[php / mysql] binary data opslaan

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 39562

Topicstarter
ik wil binary data opslaan in een mysql db, maar dat lukt niet bepaald, mysql komt steeds met:

code:
1
You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '0%U ‚K0‚G0‚/ / 0     etc etc etc


Het gaat om ca 2000 bytes binary data die de db in moeten per keer, BLOB leek me daarvoor heel handig. Ik zag dat ik vergeten was die een binary attribuut toe te kennen, wie weet ligt bovenstaande foutmelding daaraan.

Echter wanneer ik het betreffende veld binary wil maken (of een nieuw binary-veld wil toevoegen) krijg ik alsnog een error bij het maken/wijzigen van dat veld:

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
SQL-query :  

ALTER TABLE `blaat`.`files` CHANGE `binairveld` `binairveld` BLOB BINARY NOT NULL

MySQL retourneerde: 


You have an error in your SQL syntax.  Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'BINARY NOT NULL' at line 1


Je begrijpt dat ik dus niet begrijp hoe ik nou die binary zooi in de database moet/kan krijgen...? De search leverde mij ook al niet veel meer op dan het opslaan van plaatjes in mysql maar dat is niet mijn bedoeling... iemand een id?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 12-06 12:44

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Bij het tweede commando zie ik een verkeerde '. Verder zijn deze foutmedlingen gewoon parse errors.

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 39562

Topicstarter
Janoz schreef op 06 October 2003 @ 12:33:
Bij het tweede commando zie ik een verkeerde '.
aangepast, die verkeerde was een typfout van mij hier op GoT, in MySQL had ik het wel goed gedaan...
Janoz schreef op 06 October 2003 @ 12:33:
Verder zijn deze foutmedlingen gewoon parse errors.
Inderdaad, want die binary data bevat vast erg veel vage tekentjes etc die de query string ´verzieken´ wat een error geeft. Mijn vraag is dus hoe ik dat kan oplossen o.i.d...?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sirdupre
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 27-04 09:36
je zou addslashes kunnen gebruiken, maar dan verneuk je mogelijk de binary data... Het makkelijkste is waarschijnlijk base64 ofzo te gebruiken, dat is bedoeld om binaire data in string op te slaan... Is daar bezwaar tegen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 39562

Topicstarter
nee geen bezwaar, zoiets zocht ik dus :)
tnx!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Melkie
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 22-06-2023
Gebruik bin2hex?
Pagina: 1