb ik het volgende gedaan.
-Case fans eruit
-kast open om alles zo goed mogelijk te kunnen horen.

Ik heb eeb beta versie van cpu idle gedownloaden en geinstalled. Toen ik cpu idle ging draaien ging er weer iets piepen.

Maar na cpu idle weer uitgezet te hebben is de piep helemaal verdwenen in Windows!!!

Ik moet dit proces telkens herhalen in windows wil ik het geluid wegkrijgen.

Ik snap hier helemaal niets van :S:S:S

Dus als de processor idle is piept er iets op het bord, start je cpu idle en sluit je cpu idle af dan is het weg :)

proberen jullie het ook eens zou ik zeggen

Start CPU idle extreme-klik op het icoon en kies voor options-tabblad startup en vink daar "optimize cpu and chipset aan.
Daarna bevestigen met ok. En als je cpu idle dan uitzet is het geluid verdwenen.
(althans hier)

De versie die ik gebruikt heb is een beta voor 2k/xp die je op de onderstaande link kan downen.

http://www.cpuidle.de/download/cpuidleextreme.zip

[ Voor 23% gewijzigd door Verwijderd op 11-12-2003 05:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • omitz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 13-09 13:22
...2 weken oud... ik weet het
maar er waren zoveel mensen met problemen, hoe staat het er nu voor?
Is het piepje weg? Heeft asus een oplossing aangeboden?
Ben zeer benieuwd.

Wie het laatst lacht, denkt het langzaamst.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Die van mij werkt nog steeds zonder piep, momenteel draaiend met een bus van 220 mhz :) Ik merk wel dat de klok afentoe wat voorloopt, ook apart :+

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BèR
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 20-11-2022
Mijn A7V8X-X met T'Bred-B 2000+@1667 heeft er ook last van als ik Vcool draai onder Windows (XP), bij scrollen met de muis is het weg.
Ondanks de lagere temps heb ik het gebruik van Vcool toch maar afgezworen. 45 graden idle en 54 stressed moet een proc kunnen hebben. Ik slaap nu toch wel wat lekkerder zonder die zeurende toon :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eegee
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 13-09 00:37
Wow, wat een herkenning, eindelijk een goed topic erover gevonden!
Maar ik heb een ECS K7S5a moederbord waar die piep uitkomt. Het is ook inderdaad bij scrollen MAAR juist continu bij 100% CPU-belasting (Seti draait), terwijl ik voor die A7N8x lees dat het juist bij idle is.
En een Radeon blijkt inderdaad ook wel verdacht te zijn, want die heb ik er ook in zitten (Radeon AIW voorloper model). En ook een Q-Tec stille psu en Molex stille fan, die beide helaas dus geen r__t/m__r/z_k/f_____r uitmaken aangezien de piep toch best hard is en de fans toch nog aardig wat herrie maken. Maar nou nog een oplossing zoeken...

[ Voor 6% gewijzigd door Eegee op 08-01-2004 20:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • omitz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 13-09 13:22
Radeon 9600 pro
Zal dat het zijn?
Dat is wel jammer, want ik wilde net zo'n kaart kopen...
Meer mensen ism dit bord hetzelfde probleem?

Wie het laatst lacht, denkt het langzaamst.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Okyah
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Okyah

wespachterrrrrfilm..

Maar deadinspace > hoe is het nu uiteindelijk afgelopen ? :) Heb je een ander mobo, of een versie die niet piept? Of heb je het anders opgelost? :)

Alone at last
Just nostalgia and I
We were sure to have a blast


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12-09 17:05
Ik heb ook last gehad met dat piepen, toen ik cpu HALT command aan had gezet in het bios. Telkens ik met de muis bewoog piepte zij zacht, bij scrollen luid. Ook zonder mijn speakers aangesloten. Nu werk ik weer zonder cpu halt, nooit geen piep meer (en hij is lijk ook stabieler :? ), maar hij is wel warmer.

(MSI KT4V-L, Aopen 300 Watt, Hercules 9200 SE 128 MB, 512MB DDR400 Apacer).

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AdB
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16-06 21:58

AdB

Ook bij mij een hoge schrille, pijnlijke piep. Bij mij de eerste 3 min bij het opstarten. Hing samen met belasting van videokaart, dan veranderde de piep (Bij burn-in-test die balletjes laten stuterern). Piep kwam uit de buurt van de CPU.
De piep ontstond nadat ik mijn computer opgehaald had voor ander probleem en vervoerd had. Dus dat verhaal over trillende spoeltjes enzo snijdt volgens mij wel hout (boel is dus los getrild) en dat kan misschien ook verklaren waarom verschillende mobo's er last van hebben.
Bij mij is het sterk verminderd door BIOS flash van 1006->1007. Hij wil af en toe nog wel even piepen, maar niet meer tegen de pijngrens aan.
Specs: A7N8X-X, 9200 Radeon, voeding van computerland (brakke hap).

AdB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Entity_Razer
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 05-03 10:56
mmmmm,....... Is dit een hoog heluid/hard geluid dus redelijk luid? want ik hbe dit als ik,... ja ik speel en spel en ik neem de CD uit de Benq CD-ROM dan piept die HEEEEEEEELLLL zacht maar wel hoorbaar.

kan je het geluid ff beschrijve want ik zit met zelfde mobo dus :? _/-\o_

The Idea is not to arrive at the grave, safely in a well preserved body, but to slide in sideways at 400 miles an hour screaming of pure joy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

En is er onderhand iemand al meer te weten gekomen is over dit probleem of het zelfs al heeft opgelost?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb hier een A7N8X-X met het zelfde probleem.Ik heb er een xp2500 cpu opzitten die op 11x200 Mhz loopt @1,75 volt.


hier word de piep veroorzaakt door de 2 smoorspoeltjes bij de cpu socket.
De enige (imo) oplossing is de spoeltjes met siliconenkit vastzetten.Ik heb zelf de piep kunnen verminderen door de spoeltjes voorzichtig iets bij te buigen. (eigen riscio!! als je te wild buigt breekt de handel af!!!))


aangezien mijn pc niet een van de stilste is stoor ik me er niet aan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NoepZor
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 10-09 09:23
Ik heb een ASUS A7N8X-x icm. een AMD Athlon XP 2000+

Ik heb ook last van die piep en hij lijkt ook bij die spoelen / mosfets weg te komen, ik wil graag weten of er al mensen zijn die een goeie oplossing hebben gevonden voor dit probleem ?

De wijzen komen uit het Oosten!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • antimute
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 09-09 09:51

antimute

Developer

- Hebben andere mensen met dit moederbord hier ook last van? Als dit slechts bij enkele exemplaren van dit type moederbord voorkomt, dan ga ik hiermee namelijk terug naar de winkel. -

Ik heb dit bord(A7N8X-deluxe rev. 2) ook i.c.m. een 2600+(Barton Core), geen last van deze klacht.

[ Voor 4% gewijzigd door antimute op 11-03-2004 15:39 ]

i9 9900K, ASRock B365 Phantom Gaming 4, 32GB DDR4, EVGA RTX3070Ti XC3 ULTRA GAMING


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb ook dit probleem, mijn mobo Asus A7N8X-deluxe piept en als ik scroll gaat het nog harder. |:( Echt vervelend
Ik heb het probleem aleen maar als ik mijn ati club3d 9800pro erin steek. |:(
Met mijn ati hercules 8500 erin heb ik geen gepiep 8)7
Het lijkt mij er ook op dat het combinatie mobo en 9500/9800 kan zijn?
Ik heb ook geprobeerd heel mijn mobo in te spuiten met kontakt chemie plastik spray. al 2 keer maar dit mocht ook niet helpen.
Grafische kaart en voeding ook ingespoten, voeding verwisselt helpt ook niet.
Mijn cpu is barton 2500, Met mijn mobile 2400 heb ik het probleem ook.
Hopelijk heeft er al iemand een oplossing.

Ik zou wel willen proberen door er andere mosfets op te solderen maar zou niet weten welk ander type van mosfet die ik erop moet solderen, Misschien kan iemand helpen _/-\o_
Misschien is dit het probleem :Y)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GAEvakYD
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 12-09 22:35
Sja here the same problem. Ook hetzelfde mobo icm een Asus 9800XT. Ik heb er alleen last van bij het booten. Nooit echt uitgezocht waar die gekke hoge toon vandaan kwam. Kon namelijk ook mijn racestuur etc zijn. Ik stoor me er niet echt aan (omdat het alleen bij het booten is), zoalang het maar niet schadelijk is.

Lekker duurzaam. Skoda Enyaq EV - First edtion, Alpha Innotec Brine warmtepomp (MSW2-6S), Totaal 12135 Wp aan Zonnepanelen geïnstalleerd.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik zit hier met 15 piepende HP moederborden, weet niet het merk maar ze komen uit een EPC van HP. Na het verwisselen van het moederbord is het probleem opgelost. Topic is al redelijk oud, maar misschien heeft de TS nog garantie. Want een RMA aanmelden lijkt mij de makkelijkste oplossing.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Irby
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 00:00
Ik heb hier ook last van een piepend bord, maar met name tijdens het scrollen met de muis. Dit geluid is ook via m'n speakers te horen. Ik heb dit in combinatie met een (collectorsitem :P) Hercules 9800XT

11 x 270wp / 10 x 300wp, All electric


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mr_taipan
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 03-12-2024
Ik heb het ook :( .

Net een nieuw asus a7n8x-e delux gekocht en ingebouwd en het viel mij meteen op. Mijn oude msi kt4-v had er ook last van maar dan alleen bij het scrollen. Ik heb en asus radeon 9000.

Als ik dit allemaal lees dan ligt de oorzaak bij een combi van mobo & videokaart en kan een nieuw mobo toevalig goed zijn.


Ik kan nu niet testen of een andere video kaart ook werkt.
Maar ls het nou zo is dat mijn videokaart niet stuk is en mijn mobo ook niet maar dat de combi van die 2 gaat piepen, heb ik dan ook garantie op 1 van bijde? Heb bijde onderdelen los gekocht mar wel bij de zelfde winkel.

Met lijm en plastic spray knoeien wil ik niet meteen. Heb het mobo net 3 dagen.

Als iemand een oplossing heeft lees ik dat graag B)

----------------edit------------------
Ik heb ff goed naar mijn kast geluisterd(met behulp van een lege wcrol) en ben tot de conclusie gekomen dat het wel eens mijn voeding kan zijn: q-tec 350w low noise :-(
Nu maar een echte voeding kopen

[ Voor 15% gewijzigd door mr_taipan op 20-04-2004 20:37 . Reden: denk oplossing te hebben gevonden ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik had et ook met een A7N8X-Deluxe. Als de computer idle was ook die irritante piep. Ik heb er ongeveer een maand meegezeten, totdat ik is een keer mijn koptelefoon in de audiouitgang stopte. Het geluid door dat ding was echt om koppijn van te krijgen, dus ook die harde irritante piep. Toen kreeg ik door dat het de onboard sound wel moest zijn. Ik heb alle drivers van Nvidia opnieuw geinstalleerd en nog steeds de problemen. Als ik mijn onboard sound in de BIOS uitzet is de piep weg. Weet iemand wat ik nog kan doen om dit te verhelpen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

leg de draad van je muis een van de boxen af, daar kreeg ik altijd ook zo'n knake piep door

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LollieStick
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 08-09 05:30
Ik heb zelf een A7N8X-X met een 2400+ er op geprikt maar heb geen klachten. Het enige wat ik hoor zijn de fans (5 stuks) en de tafelventilator naast me :+

Heb ik dan geluk ofzo?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

LinuxUser schreef op 30 april 2004 @ 20:44:
Ik heb zelf een A7N8X-X met een 2400+ er op geprikt maar heb geen klachten. Het enige wat ik hoor zijn de fans (5 stuks) en de tafelventilator naast me :+

Heb ik dan geluk ofzo?
nee die fans van jou maken zon takkeherrie dat je dat piepen niet eerns meer hoord.... 8)7 :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stijnd
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 10-09 14:51
Op de moederborden met geluidjes zit allemaal geen 12v aansluiting ofwel? Heeft het daar niets mee te maken. Dat je gewoon een soort van "stroom trekken" hoort.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xof
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 12-05 10:38

Xof

Ik heb ook een A7N8X deluxe icm Asus 9800XT, maar hier nergens last van :)
Ik hoor wel een zacht piepend geluid, maar dat zal 1 van mijn schijven zijn. iig geen geluid wat me irriteert. Misschien dat een recente bios versie wil helpen? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Het zijn de mosfets...bij mijn oude A7N8X deluxe rev2.0 die nu dood is had ik het ook. Een zoemend/piepend geluid. Vooral al ik flink ging overklokken bij hoog voltage (2.2V) en hoge Mhzen (2700Mhz).
Ik heb nu een nieuwe A7N8X deluxe liggen, geen idee of die het ook doet. Als ik het weet zet ik het wel in dit topic.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Irby
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 00:00
Goed; ik heb mijn moederbord (A7N8X deluxe) vervangen voor een Gigabyte 7n400pro2, de piep via m'n speakers is weg (piepen tijdens scrollen), maar de piep van m'n systeem is gebleven (heel zacht). Dus, ik voeding vervangen voor een enermax 460W; piep blijft. Muis op andere usb poort gehangen: probleem blijft. Dit begint behoorlijk vervelend te worden. Nu heb ik dus een ander moederbord, andere voeding maar het piepen van m'n computer zelf blijft tijdens het scrollen aanwezig. :( Is dit probleem soms met elk Nforce2 bordje?

11 x 270wp / 10 x 300wp, All electric


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb hier een Asus A7V8X-X met een Athlon 2200+ (t bred) met een GF 2 Mx 400 erin

De kast naast me staat open en me fans draaien op 7 V *op cpu en hdd cooling na*

Ik heb geen last van irritant hoge piepen of dergelijk, Maar als ik scroll komt het soms voor dat ik ook een geluid hoor, Het klinkt als mijn Hdd. Dit dacht ik ook maar nu ik dit topic lees ben ik gaan tweifelen

Ik hoor hem nu niet dus ik kan niet zeggen waar die vandaan komt

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Dit had ik ook met mn A7N8X Dlx R2.0..
..terwijl alles goed werkte :)

[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 05-05-2004 11:12 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Vorig jaar had ik het ook heel erg lang, en na van alles geprobeerd te hebben, heb ik de Vcore met stapjes verhoogd en het verdween helemaal. Ik heb er weinig verstand van en het was gewoon zo'n beetje het enige wat ik nog niet gedaan had. Het werkte voor mij in elk geval! Onlangs liep mijn computer steeds vast en uiteindelijk is mijn voeding gesneuveld. Dat was een 250 Watt. De nieuwe is 350 Watt. Mijn computer loopt niet meer vast, maar direct toen ik hem aandeed: Nee, hè ! Niet weer die pieptoon!! Door nu mijn Vcore te wijzigen, verander ik de toon naar iets aangenamer, maar ook ik wil hem weg.

Misschien hebben enkelen onder ons meer geluk, door hem wel helemaal weg te krijgen, door in de BIOS het Vcore voltage van de processor iets aan te passen. Daarom deze post.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xof
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 12-05 10:38

Xof

Zou het niet aan het soort voeding liggen dan?
Ben wel benieuwd wat voor soort voedingen de mensen hebben die last hebben van een pieptoon.. gewoon een simpele OEM of Q-tec voeding of een dure FSP Group voeding :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 13-09 16:21
Het zijn de slecht gefilterde harmonische van de spanningsregelaars op het moederbord die die hoge irritante fluittoon produceren. :'(

Een ander merk voeding zou kunnen helpen als deze een betere blokgolf zou produceren, dat merk je alleen als je hem al gekocht en ingebouwd hebt.

Het vreemde is dat ik eerst een voeding had die met de case werdt geleverd, flutspul dus en waarbij ik dus een fluittoon had, een zeer ondergewaardeerde Qtec voeding erin gegooid, je raad het al, fluittoon weg. ( kan ook zijn dat het voltage erg krap is, alhoewel het met motherboardmonitor gemeten dat dat wel goed zat.)

Wat ook kan helpen ( wat hier eerder is geopperd ) is de spanning wat te verhogen ( oftewel, het geleverde voltage is wat te hoog) zodat ze wat minder werk hoeven te doen, vervangen is een betere oplossing, maar ja, wie doet dat? O-)

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Digital-DNA
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 05-09 14:03

Digital-DNA

Gedigitaliseerd tot op het bot

Ik heb een Shuttle AN35N-Ultra en deze piept ook bij minimale cpu load. Het komt volgens mij idd van de mosfets. Als ik niks aan heb staan hoor ik niks, maar bijvoorbeeld als msn aanstaat is het al teveel en hoor ik gepiep.

Ik heb in SpeedFan de 'STOP GRANT disconnect' uitgezet en ik heb er geen last meer van.
(configure->advanced->chip: nforce2 blabla)

Als deze aan staat kan ik in principe de cpu-fan uitzetten als er 0% load is, dat kan nu dus niet meer omdat er een constante spanning op de cpu staat. (cpu is nu 38C met idle dus dat valt nog wel mee)

Trouwens als ik een stresstest doe met prime95 ofzo dan hoor ik zachtjes een geluid dat klinkt als een stationaire motor, maar dat hoor je met normaal gebruik niet.

M'n front-audio doet't ook niet (rear wel) dus ga ik 't bord zoiezo proberen te ruilen.

trouwens gebruik ik een zalman zm300a-apf dus dat lijkt me wel okay

[ Voor 10% gewijzigd door Digital-DNA op 03-07-2004 11:00 ]

www.nintendocasemods.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Digital-DNA schreef op 03 juli 2004 @ 10:56:
Ik heb een Shuttle AN35N-Ultra en deze piept ook bij minimale cpu load. Het komt volgens mij idd van de mosfets. Als ik niks aan heb staan hoor ik niks, maar bijvoorbeeld als msn aanstaat is het al teveel en hoor ik gepiep.

Ik heb in SpeedFan de 'STOP GRANT disconnect' uitgezet en ik heb er geen last meer van.
(configure->advanced->chip: nforce2 blabla)

Als deze aan staat kan ik in principe de cpu-fan uitzetten als er 0% load is, dat kan nu dus niet meer omdat er een constante spanning op de cpu staat. (cpu is nu 38C met idle dus dat valt nog wel mee)

Trouwens als ik een stresstest doe met prime95 ofzo dan hoor ik zachtjes een geluid dat klinkt als een stationaire motor, maar dat hoor je met normaal gebruik niet.

M'n front-audio doet't ook niet (rear wel) dus ga ik 't bord zoiezo proberen te ruilen.

trouwens gebruik ik een zalman zm300a-apf dus dat lijkt me wel okay
Schitterend!
Jou oplossing werkt hier ook. Ik heb een Asus a7n8x die dit probleem had en mbv speedfan is het nu opgelost.

Hangen er ook nog nadelen aan vast bij het uitschakelen van deze "Stop grand disconnect" functie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Digital-DNA
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 05-09 14:03

Digital-DNA

Gedigitaliseerd tot op het bot

Je CPU'tje gaat niet meer 'uit' als ie niks te doen heeft, de spanning blijf nu namelijk constant (het zijn namelijk de spanningswisselingen die het gepiep veroorzaakt).

Oftewel je cpu'tje heeft een hogere idle temperatuur, maar ach, al mijn vorige moederborden ondersteunden die hele functie ook niet dus wat dat betreft is het nu gewoon zoals ik altijd al gewend was :) (40-45C)

www.nintendocasemods.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • REDFISH
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 20-11-2024

REDFISH

beetje vreemd en niet lekker

Ik heb ook iets geks met mijn k7s8x. Als ik scroll hoor ik ook een hoog piepje. Wel heel zacht, maar het is wel op te merken. Ik snap er niks van.
Ik heb een Q-tec voeding.

[ Voor 9% gewijzigd door REDFISH op 10-07-2004 00:36 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Banshee
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 25-05 20:18
Helaas hier dus ook een irritante fluittoon als de computer aan het idlen is.

Na ongeveer een half uurtje werken is het weg.
Heb trouwens de meest mogelijke snelheden geprobeerd, maar het lijkt mij hier niet oc afhankelijk.
onboard sound is disabled, gebruik een losse insteker.

Alle fans al een keer stil gezet, hd gewisseld, met de vcores gespeeld, voeding geswitched, cheap-ass kaartje ipv 9700pro, het haalt allemaal niets uit

Toch is het geluid bij mij VEEL minder erg als die bij die opgenomen mp3 eerder in dit topic.

Lijkt mij toch een beetje een nforce kwaaltje. Bij mijn vorige bord (asus a7v133-c, geschiedenis ondertussen :+ ) had ik het verschijnsel niet.

Ik kan er op zich wel mee leven, maar als iemand een simpele oplossing weet houd ik me aanbevolen.

RMA zou een optie zijn, maar het loopt hier uberstabiel op standaard voltages e.d.
Dus het liefst hou ik men config zoals het nu is.

M.a.w. EpoX heeft er hier dus ook last van. :O

Na het typen van deze post, staat de computer nu ongeveer een minuut of 20 aan, en het geluid is nu al bijna niet meer hoorbaar.
Toch vreemd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Digital-DNA
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 05-09 14:03

Digital-DNA

Gedigitaliseerd tot op het bot

heeft de speedfan-trick bij jou dan geen effect? (zie hierboven, 3 juli 2004 10:56)

Ik ken wel redelijk wat problemen met moederborden en knarsgeluidjes bij scrollen, dit komt dan uit de speakers die aan de geluidskaart hangen.

Geluid uit de onderdelen van het moederbord zelf heb ik nog nooit meegemaakt, misschien wat ronkende spoeltjes uit m'n monitor of voeding maar voor de rest niet.

www.nintendocasemods.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XanaduNL
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 18-08 14:01
Ik heb ook een piep, MAAR volgens mij ben ik de enige die het alleen heeft
met een zware network load (losse nic EN onboard maakt niet uit).
Ik heb een MSI K8N Neo, en het komt volgens mij van de mosfets, die in mijn mobo's
geval passief gekoeld zijn :S

Iemand enig idee waarom ik het alleen met een zware network load heb?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik zal een resumerende post maken van dit topic, zodat het gesloten kan worden.

Er zijn twee soorten well known piepproblemen met de A7N8X..
1) Piep over de boxen,
2) Piep bij scrollen muis/hoge networkload.

Deze hebben waarschijnlijk dezelfde bron, een spanningsprobleem met een mosfet. Probleem is simpel op te lossen: koop geluidskaartje, probleem 2 is lastiger: je kan het mechanisch oplossen, door spray te gebruiken. echter het kan ook worden opgelost met het programma speedfan..Ik ben er achter gekomen dat alleen draaien van dit progje al helpt.

Zo..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 12-09 17:05
Ik had met mijn MSI KT4V-l ook een piep als CPU halt command aanlag bij idle en scrollen. Nu heb ik een oud ramstaafje gekregen dat maar DDR 333 trekt, en nu is het probleem volledig weg...
Ook mss een optie om eens te proberen.

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cyber Spy
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 03-05-2022
Ik heb hier ook een PC staan met een A7N8X-X moederbord erin. Die wordt gebruikt als download pc, deze staat dus 24/7 aan. Ik had ook die irritante piep en ben gaan luisteren met een pvc pijpje waar deze precies vandaan kwam. Het bleek te gaan om de 2 koperen rondjes boven de mosfets.
Ben toen gaan zoeken op GoT en kwam bij dit topic terecht. Net heel het topic gelezen, en er kwam iemand met de oplossing om "hot-glue" op die koperen rondjes te smeren. Dit heb ik dus gedaan en die piep is verdwenen. _/-\o_

Hier nog 2 foto's ter verduidelijking:

Afbeeldingslocatie: http://home.hccnet.nl/dekkers/index.html/Tweakers/piep1.jpg

Afbeeldingslocatie: http://home.hccnet.nl/dekkers/index.html/Tweakers/piep2.jpg

BF2 stats - [RP2M]Snipes


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

MEt een flexibele pvc slang is het helemaal makelijk luisteren.

Waar heb je die hot-glue gekoch ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:16

Thandor

SilverStreak

Verwijderd schreef op 21 oktober 2004 @ 18:58:
MEt een flexibele pvc slang is het helemaal makelijk luisteren.

Waar heb je die hot-glue gekoch ?
Gewoon met een lijmpistool :Y)

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bAm
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 13-09 16:31

bAm

Ik heb zelf ook een a7n8x deluxe rev 2.0 met dezelfde irritante piep, welke gaat "stotteren" bij het scrollen. Laat nu net mijn connect3d radeon 9500 voor de 2e keer vermoord zijn (geeft alleen meer verticale strepen/blokken al vanaf bios).

Nu zit ik dus met een oude msi gf2mx-400 64 mb en de piep is weg. Ik denk dat het komt doordat de radeon heel wat meer por nodig heeft ondanks dat er een aparte voedingsaansluiting op de kaart zelf zit. Voeding is trouwens een bijgeleverd low-budget ding.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cyber Spy
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 03-05-2022
Met hot-glue bedoel ik natuurlijk een lijmpistool :)

zoiets dus:

Afbeeldingslocatie: http://home.hccnet.nl/dekkers/index.html/Tweakers/lijmpistool.jpg

BF2 stats - [RP2M]Snipes


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:16

Thandor

SilverStreak

bAm schreef op 21 oktober 2004 @ 19:28:
Ik heb zelf ook een a7n8x deluxe rev 2.0 met dezelfde irritante piep, welke gaat "stotteren" bij het scrollen. Laat nu net mijn connect3d radeon 9500 voor de 2e keer vermoord zijn (geeft alleen meer verticale strepen/blokken al vanaf bios).

Nu zit ik dus met een oude msi gf2mx-400 64 mb en de piep is weg. Ik denk dat het komt doordat de radeon heel wat meer por nodig heeft ondanks dat er een aparte voedingsaansluiting op de kaart zelf zit. Voeding is trouwens een bijgeleverd low-budget ding.
Toen ik mijn Athlon XP 1700+ op 2568,32MHz had lopen op lucht, én met een Q-Tec 420Watt :r voeding had ik ook last van die piepjes bij het scrollen. Op 2400MHz had ik dat toen niet. Voltages & stroom ver/gebruik spelen volgens mij een grote rol bij het piepen van de spoelen.

Met een goede voeding en waterkoeling kan ik 2550MHz makkelijk draaien zonder enige piepjes e.d.

Het verschil is : De betere voeding, betere koeling en de omgevingstemperatuur. Die 2550MHz was gewoon op kamertemperatuur, de 2568,32MHz op lucht was toen het buiten vroor en het raam e.d. wagenwijd los stonden ;)

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
* deadinspace neemt aanloop
*skup*

Ik kwam laatst op kerneltrap.org een discussie tegen van mensen met vergelijkbare problemen, en daar stond een link bij naar dit topic op de Gentoo fora. Daar stond de volgende post:
If you have "CPU Disconnect" option in your BIOS try to set it to "Disabled".
If you don't have it, but have nforce2-based motherboard try setting PCI offset 6F to 0F, 9F or 1F (setpci -s 0:00.0 6F.B=0F). Helped in my case. If you have motherboard based on different chipset search on the Internet for correct register and value to set to disable "CPU Dissconnect".
Dit is volgensmij hetzelfde "CPU disconnect" als waar Digital-DNA het eerder in deze thread ook over had.

Het commando "setpci -s 0:00.0 6F.B=0F" helpt bij mij inderdaad.

Tot hiervoor gebruikte ik no-hlt als "oplossing". Met dat CPU disconnect uitzetten wordt mijn CPU nog altijd warmer dan normaal (met gepiep dus), maar minder warm dan met no-hlt, dus het is in ieder geval een vooruitgang.

standaardmet cpu-disconnect uitmet no-hltstressed (cpuburn)
38° C44° C49° C54° C


Ik wil nog eens kijken of ik niet de spoelen kan vervangen door gelijkwaardige exemplaren (op het piepen na :P), maar dan moet ik wel aan dezelfde spoelen kunnen komen, en het risico durven te nemen om mijn mobo over de zeik te helpen.

Daarnaast wil ik nog opmerken dat mijn vaders computer (Asus P4B533, Celeron 1.8Ghz) het blijkbaar ook al heeft.
Okyah schreef op donderdag 08 januari 2004 @ 20:00:
Die van mij werkt nog steeds zonder piep, momenteel draaiend met een bus van 220 mhz :) Ik merk wel dat de klok afentoe wat voorloopt, ook apart :+
Ja, daar heb ik ook last van :P (fsb @ 191 mhz)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik ook, al gaat het bij mij wel erg langzaam voordat die twee minunten voor loopt.
deadinspace schreef op maandag 01 augustus 2005 @ 23:25:
* deadinspace neemt aanloop
Het commando "setpci -s 0:00.0 6F.B=0F" helpt bij mij inderdaad.
Hoe moet je die commendo uitvoeren want het werkt bij me niet via de dosbox in win2k.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:16

Thandor

SilverStreak

DOSBox ?. Je bedoelt de CMD zeker ;)
Ik zie dat er over het Gentoo forum gesproken wordt. Misschien werkt dit niet onder Windows 2000.

Voor S2K Busdisconnect kun je wel o.a. cBid of S2KCtl gebruiken.

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

ik heb het met een k8v ook te pakken (al een tijdje).
welke fet'jes zouden het daar zijn? (pc staat hier even niet)

ik wil best aan mijn bordje solderen (heb toch al tyan plankje besteld ;) ).

i3 + moederbord + geheugen kopen?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb een A7N8X en heb dit probleem ook gehad, bij mij was het probleem de onboard geluidskaart, ik heb de Onboard AC'97 uitgeschakeld en hier een Soundblaster Audigy 2 in geplaatst, en het probleem was opgelost.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Maar die heeft geen dolby digital out.
Vanmiddag ga ik het nog even testen omdat ik het alleen hoor waneer de kast open is. Maar waar ik meer benieuwd naar ben is of de cpu mischien beter presenteer met cpu disconection uit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb vroeger tv's gerepareerd daar kwamen ook wel eens piepen uit , dat waren idd de spoeltjes of een Torretje ( chip met 3 pootjes eraan (klein,groot)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 03:01

deadinspace

The what goes where now?

Topicstarter
Verwijderd schreef op dinsdag 02 augustus 2005 @ 00:33:
Hoe moet je die commendo uitvoeren want het werkt bij me niet via de dosbox in win2k.
Oh, sorry, dat had ik er misschien bij moeten zeggen; setpci is een programmaatje uit Linux pciutils.
Pagina: 1 2 Laatste