Lijkt me niet zo prettige zaak dit!
(weet niet of ie hier in het goede subforum staat ?)
Bron: ZdNet
(weet niet of ie hier in het goede subforum staat ?)
Bron: ZdNet
Mediabestanden vastgeklonken aan hardware
Microsoft gaat het Bios, het hart van de pc, integreren en beheren vanuit Windows. Daartoe heeft het een overeenkomst gesloten met bios-maker Phoenix Technologies.
Volgens beide partijen moet daardoor het beheer van een pc eenvoudiger worden. In de praktijk zal de samenwerking er echter vooral op neer komen dat DRM-technieken ter bescherming van muziek- en videobestanden beter worden. Mediabestanden zijn hiermee aan specifieke hardware te koppelen.
Het is daarom waarschijnlijk dat consumentenorganisaties en privacy-waakhonden op hun achterste benen zullen gaan staan als de eerste producten van deze samenwerking op de markt komen.
Het Bios regelt nu nog de configuratie van hardware op het laagste niveau en is voor iedere x86-pc standaard van opbouw. Daardoor is het ook mogelijk andere besturingssystemen dan Windows te installeren. Door het Bios alleen geschikt te maken voor Windows kan dat in de toekomst moeilijker worden.
De samenwerking van Phoenix en Microsoft richt zich op de Core System Software (CSS) van Phoenix, een Bios-type van een nieuwe generatie dat besturingssysteem en Bios-hardwarecontrole met elkaar verbindt. Zo kunnen onder meer systeembeheerders op afstand de hardware van client-computers in de gaten houden. Dit systeem is vooralsnog alleen ontwikkeld voor servers en industriële computers, maar door de samenwerking met Microsoft zou CSS ook op de desktopmarkt haar intrede doen.