k7t pro2-a + duron 1300

Pagina: 1
Acties:

  • heuvelman
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 07:37
Ik heb dus een msi k7t pro2-a waar ik een duron 1300 op wil zetten.
Op het ogenblik zit er nog een duron 750 in.

Ik dacht dat het gewoon bios updaten tot laatste versie (3.6) en cpu om zetten was. Maar nee het gaat weer niet zo gemakkelijk. :(

In dit draadje was er ook wel was onenigheid of dit wel kon want in de officiele omschrijving staan nl dat het niet kan. Maar iemand was het hier toch gelukt.

Wat doet het nl bij mij:
Als ik de voedingkabel in m'n kast stop dan begint de fan te lopen en blijft gaan en het beeld blijft dan gewoon zwart en heeft het indrukken van de aan/uit knop en de reset knop geen effect. Het lijkt wel alsof het systeem al hangt voordat de pc zelfs is aangezet.

Als ik dit zelfde doe met mijn duron 750 dan gaat fan lopen bij het insteken van de voedingkabel maar houd er na 1 a 2 seconden gelijk mee op. Pas bij het indrukken van mijn aan knop begint de pc dan door zijn POST te gaan.

Is er hier iets raars aan de hand of wordt deze proc echt niet ondersteund? Wat ik nl ook wel gelezen heb is dat als een cpu niet (volledig) wordt ondersteund dat ie dan nog wel z'n post kan doorlopen. Maar hier gaat het al gelijk bij het insteken van de voeding kabel mis.

Ik heb de cpu nu al meerdere keren verwisseld en iedere keer krijg ik de zelfde effecten te zien.

Wie o wie heeft er nog nuttige tips of iets dergelijks. Anders heb ik weer eens iets gekocht wat ik achteraf toch niet kan gebruiken. 8)7

Verwijderd

http://www.msi.com.tw/pro...spt_cpu_detail.php?UID=99

Volgens de site niet??? maar waarom heb je een Duron gekocht?

Athlon (Thunderbird) 1.4G 100 14 [OK]

Als je deze nog tweede hands kan krijgen, is dat een veel beter optie,
waarom vertel ik je dit, omdat een Athon net ff wat meer boost geeft aan
je configuratie.

veel succes!!!

p.s. jou bussnelheid is volgens de MSI site 100 (is dus 200 FSB MAX)
en die duron is naar mijn weten 266 FSB
:|

  • heuvelman
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 07:37
Tja ik dacht altijd dat het gewoon kon. Ik weet het goed lezen is ook een kunst. ;)
Maar in jou link staat toch ook dat de duron1300 een fsb van 100 heeft, net als die spitfires daarboven.

Het gaat me hier trouwens niet over wat ik beter had kunnen doen, meer wat ik nu kan doen met de spullen die ik wel heb.

Dat topic waar ik hierboven naar verwees, gaf me nog de hoop dat het, ondanks dat het volgens de manual niet meer kan, het upgraden met een morgan core toch wel zou kunnen.

Verwijderd

http://www.msi.com.tw/htm...upport/cpu_htm/amdcpu.htm

Weer een Link, zou je eens kunnen kijken naar die codes op je CPU?

Mischien is daar het antwoord al, als jij een core hebt met een FSB van 266
dan klopt het ook allemaal wel...
maar dan nog, als ik zo verder kijk her en der bestaand er geen duron met 266 FSB
dus dan is het een vreemd verhaal, mischien dat die dron van jou defect is?

suc6


:/

  • heuvelman
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 07:37
Volgens mij geven de links die je op geeft juist aan de de duron 1300 een fsb van 200 (2x 100) heeft. btw de code op de cpu eindigt met 1300amt1b. Dus b staat voor een fsb 200

Maar heb je enig idee hoe het komt dat als ik zelfs alleen een voeding kabel aan mijn kast hang er al een ander effect op treed?

Dit vind ik nl al erg bijzonder.

Ik moet trouwens nu weg.

Als iemand nog wat te binnen schiet, graag. :)

  • The Third Man
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 13:59

The Third Man

The Third Jellyfish

Ter info: een Duron 1300 is ALTIJD 100 MHz FSB. De 133 MHz versies (codenaam Applebred) zijn nog nauwelijks leverbaar en beginnen bij 1400 MHz.

Stel ff in het BIOS in dat hij niet automatisch aan moet gaan na power-fail. Ga daarna nog eens proberen. Ander truukje: mod hem naar een multiplier van 12 (dus 1200 MHz). Doet hij het dan wel? Zo ja: bios probleem.

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 14:22

porn*

...take on the world!

Keertje CMOS reset wil ook wel eens helpen. Stel anders de FSB en multiplier even vast in voordat je de Duron erin prikt, op 100x10 bijv. om veilig te zitten. Wat voor voltage draait die nieuwe Duron? Kan dat bordje dat wel leveren?

Bnet pindle#2913


  • unfor
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 23-05 18:21
porn schreef op 31 August 2003 @ 20:00:
Keertje CMOS reset wil ook wel eens helpen. Stel anders de FSB en multiplier even vast in voordat je de Duron erin prikt, op 100x10 bijv. om veilig te zitten. Wat voor voltage draait die nieuwe Duron? Kan dat bordje dat wel leveren?
ouwe kt133 leveren standaard voltages van 1.6 tot 1.85, dus dat moet wel lukken.

  • spokje
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 14:38
Ik heb zelf een tijdje geleden ook geupgrade van een 800 mhz duron naar 1300. Dat werkte pas toen ik van die dibswitches op de goeie kloksnelheden had ingesteld, en niet alleen via bios. Heb je dat al geprobeerd?

  • FireDrunk
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 16-08 19:04
Had hetzelfde probleem maar dan met een Aopen AK33...
het probleem is gewoon dat het mobo de snelheid en het voltage niet kan opbrengen.
ik heb ook gewoon al die bios dingen gedaan en andere voeding geprobeerd maar nix werkte
heb nu ASrock k7vt2 is 266A mobo daar werktie als een tierelier, het ligt gewoon simpel aan het KT133 chipset dat is niet gebouwd op de niewe durons :(
PS: ik heb dit ook bij andere mensen mee gemaakt duzz spreek uit ervaring...

het slimste is duzz voor een paar tientjes ff een niew mobo te halen ( mijn voorkeur gaat uit naar een ASrock k7vt2... (spotgoedkoop en prima voor een duron 1300)

Even niets...


  • heuvelman
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 07:37
Dank voor de ideeen. Cmos resetten wil nog wel lukken maar de voltage en de fsb aanpassen wordt vrij lastig.
Als ik de power kabel in m'n pc stak dan begon mijn fan wel te lopen maar voor de rest zag ik helemaal niets,nada. Dus om dan iets een de bios aan te passen wordt wel moelijk . ;)
Dipstwitches zitten er, hiervoor, ook niet op.

En als ik verder echt niets meer weet kan ik idd altijd nog zo'n ASrock mobo nemen.
Pagina: 1