p 166 geen batterijtje geen HDD herkenning?

Pagina: 1
Acties:
  • 32 views sinds 30-01-2008

  • notsonewbie
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 14-05-2025

notsonewbie

...---...---...---

Topicstarter
Het betreft een pentium 166.
2 harddisks, hebben altijd gewerkt, zowel de originele 1 gig als de 2e 2 gig.

Nu is een jaar terug de cmos batterij vervangen, maar inmiddels liep de klok weer braaf steeds wat verder achter.

Heeeel soms start de pc wel deels op tot de bootsector niet wordt gevonden en zien we pre-boot wel in het zwart/wit ansi scherm hdd1 quantum 1 gig
hdd2
cdrom drive
Maar meestal dus niet.

Alle kabels losgemaakt en vastgedrukt (geen stof in de kast vanwege de plek waar die stond!) noppes.

Kunnen beide HDD's op hun einde zijn?
Of is dit toch het gemis van de bios batterij spanning?

Van floppie start ie wel op. Processor dus wel ok.

Iemand?

http://tweakers.net/gallery/45440/sys | Als het in de manual staat is dat fout.... (Creative ZEN scherm perikelen)


  • Bikkel-Rulez
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 21-12-2025
hdd's zijn denk ik zelf nog niet aan hun einde.....
heb je de bekabeling nog goed lopen master en slave??
en heb je je bios goed ingesteld??

  • Twynn
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 07:54
Als je van floppy kunt booten, kun je de hdd's wel testen. Als je in de faq van opslagmedia & io-controllers kijkt, zie je wat linkjes naar tooltjes van fabrikanten. Omdat quantum overgenomen is door maxtor zou ik even maxtor tools proberen :)

Verder natuurlijk even kijken hoe en of de hdd's staan ingesteld in de bios. Vaak had je bij die oudere machines gewoon de hdd's fixed in de bios staan, en via een autodetect kon je meerdere instellingen selecteren.

  • notsonewbie
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 14-05-2025

notsonewbie

...---...---...---

Topicstarter
Twynn schreef op 17 September 2003 @ 15:59: Verder natuurlijk even kijken hoe en of de hdd's staan ingesteld in de bios. Vaak had je bij die oudere machines gewoon de hdd's fixed in de bios staan, en via een autodetect kon je meerdere instellingen selecteren.
Floppy boot werkt in zoverre, geen HDD benaderbaar. Alleen de virtuele drive in het geheuegen.

Ook auto detect doet ie in het bios niet. Vindt niets.

Maar heeeel soms dus wel bij een boot, dan herkent ie beide disks...

http://tweakers.net/gallery/45440/sys | Als het in de manual staat is dat fout.... (Creative ZEN scherm perikelen)


  • notsonewbie
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 14-05-2025

notsonewbie

...---...---...---

Topicstarter
Bikkel-Rulez schreef op 17 September 2003 @ 15:55: heb je de bekabeling nog goed lopen master en slave??
en heb je je bios goed ingesteld??
Ik heb de kabels gelaten zoals ze zijn. Dus los, weer vast, meer niet.
Voorheen deed deze pc het met beide HDD's.

Wel is dus de bios batterij (zo goed als?) leeg, wellicht houd ie dan bepaalde detecties zoals van HHD's niet vast?
M.a.w. kan een batterijtje dit euvel ZIJN...?

http://tweakers.net/gallery/45440/sys | Als het in de manual staat is dat fout.... (Creative ZEN scherm perikelen)


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 09:47

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

notsonewbie, je wandelt echt al lang genoeg rond op GoT om te weten dat de topicstart zoals je hier neerzet niet voldoet. Als je nog een opfrisser nodig hebt:

PMG Beleid - dit graag lezen eer je post :)

Ik mis o.a. welk moederbord het is en exact welke schijven het zijn en hoe die (toen het nog goed ging) ingesteld waren (qua pri/sec master/slave config)

Verder:
Er is niet voor niets een Edit Afbeeldingslocatie: http://gathering.tweakers.net/global/templates/got/images/icons/edit.gif knop, gebruik die eens als je iets nieuws toe te voegen hebt ipv twee keer achter elkaar te posten. Wil je in een reply meerdere mensen aanhalen, doe dat met de 'quote' optie naast hun bericht in de reply scherm.

Overigens merk ik ook dat je nauwelijks buiten je eigen vragen post. Het zou je niveau een stuk ten goede komen om wat meer in andermans vragen rond te kijken (ook naar de antwoorden die daar gegeven worden), waar je zelf meer mee zou kunnen leren op te lossen, of in ieder geval gerichtere vragen te stellen in je eigen topics.

/faq/specs - dicht

Oslik blyat! Oslik!

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.