[MySQL] Optimaliseren

Pagina: 1
Acties:

  • Grijze Vos
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 21-02 23:50
Ik heb een eigen forumpje in php/mysql. (wie niet ;)) Aangezien het nu een serieuzer nut heeft dan voorheen, begint optimalisatie belangrijk te worden. Nu maak ik me vooral zorgen over de mysql optimalisatie. Als ik een tabel heb met 100.000 records, hoeveel trager gaat dat zijn dan bijvoorbeeld 30.000 records?

Heeft het nut om een 'archive-table' te maken, en daar die oudere records in te dumpen? Of maakt mysql ernstig goed gebruik van de indexes en maakt et geen ene fuck uit.

Ik heb gegoogled, en gesearched hier, maar kon niet echt nuttige dingen vinden. Iemand enig idee, of een linkje naar documentatie hierover?

Op zoek naar een nieuwe collega, .NET webdev, voornamelijk productontwikkeling. DM voor meer info


  • whoami
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22:54
Als je gebruik maakt van indexes, en daar goed gebruik van maakt, zal dat nog allemaal wel meevallen.
100.000 records is nu ook niet zo bijzonder veel.

https://fgheysels.github.io/


  • Grijze Vos
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 21-02 23:50
Een maat van mij heeft zelf ook een forum, en daar begint zn mysql toch wel aardig wat load te genereren. Zo'n 25% van de cpu, minstens...

Op zoek naar een nieuwe collega, .NET webdev, voornamelijk productontwikkeling. DM voor meer info


Verwijderd

Grijze Vos,

- Stamp je database vol met 300.000 records (of 1.000.000)
- Bepaal alle queries die evt. invloed op performance kunnen hebben ( een query die zoekt op een primary key is niet interessant )
- Controleer elke query met explain of deze op een juiste manier gebruik maakt van indexes
- Lees je in over de verschillende configuratie opties van mysql (en daar heeft mysql.com wel aardige documentatie over).

- Activeer Mysql's Slow Query log
- Laat 'ab' (Apache Bench) of een andere performance measuring tool er op los beuken. Kijk of er specifieke slow queries zijn.
- Sla evt. alle queries op en bepaal de traagste en kijk of je daar iets aan kunt doen

[ Voor 24% gewijzigd door Verwijderd op 08-10-2003 11:23 ]


Verwijderd

AdoDB (in PHP) heeft een performance monitoring tooltje, overigens. Zie http://php.weblogs.com/.

  • cdgrit
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 15-08 14:58
= zonder puntje erachter: http://php.weblogs.com


Originele startpagina - Stadindex.nl

Pagina: 1