Ok nou poging 2 tot verhaal

Ik ken in Nederland geen spectaculaire fotografie forums voor echte serieuze fotografie discussies en conversaties. Fok heeft er sinds kort een en staan af en toe wel leuke dingen, maar wat pelle al zegt, het nivo daar is niet zo gek hoog en de helft (zo niet meer) van de topics hoort eigenlijk niet echt bij fotografie.
Nogmaals met klem, het lijkt mij hier reuze leuk maar dan moet er wel animo voor zijn onder de users. Zonder geinteresseerde en kenners wordt zo een subforum geen succes, dus wellicht kan zoiets gepolst worden. En er zullen altijd wel mensen zijn die het flut of zinloos vinden, maar ja ik vind ook niet elk subforum even leuk en kom daar dan gewoon niet. Maar als er een groep te vinden is die daar even als ik warm voor lopen kan het volgens mij best een waardevolle toevoeging zijn.
De meningen in die vorige topics liepen een beetje uiteen volgens mij. Dan maar even wat ik me voorstel bij een fotografie subforum op tweakers. Als eerste lijkt het me een succes om topics als 'welke cam moet ik kopen' of 'heb je ervaring met ...' lekker te verbannen en uitsluitend topics die echt iets met fotografie te maken hebben toe te staan. Hieronder een klein rijtje van wat voor onderwerpen ik leuk zou vinden om conversaties, discussies en tips over te zien, onderverdeeld in wat catogorieen.
Fotografie technieken
• CCD's
• Sluitertijden/Diafragma's/ISO
• Objectieven
• White balance
Belichting
• buitenlicht, tegenlicht, etc
• binnenlicht
• flitstechnieken, bouncen etc
• kunstverlichting
Fotografie thema's
• Zwart-wit fotografie
• Macro/Close-up
• Portret fotografie
• Object opnames, fotostudio's, achtergronden etc.
• Bewegende objecten fotograferen
• Natuur, dieren
Visueel
• Perpectief
• Diepte
• Achtergrond
• Kleur en contrast
En zo zou ik nog wel even door kunnen gaan als ik dieper doordenk. Al met al denk ik dat het fotograferen een hoop leuke aspecten met zich meebrengt en door de opkomst van digitale fotografie wordt alles veel toegankelijker voor iedereen omdat je nu eindeloos kunt experimenteren. En fotograferen mag voor sommige mensen dan wel niet meer zijn dan het indrukken van het knopje maar er zit natuurlijk veel meer achter. Met name dingen als kijken, kleur, contrast etc zijn interessant om over te praten/filosoferen.
Topics starten over o.a. bovenstaande dingen kan momenteel niet echt in 1 van de andere categorieen. En ik denk dat er genoeg serieuze en leuke topics te creeeren zijn om een goede invulling te geven aan een fotografie forum. Wellicht kan met enige voorbereiding en vooraf gekletst een mooi forum worden opgezet voor serieuze fotografie topics die in goede banen geleid wordt door een of meerdere enthousiaste mods.
Tot zover even mijn gespui, ik zie wederom uit naar de reacties.
[
Voor 6% gewijzigd door
MrCaBLeGuY op 04-10-2003 01:52
]