[Netware 6] / Roaming profiles blijven lokaal staan

Pagina: 1
Acties:

  • TXC
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 24-12-2025
In het bedrijf waar ik systeem/netwerk beheerder ben, gebruiken we een Novell Netware 6 server waarop de gebruikers inloggen. Omdat de werkstations op Windows 2000 draaien maken we gebruik van ZEN's "Dynamic Local User" waarbij de gebruiker automatisch lokaal in de SAM aangemaakt wordt als administrator (dus alle rechten lokaal).

Alleen nu is er op een bepaald type computers een probleem met de profielen. Als een gebruiker na het gebruiken van de computer het systeem herstart of afsluit dan wordt de lokale gebruiker met lokaal profiel netjes weggehaald, maar als de gebruiker alleen uitlogt en een andere gebruiker logt in dan blijven de gebruiker en het profiel lokaal staan.

Als ik dan als een andere gebruiker inlog en bij de profielen onder documents and settings kijk dan staat de profielmap er dus nog. Maar die profiel map kan ik vervolgens niet verwijderen. Er komt dan een melding dat er nog bestanden in gebruik zijn, wat volgens mij hele probleem van dat het profiel blijft staan is. Hoe kan ik voorkomen dat er processen blijven draaien als de gebruiker uitlogt of hoe voorkom ik dat het profiel lokaal blijft staan?

  • Loesje
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 02-07-2025
Kijk eens in je client settings. Daar kan je instellen dat de 'locally stored profiles' nog een aantal dagen bewaard moeten blijven. Misschien lost dat je probleem op. Hoewel het vreemd is dat hij het bij het afsluiten niet doet.
En geef eens wat info over de zen en client versies+patch level.

Leven is meervoud van lef


Verwijderd

Staat er in de logboeken niet een hint??

Rare tip:
Probeer eens de printspooler te stoppen en daarna de profile te verwijderen.

  • TXC
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 24-12-2025
De clientversie die we gebruiken is 4.83 SP1
De optie dat locally stored profiles nog een aantal dagen bewaard moeten blijven staat niet aan. Het is vreemd genoeg ook alleen bij een bepaald type computers het geval. Misschien nodig om erbij te vertellen is dat het autocad 2002 werkstations zijn (dus met de daarvor benodige dll's en omgevingsvariabelen etc.).

  • Loesje
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 02-07-2025
Probeer als het mogelijk is eens op een machine sp2e te installeren. Je weet maar nooit. En misschien kan je uitzoeken welke file precies 'in use' is?

Leven is meervoud van lef