Duurzaamheid DVD t.o.v. CD-Rom

Pagina: 1
Acties:
  • 120 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Uit een onderzoek van de PC Active is gebleken dat zelfgebrande cd-rom's hard slijten als deze alleen worden opgeslagen in een kast. Dat had ik ze ook wel kunnen vertellen en ik denk dat dat algemeen bekend is bij de tweakers.

Maar al te vaak gebeurd het dat ik weer eens met een bepaald softwarepakket wil beginnen, maar dat dit amper lukt omdat de cd-rom kapot is na langdurig in mijn la gelegen te hebben.

Afgelopen week heb ik een DVD brander gekocht. Nu lijkt het mij handig om van de belangrijkste software backups te maken op een DVD-rom.

Maar is een DVD +/- R/RW eigenlijk wel duurzamer dan een CD-r? Of juist minder duurzaam?

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Verwijderd

Volgens mij zijn ze wel iets duurzamer maar niet veel.
Wat wel zo is, is dat de +/-RW versies altijd slechter zijn dan de +/-R versies.

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Verwijderd schreef op 22 August 2003 @ 19:28:
Volgens mij zijn ze wel iets duurzamer maar niet veel.
Wat wel zo is, is dat de +/-RW versies altijd slechter zijn dan de +/-R versies.
En duurder.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


  • Snikker
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Mijn persoonlijke ervaring is dat slechts weinige CDs/DVDs betrouwbaar zijn, vooral UV licht en oxidiatie zijn een belangrijke factor. Wil je enige zekerheid inbouwen dan zul je b.v. om de 3 maanden je schijfjes moeten testen met software die kan zien hoeveel fouten erop de schijf staat. Dit kan met Kprobe.

Lijflied = CryptoMo - Hodl, Hodl


  • SyS_ErroR
  • Registratie: Juni 2002
  • Nu online
maakt het dan nog iets uit of je cd's in een doosje (slimcase) laat zitten?

Of wat is dan de allerbeste manier om cd's te bewaren?
Ik heb nu gewoon een zooi cd's op spindel op mn cd plank liggen, en een hoop in een slimcase op diezelfde plank

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Ik heb een enorm grote la. Daar heb ik in het midden een plank ingezet. Links staan alle muziek cd's en recht staan alle cd-rom's. Nu zitten ze nog allemaal in jewel-cases, maar die ga ik vervangen voor plastiken hoesjes, want er zitten er nu 300/400 in en het zit vol.

Het is gewoon niet te doen om iedere 3 maanden al die schijfjes te testen. Het probleem is dat er een aantal schijfjes tussen zit dat ik enige tijd niet gebruik. En als ik het dan nodig heb, dan laten ze het afweten.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


  • tisloafp
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 12-03 15:11
Koop gewoon een hd van 200GB, daar passen ook zo'n beetje 300 cd's op, gaat veel langer mee en er passen er heel wat van in je la :+

[ Voor 12% gewijzigd door tisloafp op 23-08-2003 10:50 ]


  • avon
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 27-06-2025
Gonarch schreef op 23 August 2003 @ 10:49:
Koop gewoon een hd van 200GB, daar passen ook zo'n beetje 300 cd's op, gaat veel langer mee en er passen er heel wat van in je la :+
ben ik niet met je eens... een dvd schijfje is makkelijker te vervangen dan een hhd die crasht.

Gratis webwinkel beginnen? Met Onetoshop.com kunt u direct beginnen!


  • TD-er
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 12-03 23:26
Ik heb gemerkt dat met name de goedkopere DVD-r's (1-speed That's, 2-speed Princo's)al vrijwel meteen minder goed lezen. Dat zal in de tijd dus niet beter worden :)
Zelf heb ik met mijn Pioneer absoluut geen problemen met de 4-speed Princo's. Die worden overal perfect gelezen (op maximale snelheid), maar als diezelfde Princo's in bijv. een Sony 510 gebrand worden zijn ze vrijwel niet leesbaar (lezen daarvan gaat met ongeveer 0,8 - 1 speed, oftewel meer dan een uur)

Ik denk dat de langetermijn leesbaarheid dus veel meer afhangt van de brander icm de media dan bij de CDs het geval is en dat je dus vrij weinig kunt zeggen over of een DVD-r nou langer houdbaar is dan een cd-r.

Persoonlijk denk ik wel dat DVD+r langer goed leesbaar zal zijn dat DVD-r omdat DVD+r met badblocks kan werken (of was dat DVD+RW :?)

Volgens mij is het het belangrijkste dat je de media koel en donker bewaard, aangezien het verhitten met een laser een bitje kan omgooien, denk ik dat zonlicht dat ook kan, alleen er wat langer over doet.

Edit:
Is er ook een ander vergelijkbaar programmatje als kprobe, maar dan voor niet-liteons?

[ Voor 7% gewijzigd door TD-er op 23-08-2003 11:08 ]

Een goedkope voeding is als een lot in de loterij, je maakt kans op een paar tientjes korting, maar meestal betaal je de hoofdprijs. mijn posts (nodig wegens nieuwe layout)

Pagina: 1