Toon posts:

Object in 3ds max 5 met transparante achtergrond

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

weet iemand toevallig of dat kan, een object in 3sd max 5 renderen zonder achtergrond(of transparant) zodat het object los is, voor op een website bijvoorbeeld?

alvast bedankt

Jan van veldhuizen

  • DocB
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 10-08 17:17
hier kun je het alpha channel voor gebruiken. Als je je render hebt gemaakt kun je in de window waar je plaatje staat op het rondje klikken dat staat voor 'display alpha channel'...

Verwijderd

Topicstarter
hmmz dat heb ik gedaan maar dan krijg je nog steeds een "vierkant" plaatje en niet het object alleen... is er geen mogenlijkheid om het object alleen te renderen?

  • Yoozer
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-01 22:02

Yoozer

minimoog

Wat je met een alpha channel krijgt is de plaats die het object inneemt zonder de omgeving. Importeer je render en het alpha channel in Photoshop, en probeer dit alpha channel eens als masker toe te passen. Ik weet alleen even niet hoe 3dsmax de alpha apart als bestand rendert.

teveel zooi, te weinig tijd


Verwijderd

Topicstarter
hmmz ok, maar ik wil een bewegend object maken, zonder omgeving. En dat werkt zo niet. Misschien adobe prmiere gebruiken

  • Yoozer
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-01 22:02

Yoozer

minimoog

Dan maak je 2 filmpjes (en je zorgt er voor dat alles 'pure' data is, dus geen compressie-artefacten). Bij de een render je alles met omgeving, bij de andere geef je de objecten die je er in wil hebben een witte texture met self-illumination, zet alles op 'flat shading', en maakt de achtergrond compleet zwart of je doet 'm 'hiden'. Render de twee filmpjes en maak dan inderdaad met Premiere een composite waarbij je de zwart-witte als alpha channel gebruikt.

teveel zooi, te weinig tijd


  • Yoozer
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-01 22:02

Yoozer

minimoog

Geef dat nou niet als antwoord : laat eerst maar eens zien wat je geprobeerd hebt, en of dat gelukt is ;).

teveel zooi, te weinig tijd


  • Oogst
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 04-01 21:29
Doe toch allemaal niet zo moeilijk, mensen! Save gewoon als .png, daar kun je bij instellen dat de alpha channel meegesaved moet worden. Photoshop eet dat en dat is dus veel gemakkelijker.

Devblog / portfolio
Swords & Soldiers
Awesomenauts
Proun
Cello Fortress


Verwijderd

Of een 32-bit Targa, of een RPF, of je rendert alles meteen naar een Combustion workspace (.cws) (alleen als je de scanline renderer gebruikt)
Pagina: 1