Xaaron:
Een heel mooi antwoord wat je daar gaf, daar kan ik wat mee.
Even vooraf: ik respecteer iedereen en iedereen zijn mening.
Daarnaast geeft geloof ook een ethische
richting aan je leven, zaken zijn niet meer zomaat toeval en het leven is niet onzinnig, je leven heeft een doel en een zin - en dat voel je dan ook. Dit klinkt een beetje als wishful thinking.. en misschien is het dat ook wel: maar dit doet verder niets af aan het geloof.
Ik vind het knap dat veel mensen (jouw antwoord is persoonlijk, maar ik denk dat meer mensen er zo over denken) zichzelf zo voor de gek kunnen houden. Je kan jezelf toch niet voor gaan liegen en dingen mooier maken dan ze zijn. Stel je voor dat iedereen dat gaat doen met alledaagse zaken. Dat schiet niet op.
Je leven heeft een doel ? Welk dan.
Ik ben zelf geen gelovige, laten we zeggen ik geloof niet in een god.
Mijn leven is daarom niet leeg en inhoudsloos. Ik heb mijn eigen doelen gezet. (sommige ongrijpbaar

)
Als we nou met zijn allen is wat meer aandacht gaan besteden aan de problemen die zich voordoen in de wereld in plaats van de problemen proberen te verdringen met antwoorden als: God zal het zo wel bedoeld hebben.
Of de problemen niet eens willen zien.
Ik ken criminelen die zwaar gelovig zijn en zich verschuilen achter het geloof. Dat kan toch niet de bedoeling zijn ?